اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج

اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج

اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج در هنگام مهاجرت به ایسلند 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ راههای اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج و یا شرایط ازدواج در ایسلند و شرایط اخذ اقامت ایسلند و یا اخذ تابعیت ایسلند چگونه است ؟ تابعیت در کشور ایسلند شرایط مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج 2018شرایط زندگی در ایسلند شرایط آب و هوایی ایسلند مهاجرت از طریق ازدواج به ایسلند چگونه است ؟

آیا با داشتن همسر میتوان با یک زن ایسلندی ازدواج کرد؟ اینها سوالاتی است که در این مقاله به آن پاسخ داده خواهد شد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر ، وکلا و مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تلفنی رایگان و یا مشاوره حضوری شما عزیزان را راهنمایی خواهند نمود. اخذ پذیرش و ویزا با گارانتی عودت حق الوکاله از دیگر خدمات این موسسه است.

درباره ایسلند

ایسلند کشوریست جزیره ای در شمال اروپاو شمال اقیانوس اطلس، با تضادهای تند; کشوری پر از کوههای یخی و آتشفشانهای داغ ، زمستانهای تاریک و تابستانهایی با خورشید شبانگاه. پایتخت این کشور ریکیاویک است.پرچم ایسلند به رنگ های آبی، قرمز و سفید نماد چشم انداز طبیعت این کشور است ; قرمز نماد آتشفشان، سفید نماد کوههای یخبندان و آبی آسمان بالای سر یخ و آتش است.

جمعیت ایسلند در سال ۲۰۱۵: ۳۲۹،۱۰۰ نفر اعلام شده که از این تعداد حدود ۷٪ آن، معادل۲۳٫۰۰۰نفر از اتباع خارجی هستند.

مساحت ایسلند ۱۰۳۰۰۰متر مربع کیلومتر است;  بزرگتر از مجارستان و پرتغال و کمی کوچکتر از کوبا.

دولت ایسلند جمهوری قانون اساسی مجلس است. حق رای همگانی برای افراد ۱۸ سال به بالا است. مهمترین قدرت سیاسی ایسلند رئیس جمهور است که با رای مستقیم مردم برای مدت چهار سال انتخاب میشود.بقیه قدرت اجرایی دولت،با  SEM است که به طور جداگانه از انتخابات ریاست جمهوری برای هر چهار سال انتخاب می شوند. پارلمان قوه مقننه از ۶۳ عضو برای مدت چهار سال با رای مردم انتخاب می شود.

قدرت قضایی در اختیار دیوان عالی کشور و دادگاه های منطقه است.

زبان رسمی ایسلند  ایسلندی است، که در واقع یک زبان آلمانی شمالیست و از نورس قدیمی بدست آمده ودر طول زمان کمی تغییر کرده است. مردم ایسلند به طور گسترده به انگلیسی سخن می گویند و انگلیسی برایشان قابل درک است.

 

مذهب: ۸۰% ایسلندیها از اعضای کلیسای لوتری دولت هستند. ۵٪ دیگر در سایر فرقه های مسیحی عضویت دارند. تقریبا ۵ درصد از مردم پیرو دین سنتی نورس هستند.

اقتصاد: تولید ناخالص داخلی ایسلندبرابربا ۱۴،۵ میلیارد $ است و نرخ بیکاری آن ۵٪ است.

واحد پولی ایسلند کرون ایسلندی  است.

حقوق بشر در ایسلند: ایسلند است به طور کلی به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در جهان در رابطه با حقوق بشر است.حقوق بشر توسط بخش ششم و هفتم قانون اساسی ایسلند تضمین شده است. از سال ۱۹۸۹، یک پست بازرسی حقوق بشر در ایسلند بوجود  آمده است. در ایسلند انتخابات آزاد و عادلانه است، طبق گزارش نیروهای امنیتی به مقامات غیرنظامی ، هیچ خشونت دولتی مشاهده نمی شود و نیروهای امنیتی بدون محدودیت مجاز به فعالیت هستند. آزادی مذهبی در ایسلند تضمین شده است، و تبعیض بر اساس نژاد، جنسیت، ناتوانی، زبان، و یا عوامل دیگر غیر قانونی است.کمیته عمومی پارلمان ایسلند، در Althingi، مسئول نظارت قانونی از حقوق بشر است، و یک بازرس ویژه نظارت بر حقوق بشر در این کشور وجود دارد تا نقض احتمالی قوانین حقوق بشر را به دولت گزارش دهد.

کلیه حقوق این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است.

تابعیت:

تابعیت رابطه سیاسی ، حقوقی و معنوی یک شخص با دولت است. داشتن تابعیت یک کشور حقوق و تکالیف متعددی برای شخص متبوع به بار می آورد;مهمترین حقی که اشخاص از کسب تابعیت یک کشور بدست می آورند حق حمایت دیپلماتیک در عرصه بین المللی است . حمایتی که دولت در کشورهای متمدن و پیشرفته، از اتباع خود در مقابل تعرض اشخاص یا دول بیگانه در عرصه بین المللی به عمل می آورند  نماد ارزش تابعیت آن کشور است. به همین دلیل غالبا اتباع کشورهای ضعیف و جهان سوم تمایل زیادی به اخذ تابعیت کشورهای اروپایی و آمریکا دارند.حق شرکت در انتخابات و تصمیم گیریهای سیاسی یک کشور از دیگر حقوق تبعه آن کشور است. بطور کل قوانین یک کشور روابط تبعه و دولت را مشخص میکنند و اصولا دولتها نمیتوانند از اتباع خود سلب تابعیت کنند و به سادگی از ارائه خدمات به شهروندان خود سرباز زنند، در حالیکه دولتها نسبت به بیگانگانی که در کشورشان اقامت دائم یا موقت دارند-هرچند این اقامت مشروع و قانونی باشد- چنین تعهدی ندارند و در صورتیکه دارندگان کارت اقامت یک کشور از قوانین یا نظامات اساسی کشور محل اقامت خود سرپیچی کنند،دولت حق دارد و میتوانند بیگانه مقیم در کشورش را اخراج نماید.

قانون تابعیت در ایسلند بر اساس سیستم خون است یعنی تولد از پدر ومادر ایسلندی منجر به تابعیت ایسلندی فرزند میشود. از ۱ جولای ۱۹۶۴ تا ۳۰ ژوئن ۱۹۸۲، قانونی در ایسلند حاکم بود که طبق آن اگر مادر ایسلندی و پدر خارجی بود تابعیت ایسلندی کودک منوط به ارائه درخواست تحصیل تابعیت ایسلند بود; اما در حال حاضر این قانون  ملغی شده است ، به عبارت دیگر در حال حاضر در صورت ازدواج با یک زن یا مرد ایسلندی،فرزند حاصل از این ازدواج طبق اصل خون تبعه ایسلند محسوب میشود. اما اگر پدر ایسلندی مجرد و مادر خارجی باشد ایسلندی شدن فرزند مشروط است به اینکه اولا طفل درخاک ایسلند متولد شده باشد و ثانیا در راستای نیل به اهداف قانون راجع به کودکان ایسلند ، پدر مجرد پدر طفل فرض شود. در صورتیکه چنین طفلی خارج از خاک ایسلند متولد شده باشد میتوان تا قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال ، درخواست تابعیت ایسلندی کودک را تهیه کرد.

اما برای تحصیل تابعیت ایسلند مثل اغلب کشورهای اروپایی یک خارجی میتواند پس از ۵ سال اقامت قانونی در ایسلند درخواست اقامت دائم و سیتیزنی ایسلند را مطرح نماید و پس از ۷ سال اقامت در خاک ایسلند تابعیت ایسلند به وی اعطا میگردد.

قبل از ۱ جولای ۲۰۰۳ تابعیت مضاعف در ایسلند مردود بود و تنها در شرایط محدود ،مثل زمانیکه شخص تابعیت دیگری را در کنار تابعیت ایسلندی هنگام تولد بدست آورده بود، ممکن بود اما از جولای ۲۰۰۳ متقاضیان تابعیت ایسلندی مجبور به ترک تابعیت سابق خود نیستند.

برخی امتیازات وجود دارد که با کسب آن ،مدت زمان اقامت برای تحصیل تابعیت ایسلند به کمتر از ۷ سال کاهش می یابد یکی از این راهها ازدواج با تبعه ایسلند است;در این روش  با ۳ سال اقامت در خاک ایسلند تابعیت ایسلندی به همسر خارجی اعطا میگردد.

شرایط ازدواج با همسر ایسلندی برای تحصیل تابعیت ایسلند:

-همسر ایسلندی باید حداقل ۵ سال تابعیت کشور ایسلند را داشته باشد.

-از ازدواج آنها ۴ سال سپری شده باشد و از این ۴ سال ، ۳ سال آنرا در ایسلند اقامت داشته باشند.

در خصوص شخصی که با یک ایسلندی رابطه جنسی به رسمیت شناخته شده ای دارد ولی ازدواج قانونی صورت نگرفته است،همان ضوابط حاکم بر همسران در خصوص تحصیل تابعیت حکمفرماست ; با این تفاوت که مدت اقامت برای تحصیل تابعیت ایسلند به جای ۳سال به ۵ سال افزایش می یابد.

قانون ازدواج ایسلند:

برای ازدواج در ایسلند طی مراحل قانونی زیر، مطابق قانون ازدواج مصوب ۱۴ آوریل ۱۹۹۳ایسلند، برای اتباع ایسلندی و غیر ایسلندی ضروریست:

 • سن طرفین باید ۱۸ سال یا بالاتر باشد.
 • در قید زوجیت شخص دیگری نباشند.(در ایسلند نیز قانون تک همسری حاکم است)
 • مطابق قانون ایسلند هیچ مانعی برای ازدواج پارتنرها وجود نداشته باشد.( ممکن است از پارتنرهای خارجی درخواست شود تا گواهی نامه ای از سوی مقامات ذیصلاح کشور پارتنر غیر ایسلندی صادر شود و تایید نمایند که مانعی برای ازدواج برنامه ریزی شده شخص مذکور وجود ندارد.
 • چنانچه مدارک مورد درخواست به زبانی غیر از انگلیسی یا اسکاندیناوی است باید ترجمه شده و اصل مدارک به همراه ترجمه آن ارائه گردد.
 • همه ی مدارک می بایست دو هفته قبل از مراسم ازدواج ارائه شود ویا طرفین میتوانند ابتدا از طریق ایمیل یا فکس مدارک را ارسال نمایند و حداکثر ۵ روز قبل از مراسم ازدواج اصل مدارک را ارائه نمایند.

کلیه حقوق این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است.

مدارک مورد نیاز:

 • فرم Hjonavigsluskyrsla که توسط ریکیاویک ارائه می شود.این فرم ها باید مطابق دستور العمل توسط پارتنرها پر شود و دو شاهد هم در فرم ها گواهی نمایند که هیچ مانعی برای ازدواج شخص مربوط وجود ندارد.
 • شناسنامه طرفین ; ممکن است اصل شناسنامه طرفین بعد از مراسم ازدواج مسترد شود.
 • طرفین باید گواهی نامه وضعیت تاهل که از طرف مقامات ذیصلاح ایالت یا کشور محل اقامت پارتنرها صادر می شود را ارائه نمایند.این گواهی باید ۴ هفته قبل از مراسم ازدواج ارسال شود.( در برخی ااز کشورها مقامات ذیصلاح ،گواهی نامه وضعیت تاهل برای این امر صادر نمیکنند دراینصورت زن یا مردی که قصد ازدواج در ایسلند را داردمی توانند راسا اقرارنامه ای موسوم به اظهارنامه شرافتی ،با این مضمون که تا کنون ازدواج نکرده یا در صورت ازدواج، طلاق گرفته یا بیوه شده است را صادر نمایند).
 • برای عروس یا دامادی که طلاق گرفته است ، ارائه سندی که وقوع طلاق را اثبات نماید ضروریست.همچنین ارائه دلیلی که نشان دهد نسبت به حقوق مالی بین زن و شوهر،در ازدواج سابق، تعین تکلیف شده و پرداخت بدهی ها نهایی شده است.
 • اگر عروس یا داماد بیوه باشد ارائه سند رسمی که حاکی از پرداخت بدهی و تقسیم دارایی های متوفی باشد، ضروریست.
 • عروس و داماد زمان عقد ازدواج باید در ایسلند اقامت قانونی داشته باشند و برای اثبا این امر ارائه مجوز اقامت ، ویزا یا تایید تاریخ ورود قانونی به ایسلند ( تمبر گذرنامه یا بلیط پرواز ) ضروریست.
 • ارائه پاسپورت معتبر ( تبعه دانمارک، سوئد ، نروژ و فنلاند از ارائه پاسپورت مستثنی هستند).

پس از طی مراحل فوق میتوان مراسم عقد ازدواج را برگزار کرد و پس از آن زوجین میتوانند از اداره ثبت ملی ایسلند سند ازدواج دریافت نمایند.

نتیجه:

همانطور که ملاحظه شد برای ازدواج با تبعه ایسلند یا ایرانی مقیم ایسلند ویزای خاصی به نام ویزای ازدواج در نظر گرفته نشده است و متقاضی ازدواج با فرد ایسلندیا باید شخصا در خاک ایسلند اقامت قانونی داشته باشد تا مراسن ازدواج در این کشور برگزار گردد و به دنبال آن اقامت و اخذ تابعیت ایسلند صورت پذیرد و یا پس از ازدواج با فرد ایسلندی به عنوان همراه وارد کشور ایسلند شود و پس از ۴ سال از شروع زندگی مشترک و ۳ سال اقامت در ایسلند تابعیت ایسلندی را به تبع ازدواج تحصیل نماید.

موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به ایسلند و مهاجرت توریستی به ایسلند و مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایسلند و یا اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با اخذ تابعیت ایسلند از طریق ازدواج دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

Rating: 5
7 پاسخ
 1. Reza گفته:

  سلام
  من اقامت در آلمان
  و شخصی در کشور ایسلند ندارم
  وبرای مهاجرت میخام از آلمان برم به ایسلند چون شرایط زندگی و کار در ایسلند بهتر از آلمان هستش
  و مهاجر زیادی در ایلند کمتر هستند
  برای رفتن به ایسلند مشکلی ندارم چون تو اروپا هستم و میتونم به راحتی با هواپیما برم سوال اینجاست میتونم برای هیشه تو ایسلند بمونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این موضوع بستگی به این دارد که شما چه شرایطی دارید و قصذ مهاجرت از چه طریقی را به ایسلند دارید. اطلاعات کاملی برای ارائه مشاوره بیان نکرده اید.

   پاسخ
 2. آریا گفته:

  سلام
  ایا میشود به ایسلند سفر کرد در زمانی که همسرم باردار است و فرزندم انجا به دنیا بیاید و به این واسطه اقامت انجا را بگیریم

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   تابعیت کشور ایسلند بر مبنای خون است نه خاک. بنابراین برای این منظور باید برای کشور های کانادا و برزیل اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.