اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند در هنگام مهاجرت به اسپانیا 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط اخذ اقامت اسپانیا و شرایط تولد فرزند در اسپانیا به چه صورت است ؟ قوانین مهاجرت توریستی به اسپانیا تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا و یا تولد فرزند در اسپانیا و یا مهاجرت توریستی به اسپانیا چگونه است ؟ در این مقاله به بررسی نحوه اخذ اقامت از طریق سیستم خاک و خون در اسپانیا خواهیم پرداخت . و اینکه آیا اگر فرزند شما در خاک اسپانیا بدنیا آمد میتوانید برای وی پاسپورت اسپانیایی اخذ نمایید و یک تبعۀ اسپانیایی محسوب میگردد یا خیر ، یا اینکه اگر فرزندی در خاک اسپانیا به دنیا آمد از سیستم خون تبعیت شده و تبعیت فرزند همان تبعیت والدین وی خواهد بود، برخی افراد با دیدن اینکه اشخاصی که در کشورهایی همانند آمریکا فرزندشان را به دنیا آورده اند موفق به اخذ تابعیت آمریکا گردیده اند تصور مینمایند که شاید در همۀ کشورها قوانین به این صورت میباشد و اگر بتوانند به کشوری سفر نموده و فرزندشان را در آن کشور بدنیا آورند میتوانند تابعیت آن کشور را هم برای فرزندشان و هم برای خود اخذ نمایند لکن اینگونه نیست و باید دید که کدام کشورها سیستم خاک را برگزیده اند و فرزند در صورت تولد در خاک آن کشور تابعیت کسب می نماید ، و کدام کشورها سیستم خون را جهت اعطای تابعیت پذیرفته اند و درصورت تولد در خاک آن کشورها بسته به شرایط هر فرد به آنها تابعیت اعطا میگردد با خیر.

مؤسسه حقوقی ملکپور برترین مؤسسه حقوقی خاورمیانه آماده ارائه مشاوره در زمینه حقوق خصوصی و حقوق بین الملل به علاقمندان این موضوع است. در صورت تمایل به مشاوره با کارشناسان حقوقی مؤسسه حقوقی ملکپور می توانید با مؤسسات همکار mie تماس بگیرید و مشاوره رایگان داشته باشید.

در ابتدا به توضیح مختصری راجع به تابعیت میپردازیم و پس از آن اخذ تابعیت از طرق سیستم خاک و خون را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد و در آخر نیز سیستم اخذ تابعیت اسپانیا را برای شما بصورت کامل شرح خواهیم داد ، امید است که با مطالعۀ این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریابید ، بطور کلی تابعیت یک مدل رابطه سیاسی و معنوی و دارای آثار حقوقی بین اشخاص و دول میباشد و در یک طرف شخص است که دریافت کنندۀ تابعیت است و دیگری دولت میباشد که اعطا کنندۀ تابعیت میباشد . و باید دید که دولتها بر چه پایه و اساسی عمومآ تابعیت کشورشان را به اشخاص اعطا مینمایند. خون یا خاک …

یکی از مهترین بحث ها در باب تابعیت ، حصول تابعیت از طریق تولد در خاک کشورهاست ، که در این مورد هر کشور و هردولتی سیستم خاصی را جهت اعطای تابعیت خود به اشخاصی که در خاک کشورشان متولد میگردند برگزیده است ، که البته در اکثر کشورها این قوانین بصورت مطلق نیست و ممکن است با تغییر شرایط اشخاص این قوانین برای آنها متفاوت گردد که در ادامه شرایط خاصی که ممکن است پیش آید که قوانین و مقررات اعطای تابعیت جهت برخی اشخاص تغییر یابد را در مورد قوانین تابعیت از طریق سیستم خاک و خون اسپانیا بررسی کامل خواهیم نمود.

تابعیتی که از طریق تولد به افراد داده میشود تابعیتیست غیر ارادی و تحمیلی ، همانند اعطای تابعیت ایران به افرادی که در ایران از پدر و مادر ایرانی و یا حتی فقط پدر ایرانی متولد میگردند ایرانی محسوب میگردند و نیازی نیست که تابعیت ایران را درخواست نماید و یا این تابعیت را انتخاب نماید و ایشان به طور اتوماتیک وار تبعۀ ایران محسوب گشته و پاسپورت ایرانی به وی داده میشود . و از تمامی حق و حقوق یک فرد ایرانی بهره مند میگردد ، و این دسته از تابعیت ها تحمیلی هستند.

در مورد کشور اسپانیا و شرایط کسب تابعیت اسپانیا نیز در ابتدا قابل ذکر است که اسپانیا از دسته کشورهاییست که سیستم خون را برای اعطای تابعیت به افراد برگزیده است . به این معنی که اگر شخصی با تصور اینکه اگر فرزندش در اسپانیا به دنیا آید میتواند تابعیت اسپانیایی را کسب نماید و این کار را انجام دهد به تابعیت اسپانیا دست نخواهد یافت ، و دولت اسپانیا همانند بسیاری از دولت های دیگر از سیستم تابعیت بر اساس خون و ریشه افراد عمل خواهد نمود ، و هر شخصی بسته به اینکه پدر و مادرش تبعۀ کدام کشور هستند کسب تابعیت مینمایند حتی اگر در خاک اسپانیا به دنیا بیایند. بطور مثال اگر یک مرد و زن فرانسوی در اسپانیا بچه دار شوند و فرزند آنان در خاک اسپانیا به دنیا آید فرزند آنان طبق قوانین اسپانیا فرانسوی محسوب میگردد و اسپانیا به وی تابعیت اسپانیایی نخواهد داد ، همچنین است اگر طفلی از پدر و مادر ایرانی در خاک اسپانیا متولد شود طبق قوانین اسپانیا طفل ایرانی محسوب میگردد و فقط در شناسنامۀ وی در قسمت محل تولد نام شهر و کشور اسپانیا درج میگردد لکن آثار حقوقی نخواهد داشت و این طفل از حق و حقوق یک فرد اسپانیایی برخوردار نخواهد بود حتی اجازۀ اقامت دائمی به ایشان داد نخواهد شد . و همچنین اگر طفلی از پدر ایرانی و مادر آلمانی در اسپانیا به دنیا آید بنا به قوانین اسپانیا به وی تابعیت اسپانیایی داده نخواهد شد لکن به تبع قانون ایران که با دارا بودن پدر ایرانی تابعیت ایرانی به وی تحمیل میگردد وی ایرانی محسوب میشود و همچنین میتواند از طریق مادر خود تابعیت آلمان را نیز کسب نماید ، زیرا در اکثر کشور ها برخلاف ایران که از طریق مادر ایرانی تابعیت کسب نمیگردد و فقط تابعیت از طریق پدر قابل کسب است ، به اینصورت است که تابعیت از طریق مادر نیز قابل اکتساب است .

فقط در یک مورد است که درصورت تولد طفل در خاک اسپانیا به آن طفل تابعیت اسپانیا داده میشود و آن هم به این صورت است که اگر طفلی در اسپانیا متولد گردد و پدر و مادرش مشخص نباشند دولت اسپانیا به آن طفل تابعیت اسپانیایی خواهد داد و آن طفل اسپانیایی محسوب می گردد و همچنین از تمامی حق و حقوق یک فرد اسپانیایی بهره مند خواهد شد .

همچنین اگر طفلی که در خاک اسپانیا متولد میگردد یک طرف از والدینش اسپانیایی باشد نیز آن طفل تابعیت اسپانیا را کسب مینماید ، بطور مثال اگر پدر طفل ایرانی و مادرش اسپانیایی باشد و طفل در اسپانیا به دنیا آید به وی تابعیت اسپانیایی اعطا خواهد شد و همچنین از طریق پدر ایرانی خود تابعیت مضاعف ایرانی گرفته و دو تابعیتی خواهد گردید .

یک مثال دیگر که بسیار جالب میباشد در امور کسب تابعیت ها آنست که اگر فردی که در خاک اسپانیا به دنیا آمده است بطور مثال  از مادر و پدری ایرانی باشد ، که یکی از پدر یا مادرش نیز در اسپانیا به دنیا آمده باشد به وی نیز تابعیت اسپانیا تعلق خواهد گرفت و میتواند پاسپورت اسپانیایی گرفته و در اسپانیا با حق و حقوق یک فرد اسپانیایی اقامت دائمی داشته باشد.

برخی کشورها همانند آمریکا و برزیل و در شرایط خاصی کانادا سیستم خاک را جهت اعطای تابعیت به افرادی که در خاک کشورشان به دنیا می آید برگزیده اند ، کشور انگلستان نیز تا چندی پیش بر اساس سیستم خاک عمل مینمود لکن بعلت نزدیکی این کشور به کشورهای جهان سوم و هجوم پناهجویان و امکان سفر راحت به این کشور از طریق کشورهای اروپایی ، اکثر افرادی که به دنبال کسب تابعیت یکی از بهترین کشورهای دنیا بودند خود را به هر حیله ای به انگلستان میرساندند و فرزندشان را در آنجا به دنیا می آوردند و از این طریق کسب تابعیت می نمودند ، و به همین جهت انگلستان اخیرآ سیاست خود را در این مورد تغییر داد و سیستم خود را به خون تغییر داد و تابعیت فرزند متولد شده در خاک انگلستان تابعیت والدین آن کودک میباشد و به این ترتیب از سوء استفاده های احتمالی از این قانون جلوگیری بعمل آورد. لکن کشورهایی همچون آمریکا و کانادا و برزیل هم به دلیل دوری از کشورهای آسیایی و ایران و همسایه های آن که بیشترین تعداد پناهجو و متقاضی مهاجرت را دارد و هم به دلیل اینکه این کشورها دارای قوانین سختگیرانه ای جهت صدور ویزا برای افرادی هستند که از این کشورها می آیند هنوز با هجوم پناهندگان و افرادی که به دنبال اخذ تابعیت این کشورها از طریق به دنیا آوردن فرزند باشند مواجه نگردیده اند به همین جهت هنوز احساس خطر نکرده و نیازی به تغییر سیستم احساس ننموده اند ، جهت دادن ویزای این کشورها به حدی سختگیرانه عمل میگردد که اشخاص حتمآ باید در سفارت حضور پیدا نمایند جهت مصاحبه ای هرچند کوتاه ، لکن اگر آفیسر ویزا احساس نماید که خانمی که به سفارت جهت اخذ ویزا مراجعه نموده است باردار میباشد ویزای وی را رد خواهد نمود . و اینچنین از سوء استفاده از قوانین سیستم خاک در کشورشان جلوگیری می نمایند.

امیدواریم که با مطالعۀ این مقالۀ کوتاه که در جهت یاری و پیشگیری از انجام امور اشتباه که توسط هموطنان ما دائمآ صورت میگیرد ، نگاشته شده بود به پاسخ تمامی سوالتتان در مورد اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند در خاک اسپانیا و سیستم خون و خاک ، رسیده باشید . جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت اسپانیا می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و در خصوص اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند و یا تحصیل در اسپانیا و یا کار در اسپانیا و یا سرمایه گذاری در اسپانیا و یا ازدواج در اسپانیا و یا تولد فرزند در اسپانیا و یا مهاجرت توریستی به اسپانیا مشاوره دریافت نمایید .

اگر شما هم خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند و یا راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. م،ن گفته:

  اگر فرزندتان در اسپانيا متولد شودويكسال بصورت قانونى در اسپانيا ساكن باشد ميتواندتابعيت اسپانيا بگيرد و فقط به فرزندتان تعلق ميگيرد
  در ضمن دقت كه يكسال بايد قانوني مقيم اسپانيا باشد نه با وىزا يا غير قانونى

  پاسخ
 2. ملیحه گفته:

  سلام روز خوش یه سوال داشتم از خدمتتون چگونه میتونم از طریق زایمان در اسپانیا اقامت اون کشور را بتونم بگیرم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ