اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای ازدواج و نامزدی

اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای ازدواج و نامزدی ۲۰۱۷ و توضیح شرایط خاص اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای ازدواج و اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای نامزدی و چگونگی اخذ ویزای نامزدی آمریکا و همچنین راههای گرفتن ویزای ازدواج آمریکا را برای شما عزیزان همیشه همراه سایت شرح خواهیم داد.

آیا رویای مهاجرت به آمریکا ، سرزمین فرصتها ، را در سر می پرورانید ؟ آیا به دنبال راهی امن و مطمئن برای اخذ تابعیت امریکا هستید؟ آیا از راههای اخذ تابعیت امریکا مطلع هستید؟ آیا می دانید یکی از  راههای اخذ تابعیت امریکا از طریق ازدواج و نامزدی است؟ آیا از شرایط خاص و مراحل اخذ ویزای ازدواج و نامزدی در امریکا مطلع هستید؟ آیا می دانید مدت زمان اخذ ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا چقدر است؟ آیا تمایل دارید در مورد ویزای k-1 یا ویزای نامزدی آمریکا اطلاعاتی کسب کنید؟

موسسه ی حقوقی ملک پور ، با داشتن وکلای مجرب و برگزیده در حوزه حقوق بین الملل خصوصی، مفتخر است تا اطلاعات حقوقی پیرامون شرایط ازدواج در آمریکا و اخذ تابعیت آمریکا از طریق ازدواج و ویزای ازدواج و یا نامزدی را در اختیار شما هموطنان عزیز بگذارد، شما می توانید با مشاورین موسسه ی حقوقی ملک پور در وین و یا موسسات همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از  مشاوره ی رایگان تلفنی بهرمند شوید. مشاورین ما آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات شما هموطنان عزیز در این خصوص هستند.

در این مقاله تلاش شده است  تا  به تمامی سوالاتی که در مورد اخذ تابعیت آمریکا از طریق ویزای ازدواج و نامزدی در ذهن شما بوجود آمده پاسخ دهیم .

 

مقدمه

مهاجرت یک کلمه ی حقوقی است، در قانون ایران امر مهاجرت زیر شاخه ای از حقوق بین المللی خصوصی محسوب می شود، بنابراین امر مهاجرت کاملا قانونی است.حقوق بین المللی خصوصی در قانون مدنی ایران به صراحت آمده است.

تمام امور حقوقی مهاجرت باید از طریق وکلا صورت پذیرد،موسسه ی حقوقی ملک پور با داشتن وکلای خبره آمادگی کامل دارد تا حامی هموطنان عزیز  در امور مهاجرت  باشند.

ایرانیها از طریق ازدواج با تبعه ی خارجی می توانند تابعیت آن مملکت را اخذ کنند.

کلیدواژه : مهاجرت به کشور آمریکا، امور حقوقی مهاجرت، موسسه ی حقوقی ملک پور، ویزای ازدواج و نامزدی، اخذ تابعیت آمریکا، ویزای k-1، امور مهاجرت

 

اخذ تابعیت کشور امریکا از طریق ازدواج و نامزدی

ویزای نامزدی و ازدواج آمریکا یکی از ویزاهایی است که مورد استقبال بسیاری از هموطنان ایرانی قرار گرفته است.

برای درخواست ویزای ازدواج و نامزدی شخص(زن و یا مرد) مستلزم آن است که اقامت دائمی و قانونی کشورامریکا(LRP ) را دارا باشد و شهروندآمریکا محسوب شود.

در قانون سازمان مهاجرتی آمریکا ،اگر شما شهروند آمریکایی باشید قادر خواهید بود تا  از طریق دوراه همسر  (زن یا مرد) خارجی خود (که تبعه ی آمریکا نیست) را برای زندگی وارد خاک کشور آمریکا کنید. این دو راه شامل موارد ذیل میباشد:

 1. ویزاهای مهاجرتی (IR1 or CR1 )
 2. ویزاهای غیر مهاجرتی (K1 ‎or K3)

 

ویزاهای مهاجرتی (IR1 or CR1)

در این نوع ویزا ، که ویزای ازدواج با شهروند آمریکایی نام دارد، حتما باید زن ومرد به عقد رسمی و قانونی یکدیگر درآمده باشند.

اگر از  تاریخ عقدشان کمتر از دو سال گذشته باشد. ویزای(زCR) مشروط و دوساله دریافت میکندکه قابل تمدید به مدت ۱۰ سال است ولی اگر دو سال از تاریخ عقدشان گذشته باشد ویزای(IR) 10 ساله دریافت میکند.

(مراحل اخذ ویزای ازدواج IR1 or CR1)

 1. در ابتدا باید فرم درخواست (فرمI-130 ) در خود کشور آمریکا پر شود و به اداره ی مهاجرتی آمریکا((USCIS) تحویل بدهد.

شهروند آمریکایی که خارج از خاک کشور آمریکا زندگی میکند مطابق با شرایط خاصی میتواند  فرم مذکور را تکمیل کند.فرمI-130 باید در یکی از دفاتر بین المللی اداره ی مهاجرتی آمریکا تکمیل شود.

از لحاظ شرایط سنی ، شخص درخواست دهنده باید حداقل ۱۸ سال تمام داشته باشد.

 1. بعد از اینکه اداره ی مهاجرتی آمریکا، شرایط شخص را بررسی کرد و درخواست را تصدیق کرد به اداره ملی ویزای آمریکا(NVC) ارسال میکند.اداره ی ملی آمریکا یک پرونده برای درخواست دهنده تشکیل می دهد و شخص متقاضی میبایست فرم DS-261 تکمیل کند.
 2. در این مرحله شخص میبایستی مدارک مورد نیاز ویزا را تهیه کند.

مدارک مورد نیاز ویزای مهاجرتی ازدواج

 1. پاسپورت: مدت اعتبار پاسپورت باید حداقل ۶ ماه پس از ورود به خاک کشور آمریکا معتبر باشد.
 2. اظهارنامه حمایت مالی شخص درخواست کننده
 3. تکمیل فرم DS-260,
 4. دو قطعه عکس ۲×۲
 5. تکمیل فرم معاینه ی پزشکی
 6. پرداخت هزینه
 7. سند ازدواج (ترجمه شده)
 8. شناسنامه(ترجمه شده)

هنگامیکه مرکز ملی ویزا اعلام کند تمامی مدارک مورد نیاز تکمیل است. یک وقت مصاحبه برای متقاضی مشخص میکند.

مدت زمان اخذ این ویزا بستگی به متقاضی دارد و متغییر است.

ویزاهای غیر مهاجرتی (K1 ‎or K3)

ویزاهای  K1 یا همان ویزای نامزدی است که زن و مزد هنوز عقد رسمی نکرده اند و فردی که شهروند آمریکایی محسوب میشود، شخص متقاضی می بایستی فرم ‎I-129‎ را در دفتر USCIS برای نامزدش تکمیل کند تا بتونه نامزدش رو با ویزای K1 به  آمریکا بیاورد و حتما باید ظرف ۹۰ روز پس از ورودش عقد رسمی کنند و برای گرفتن گرین کارت  اقدام کند. همچنین فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت با ویزای K2را دارند.

تذکر: این فرم را نمیتوان در سفارت آمریکا ، کنسولگری و یا دفترUSCIS در خارج از کشور آمریکا پر شود.

ویزاهای  K1 صرفا برای شهروندان آمریکاست. مدت زمان آن ۶ ماه است . ا شخص باید حتما طی  ۹۰ روز ازدواج کنددر غیر اینصورت باید خاک آمریکا را ترک کند.

متقاضیان ویزای  K1و همچنین فرزندان آنها K2می بایست مدک زیر را برای مصاحبه ویزا همراه داشته باشند:

 • تکمیل فرم غیر مهاجرتی نامزدی فرم D-160))
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • طلاق یا گواهی فوت (ها) و یا هر همسر قبلی (ها) برای هر دو ( نامزد و شهروند)
 • گواهی سوء پیشینه
 • معاینه پزشکی
 • مدارک و پشتیبانی مالی فرم (I-134)
 • دو قطعه عکس ۲×۲
 • مدارک از اثبات رابطه با نامزد آمریکایی خود
 • پرداخت هزینه ها

ویزای K3 : اگر شهروند آمریکایی خارج از خاک آمریکا با شخصی که تبعه ی آمریکا نیست، ازدواج کرده باشد. میتواند همسرش را از طریق این ویزا به آمریکا ببرد. در این مورد شخص باید فرم I-130 را در دفتر اداره ی مهاجرتی آمریکا دفترUSCIS  تکمیل کند. مدت زمان اخذ این ئیزا بین شش ماه تا یکسال به طول می انجامد.

یک وکیل چه کمکی می‌تواند هنگام اقدام برای ویزای نامزدی کند؟

در خواست دادن برای ویزای نامزدی آمریکا کاری بسیار پیچیده است. یک وکیل می‌تواند در روند گرفتن این نوع ویزا به شما کمک کندو مراحل انجام آن را تسریع بخشد و مسئولیت آماده کردن پرونده و مدارک شما را بر عهده گیرد. نقش یک وکیل زمانی که یکی از طرفین قبلاً ازدواج کرده باشد و یا اینکه ازدواج فامیلی باشد می‌تواند بسیار سازنده باشد، و همچنین به اثبات این موضوع کمک کند که این ازدواج یک وصلت قانونی است.

موسسه ی حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلای مجرب و برجسته در امور حقوق بین الملل شما را در راه رسیدن به هدفتان یاری مینماید . علاقه مندان به مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ازدواج میتوانند با مشاوران خبره ی ما، در موسسه ی حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایندو از مشاوره ی رایگان تلفنی بهره مند شوند.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 پاسخ
 1. سودابه گفته:

  با سلام
  چه مدت بايد در عقد با يك امريكايى بود براى گرفتن ويزا ى امريكا ؟وچطور ميشه فهميد كه اين عقد باطل شده ؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. ازدواج صوری در آرمیکا تبعات سفت و سختی دارد و در صورت اثبات از کشور آرمیکا اخراج شده و حتی زندانی و جریمه نقدی خواهید شد و تا چندیدن سال امکان بازگشت به آمریکا را نخواهید داشت.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. اگر گرین کارت شما صادر شده باشد و اعتبار آن به اتمام نرسیده باشد مشکلی برای گرین کارت شما ایجاد نمی شود.

   پاسخ
 2. بنفشه رودینی گفته:

  با سلام و احترام خدمت آقای دکتر ملک پور
  میخواستم بپرسم آیا نامزد بنده که شهروند و تبعه کانادا هستند و در حال حاضر در آمریکا کار می کنند.. میتوانند از طریق ویزای اسپانسرشیپی همسر برای ویزای آمریکا برای بنده اقدام نمایند؟…
  چون شرایط رفتن به کانادا را ندارم.
  باتشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ ویزای نامزدی آمریکا همسر شما می بایست سیتیزن آمریکا باشد تا بتواند برای شما اقدام کند. در غیر این صورت با توجه به کانادایی بودن همسرتان می توانید برای اخذ ویزای ازدواج کانادا اقدام نموده و پس از چند سال به همراه ایشان وارد آمریکا شده و به اقامت و کار و زندگی در این کشور بپردازید. پیشنهاد می شود در صورت داشتن سوالات دیگر و ارزیابی شرایطتان با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. بهنام گفته:

  با سلام.
  ویزای نامزدی یا همون k1 از طریق شهروند آمریکایی بعد از فرمان جدید ترامپ شامل حال ایرانیان میشود؟
  و بعد از ازدواج در خاک آمریکا حدودا چه مدت زمان میبرد تا گرین کارت صادر شود؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام اگر شما شرایط خوبی داشته باشید شاید بتوانید شانس دریافت داشته باشید مدت زمان اعتبار این ویزا 60 روز است اما طول صادر شدن بستگی به روند کار و نظر افیسر دارد.

   پاسخ
 4. Anahita گفته:

  با سلام
  آیا ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان منوط به گرایش مرد به دین اسلام میشه؟یا اینکه لزومی به تغییر دین نیست؟
  مرد تبعه و ساکن امریکا، زن تبعه و ساکن ایران است.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. maziar samiei گفته:

  باسلام خدمت جناب دکتر ملک پور، بنده 46 ساتلمه و متاهل هستم جهت ازدواج با فردی در امریکا می خواستم ببینم بعد از چه مدت از ازدواج با ایشان بنده تبعه آمریکا می شوم و امکان ازدواج مجدد با همسر خودم را خواهم د اشت.و ایا در این مدت می توانم فروزندم را که 4 سال است بیاورم امریکا ضمن اینکه خوب مسلما باید از همسر اصلی خودم بصورت صوری جداش وم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بعد از گذشت حدودا 5 سال شما میتوانید تابعیت آمریکا را کسب نمایید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 6. maziar samiei گفته:

  باسلام، ممنون میشوم سوالی که در خصوص مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری دارم را پاسخ فرمایید. اگر کسی با یک آمریکایی ازدواج کند، چه مدت بتید با وی در آمریکا زندگی کند ها اقامت دایم بگیرد(یا شهروند آمریکا شود یا تبعه آمریکا و…) که بتواند مجدد با همسر اصلی خود ازدواج کرده و آنها را به آمریکا بیاورد؟ ممنون میشوم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   در صورتی که دولت آمریکا متوجه ازدواج صوری گردد شما به مشکل بر خواهید خورد
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید

   پاسخ
 7. mie.editor2 گفته:

  سلام. مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج با یک فرد امریکایی ( ارتباط و ازدواج واقعی نه صرفا برای مهاجرت) نیازمند چه پروسه ای هست که به نتیجه برسه؟

  پاسخ