اخذ تابعیت استرالیا

اخذ تابعیت استرالیا و شرایط 2018 اخذ تابعیت استرالیا امری است که ذهن بسیاری از عزیزان را به خود معطوف داشته است.  اما در نظر داشته باشید که اخذ تابعیت استرالیا تاریخچۀ مبهم و پیچیده ای دارد.امروزه حدود ۹۵ درصد از جمعیت کشور استرالیا، تابعیت این کشور را اخذ نموده اند و بیشتر از ۹۰۰۰۰۰ نفر از افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، امکان این را دارند که تابعیت این کشور را کسب نمایند. اخذ تابعیت استرالیا ممکن از سالیان زیادی به طول انجامد اما در نهایت به کسب تابعیت ختم خواهد شد و ارزشمند است. اینکه چگونه و چطور می توان اخذ تابعیت استرالیا را کسب نمود موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت اما به منظور کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر پیشنهاد می نمائیم با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در مسیر صحیح اخذ تابعیت استرالیا هدایت و راهنمائی نمایند.

video اخذ تابعیت استرالیا

مزایای اخذ تابعیت استرالیا

در این بخش نیز می پردازیم به مسئلۀ بسیار مهم که همانا مزایای اخذ تابعیت کشور استرالیا. این مزایا شامل:
اولین مزیت اخذ تابعیت استرالیا اجازه و حق شرکت در رأی گیری می باشد
حق اقدام برای گرفتن پاسپورت
حق ورود به کشور استرالیا بدون نیاز به پاسپورت
حق شرکت در برنامه های ویزاهای خاص سایر کشورها
حق شرکت در انتخابات دولتی
حق کار در سازمان های دولتی
حق خدمت در نیروی نظامی، دریائی، زمینی و هوائی کشور استرالیا
حق به دنیا آوردن کودک در خارج از کشور و اخذ تابعیت برای وی
دارا بودن حق حمایت دیپلماتیک و کنسولی در خارج از خاک کشور استرالیا
از خروج اجباری از این کشور مستثنی خواهید شد مگر اینکه به صورت غیرقانونی تابعیت این کشور را کسب نموده باشید.
فرصت انیکه بتوانید به عنوان عضوی از جامعه استرالیا پذیرفته شوید.

چگونگی اخذ تابعیت کشور استرالیا

چندین روش برای اخذ تابعیت استرالیا وجود دارد این موارد عبارتند از:
تولد در کشور استرالیا
تولد والدین در استرالیا
ازدواج با تبعۀ استرالیا
اما افرادی هم که به استرالیا مهاجرت می نمایند نیز دو راه برای اخذ تابعیت کشور استرالیا را دارند، این موارد عبارتند از:
دارا بودن شرایط عمومی
اعطای موقعیت های دیگر
حال به بررسی این عوامل می پردازیم:
دارا بودن شرایط عمومی: زمانی که شما به صورت قانونی به مدت ۴ سال یا بیشتر در کشور استرالیا اقامت داشته باشید، در نهایت می توانید به اخذ تابعیت استرالیا برسید. واینکه متقاضی باید حتماً ۱۲ ماه قبل از تکمیل فرم های مخصوص در این کشور با عنوان مقیم دائم کشور استرالیا اقدام نمایند البته نکتۀ مهمی که وجود دارد این است که در این مدت ۴ ساله شخص نباید بیش از ۱۲ ماه خارج از خاک کشور استرالیا باشد.
در صورتیکه در طول مدت اقامتتان دچار اختلالات روانی شوید و یا در زندان محبوس باشید، احتمال اینکه بتوانید اقامت و به طریق اولی اخذ تابعیت استرالیا را کسب نمائید بسیار پائین است. برخی از افراد ممکن است از دارا بودن شرایط برای اخذ تابعیت استرالیا معاف باشند مانند افرادی که در خدمت ارتش، نیروهای نظامی، زمینی و یا دریائی و هوائی می باشند، که از دارا بودن شرایط مستثنی خواهند بود.
همچنین به منظور اینکه بتوانید تابعیت کشور استرالیا را کسب نمایئد نیاز هست تا در آزمون های خاص مربوط به شهروندی شرکت نمائید و همچنین به لحاظ شخصیتی نیز باید ثابت شود که از اختلالات شخصیتی برخوردار نمی باشید.

تست شهروندی

تست مربوط به شهروندی تستی می باشد که بر روی تعهدات شخص نسبت به کشور استرالیا تاکید دارد. این تعهد، تعهد نسبت به قوانین کشور استرالیا به ویژه قانون اساسی این کشور می باشد علاوه بر این تعهد نسبت به تکالیف شهروندی را نیز در بی می گیرد. اما این تست در برگیرندۀ ۲۰ تست چندگزینه ای می باشد که مدت زمان ۴۵ دقیقه ای برای آن در نظر گرفته شده است. به منظور قبولی در این آزمون نیاز است تا حداقل ۷۵ درصد از سوالات را به درستی پاسخگو باشید. این تست به گونه ای طراحی شده است که سطح زبان شخص را نیز مورد بررسی قرار می دهند و تمامی سوالات به زبان انگلیسی طراحی شده اند. و این آزمون ها در ادارۀ مهاجرت کشور استرالیا برگزار می شود.

اعطای موقعیت های دیگر به منظور اخذ تابعیت استرالیا:  افراد ذیل که به کشور استرالیا مهاجرت نموده اند نیاز به گذراندن آزمون های مربوط به شهروندی نخواهند بود:
افرادی که زیر ۱۸ سال سن دارند
افرادی که بالای ۶۰ سال سن دارند و انیکه به لحاظ قدرت شنوائی، بینائی یا سایر موارد دچار مشکلاتی هستند
افرادی که ناتوانی جسمی دائمی دارند
افراد متولد شده خارج از خاک استرالیا از والدینی که قبلاً تابعیت استرالیا را کسب کرده اند
افرادی که پیش از تاریخ ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۷ در خاک پاپوآ به دنیا آمده باشند
اما در نهایت اقدام برای کسب فرم های مورد نظر این را هم توجه بفرمائید که نیازمند پرداخت هزینه هائی می باشید که با توجه به نوع درخواستتان هزینه ها متفاوت می باشد.

 

تعهدات و تکالیف شهروندی

زمانی که شما اخذ تابعیت استرالیا را کسب کردید به عنوان تبعۀ آن کشور شناخته خواهید شد و یکسری حقوق و تکالیفی را به عنوان شهروند کشور استرالیا بر عهده خواهید داشت. این تکالیف عبارتند از شرکت در رای گیری، در صورت نیاز شرکت و حضور در هیئت منصفه. همچنین ممکن است از شما درخواست شود تا نسبت به نفی تابعیت خود از کشور مقصد اقدام نمائید. حتی در صورتیکه در قوانین کشور استرالیا چنین قانونی موجود نباشد ممکن بر طبق قوانین و مقررات داخلی کشور خود چنین درخواست و انتظاری از شما داشته باشند. و مطابق با قوانین  و مقررات بین المللی دارا بودن تابعیت دوگانه همواره جرم شناخته شده و می باشد. لذا پیش از اینکه نسبت به اخذ تابعیت کشور استرالیا اقدام نمائید در خصوص این موارد آگاهی داشته باشید. لذا بدین منظور مراسمی خاص برگزار خواهد شد و متقاضی باید در این مراسم شرکت نمایند و نسبت به تعهدات خود سوگند یاد نمایند. و بعد از ادای این سوگند است که می توانید نسبت به اخذ تابعیت اقدام نمائید.

کشور استرالیا با توجه به شرایط و رفاه اجتماعی که از آن برخوردار می باشد، لذا متقاضی زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. هدف اکثر مهاجران نیز در اکثر موارد اخذ اقامت و به طریق اولی تابعیت کشور مورد نظر می باشد. با وجود اینکه سختگیری ها در این زمینه در کشور استرالیا افزایش یافته اما هنوز امکان اخذ تابعیت استرالیا امکان پذیر می باشد به طور مثال در صورتیکه شخص به صورت تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری در این کشور اقدام نماید، ابتدا به صورت موقت اجازۀ اقامت در این کشور را خواهد داشت، سپس می توان برای اخذ اقامت اقدام نمود و در نهایت در صورت مهیا بودن تمامی شرایط می توانید برای اخذ تابعیت استرالیا اقدام نمائید. اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات کامل و جامع تر در باب نحوۀ اخذ تابعیت استرالیا پیشنهاد می نمائیم با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمائید تا ایشان شما را در مسیر صحیح اخذ تابعیت استرالیا راهنمائی و هدایت نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ