اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج و مهاجرت به المان از طریق ازدواج یکی از طرق مهاجرت به المان می باشد. لذا در این مقاله موضوع اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج و شرایط ان را بررسی نموده ایم.برای آشنایی بیشتر با قوانین  ، معیارها و اصول اجتماعی کشور آلمان و دیگر کشورها ،شما نیاز به یک متخصص در زمینه ی مهاجرت دارید .

با مشاوره با موسسه ی حقوقی ملک پور می توانید یک انتخاب  آگاهانه داشته باشید .

فایل های موسسه mie درباب ازدواج با فرد خارجی

video اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج
audio اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج
audio اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

آلمان کشوری است با نظام سیاسی جمهموری فدرال دمکراتیک پارلمانی  و دارای ۱۶ ایالت و یکی از صنعتی ترین و ثروتمند ترین کشور اتحادیه ی اروپاست . مهمترین شهرهای آلمان  برلینهامبورگفرانکفورتمونیخ می باشد.دمکراتیک به این معنی که همه ی افراد جامعه حق دارنداز طریق انجمن های صنفی ، احزاب و اتحادیه ها در مسائل سیاسی مشارکت کنند قانون اساسی آلمان grund gesets نام دارد که در بردارنده ی اصول مهمی  مانند آزادی بیان .

حق کرامت انسانی – برابری حقوق – آزادی اجتماعات – آزادی شغل ومهمتر از همه آزادی دین است  به این معنا که هر کس مجاز است دین خود را آزادانه انتخاب و به دین خود عمل کند حتی در بعضی از مدارس آلمان درس تعلیمات دینی مسیحی -ارتدکس – یهودی و اسلامی تدریس می شود واین شرایط بیش از پیش باعث جذب مردم دیگر کشورها برای مهاجرت به آلمان می شود .

اقامت در آلمان

قوانین اقامت آلمان، اقامت را به دو گروه تقسیم نموده است. گروه اول اقامت موقت یا محدود یا گذرا که شامل قوانین اقامت برای تحصیل دانشگاهی، آموزش زبان آلمانی و آموزش مدرسه‌ای، اقامت غیر دائم برای آموزش حرفه‌ای و شغلی، اقامت برای کار، اقامت برای پژوهش و تحقیق، اقامت برای کار آزاد و …….که  هیچ کدام از آنها منجر به اقامت دائم نخواهد گردید، وچون از موضوع بحث تابعیت خارج است از توضیح بیشتر درمورد  آن خود داری می شود

دسته دوم اقامت دائم : به اشخاصی  تعلق می گیرد که پنج سال کامل دارای اقامت غیر دائم بوده، هزینه زندگی خود را از راه کار خود تامین ‌نموده و زبان آلمانی را در سطح B1  بداند ، کسی که تقاضای دریافت تابعیت کشور آلمان را دارد، باید این کشور را به عنوان یک کشور دموکرات آزاد بپذیرد و به اصول و مبانی آن احترام و به قانون اساسی آلمان پایبند باشد و حق ندارد فعالیتی انجام دهد که  بر ضد منافع کشور آلمان تمام شود. سوابق شخص در موارد فوق از نهاد حراست از قانون اساسی استعلام می‌شوند. شخصی که تقاضای دریافت تابعیت ‌آلمان  را دارد باید تابعیت قبلی خود را واگذار نماید.

 شرایط تابعیت آلمان :

۱ . گذراندن آزمون تابعیت (دولت آلمان برای افرادی که متقاضی تابعیت این کشور هستند آزمونی برگزار می کند که سوالات آن در باره ی تاریخ و ارزشهای آلمان می باشد برای قبولی دراین آزمون متقاضی باید حداقل نصف سوالات را  پاسخ صحیح  دهد و نیز برخی از سوالات درباره سیاستها ی آلمان و برخی مربوط به مسئولیتهای اجتماعی و فرهنگ این کشور است مثال نظر شما در باره ی آلمان چیست – نظر شما در باره ی همجنس گرایی چیست و یا اینکه آیا به دختر خود اجازه ی داشتن دوست پسر را می دهی و …. ) این آزمون مسلمانان را برای اخذ تابعیت آلمان با مشکل روبرو می کند .

۲.اقامت درآلمان بطور قانونی به مدت ۸ سال . موارد استثنا هم وجود دارد (۷ سال برای کسی که کورس پیشنهادی از طرف دولت دریافت می کنند ۶ سال برای کسانی که  دارای مدرک عالیرتبه  و استعدادی برتر  باشند و ….)

۳ . توانایی تامین مخارج خود و خانواده ی خود را بدون استفاده از مزایای رفاهی  و بیکاری از طرف دولت را داشته باشد

 1. هیجگونه محکومیت کیفری نداشته باشد.
 2. مهارتهای شفاهی وکتبی زبان آلمانی در سطح B1 را کسب کرده باشد.
 3. تابعیت قبلی خود را ترک کرده باشد . دو تابعیتی در کشور آلمان پذیرفته نیست.
 4.  متعهد به قانون اساسی آلمان باشد.

اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج:

 کسب تابعیت آلمان راههایی متعددی دارد که یکی از این راهها ازدواج با یکی از اتباع آلمان میباشد 

اگر دو فرد مقیم آلمان  قصد اخذ تابعیت از طریق ازدواج را داشته باشند ( برای اینکه بعد از اقامت مدت ۸ سال باید دوره انتظار برای اخذ تابعیت سپری شود و اشخاصی که می خواهند این دوران را کاهش داده و زودتر به تابعیت آلمان در آیند ازدواج بهترین گزینه است توضیح آن در ادامه خواهد آمد )  این اشخاص باید قصد خود را به اداره ی ثبت اسناد محل سکونت خود اعلام کنند  .

مدارک مورد نیاز که به زبان آلمانی ترجمه شده باشد را برای گواهی صحت  به این اداره ارائه دهند ( مدارک مورد نیاز : کارت شناسایی – گذرنامه که نشان دهد.

بطور قانونی در خاک آلمان اقامت دارند – آدرس محل سکونت خود در آلمان و …)   بعد از دو سال از زمان ازدواج به شرطی که اشخاص سه سال قبل از ازدواج مقیم آلمان بوده باشند درخواست تابعیت آنها پذیرفته شده و به آنها تابعیت داده خواهد شد  در این پروسه مدت زمان انتظار از ۸ سال به ۵ سال کاهش می یابد

شخصی که در خارج از کشور آلمان باشد و با یکی از اتباع آلمانی ازدواج کند  شخص تبعه ی آلمان باید  اثبات کند که دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود  و همسرش می باشد .

برای تامین هزینه های خود نیازی به کمک های دولتی ندارد و شخص متقاضی ازدواج  با تبعه ی آلمان باید زبان آلمانی را در سطح A1  فرا گرفته باشد پس از ازدواج متقاضی دریافت ویزا به سفارت آلمان در داخل کشور خود مراجعه نموده و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه نماید پس از بررسی مدارک در صورتی که صحت مدارک مورد تائید قرار گیرد  و مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز کفایت نماید ویزای ازدواج صادر می شود .

شخص با دریافت ویزای ازدواج میتواند وارد خاک آلمان شده و در این کشور اقامت داشته باشد در این نوع ویزای ازدواج ( ازدواج با تبعه ی آلمان زمان انتظار برای دریافت تابعیت ۳ سال می باشد  بعد از سه سال اقامت در آلمان به تابعیت این کشور دست می یابد .

نکته مهم در بابا اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

توجه : اقامت از طریق  ازدواج هیچ ارتباطی با جنسیت ندارد  برعکس قانون مدنی ایران که ازدواج اتباع بیگانه  با زن ایرانی  به اخذ تابعیت  این اشخاص منجر نمی شود در آلمان فرقی نمی کند که یک مرد خارجی با یک زن تبعه ی آلمان ازدواج کند یا بر عکس یک زن خارجی با مرد تبعه ی آلمان ازدواج کند  قطعا به اخذ تابعیت آلمان توسط این افراد منجر خواهد شد و از مزایای این نوع اقامت میتوان به این نکته اشاره کرد که شخص اجازه کارتمام وقت خواهد  داشت و تمام قوانینی که شامل افرادی که تابعیت حوزه شینگن را دارند برای آنها نیز صادق است .

نکته مهم این است که برای اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با فردی که تابعیت آلمان رادارد باید شما هم حتما درخواست تابعیت بدهید البته تا زمان مورد نظر سپری نشود به شما تابعیت داده نخواهد شد ولی برای  اخذ تابعیت  از طریق ازدواج حتما باید درخواست تابعیت داد .

جمع بندی موضوع اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج

بطور کلی برای اینکه شخص تابعیت کشور آلمان را کسب کند باید در آلمان به مدت ۸ سال اقامت داشته باشد که به این مدت دوره ی انتظار اخذ تابعیت گفته می شود  این دوره در شرایط مختلف قابل تغییر است مثال برای اشخاصی که از طریق ویزای ازدواج وارد خاک آلمان شده باشند و با یکی از اتباع آلمانی ازدواج کرده باشند اگر سه سال از زمان ازدواجشان گذشته باشد به تابعیت کشور آلمان دست خواهند یافت و افرادی که با یکی از افرادی که مقیم آلمان باشد ازدواج کرده باشد اگر دوسال از ازدواجشان گذشته باشد به شرطی که  شخص مقیم آلمان سه سال قبل از ازدواج در خاک آلمان اقامت داشته باشد که کلا ۵ سال می شود . هردو به تابعیت آلمان دست پیدا می کنند

امید است در این مقاله اطلاعات کافی در باب مهاجرت به آلمان و  اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج در اختیار شما عزیزان قرار گرفته باشد،چنانچه در خصوص نحوه اقدام جهت اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج سوالاتی داشتید میتوانید با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران جهت مشاوره تلفنی رایگان  تماس حاصل نمایید.

 

Rating: 5
65 پاسخ
 1. نادر گفته:

  روز بخیر دوستان،
  با سپاس بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران میگذارین.
  من چهارسال پیش وارد المان شدم و درخواست پناهندگی دادم و قبول شدم و پس از دوسال با یک خانوم آلمانی ازدواج کردم. یعنی دوسال از ازدواجم میگذره و چهارسال از ورودم به آلمان.
  امتحان شهروندی و اینتگراتسیون را طی کردم و کمک دولتی نمیگیرم و مدرک ب۲ زبان را هم دارم.
  الان میتونم درخواست پاس قرمز آلمانی کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. رسولی گفته:

  سلام خدمت شما !
  من مدت سه سال و هشت ماه در آلمان زندگی میکنم و دارای تابعیت اجتماعی هستم و در جریان سال سوم آموزش حرفه یی نیز میباشم و دارنده اسناد زبان هم میباشم .
  سوال من از شما این است آیا میتوانم با یک دختر در ایران ازدواج کنم و برای او درخواست ویزه بدهم ؟
  و این ویزه را به نام چی مینامند ؟
  البته او زبان هم در سطع A1 میداند
  و لطف نماید آدرس و یا شماره تلفن ایران را هم بنویسد !
  و تشکر فراوان از تشکیل همچو سایت برای اطلاعات !

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. به منظور اخذ اقامت برای همسر از طریق ازدواج در آلمان، می باست پاسپورت آلمانی داشته باشید و داشتن پاسپورت پناهندگی این امکان را برای شما فراهم نخواد کرد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. Kolbertini گفته:

  با سلام
  من با خانمی که پاسپورت آلمانی داره قرار هست ازدواج کنم… سوال اینکه چه مدت بعد از مصاحبه ویزا صادر خواهد شد و اینکه این ویزه چه مدت اعتبار خواهد داشت , اگر 1 ساله باشد آیا میتوان بعد از گذشت 3-4 ماه به آلمان رفت یا طبق تاریخی که ویزا مهر میشود باید وارد آلمان شد…. سوال دیگه اینکه بعد از ازدواج در آلمان من باید اونجا برای مدت خاص بمونم یا میتونم به ایران برگردم؟
  ممنون از پاسخگویی

  Rating: 5
  پاسخ
 4. Ava گفته:

  سلام دختری 20 ساله هستم که به همراه خانوادم قصد رفتن به آلمان را داریم. ولی پسری رو دوست دارم که قرار هست ازدواج کنیم. سوال من این هست که اگر من مقیم کشور آلمان بشم میتونم این آقارو هم مقیم اون کشور کنم و با هم آلمان زندگی کنیم؟ ممنون از پاسخگویی.

  Rating: 4
  پاسخ
 5. Aram گفته:

  سلام من با یه اقای المانی ازدواج کردم و6 ماه گذشته ومن قادر به ادامه زندگی با این اقارو ندارم چه راه حلی وجود داره که هم طلاق بگیرم هم بتونم المان بمونم؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید اقامت خود را به نوع اقامت کاری یا تحصیلی تبدیل کنید و از این طریق در کشور آلمان بمانید.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. شادمهر عقیلی گفته:

  سلام .چیز عجیبی در متن شما خوندم….میخوام با خانومی ایرانی که تبعه المان هست ازدواج کنم. آیا اون خانم باید ثابت کنه که تواناییه مالی کافی داره؟!!

  Rating: 4
  پاسخ
 7. آرمان گفته:

  سلام، میخواستم بدونم شریک زندگی که در ماده9قانون تابعیت آلمان اومده اشاره به ازدواج همجنس گرایان داره یا زندگی مشترک بدون ازدواج؟ باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار به عرضتان میرسانیم که توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای ارائه مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکان پذیر خواهد بود . لذا برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و با سرعت بیشتری پاسخگوی تعداد کثیر پیام های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 8. Sasan گفته:

  سلام .من ۲۸ سال سن دارم.و میخوام با خانمی ک ۴۷ ساله اهل آلمان هستند ازدواج کنم .شرایطش چه جوری هست.باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید.خواهشمندیم با شماره 02149196000 تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 9. مريم اصغري گفته:

  با عرض سلام خدمت شما
  همسر من شهروند الماني هستن و لي با ازدواج با من قرار شده كه ايران زندگي كنيم و سالي دو سه بار به المان بريم
  با اين شرايط من ميتونم اقامت المان رو بگيرم يا حتما بايد برم المان زندگي كنم

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. ناشناس گفته:

  با درود فراوان به شما و همکاران تان میخواستم بدونم اگر من بخواهم در آلمان ازدواج کنم با خانمی که 20 سال هست که در آلمان زندگی میکند و اقامت آلمان را دارد چگونه است بنده خودم سه سال است که در آلمان ساکن هستم ولی هنوز هیچ اقامتی دریافت نکردم

  پاسخ
 11. محمد گفته:

  با سلام و عروض ادب ، میخواستم بدونم ازواج با شخصی که تبعه اروپایی هست ، اما در المان ساکن و اقامت المانی نیز ندارد ، تاثیری روی اقامت بنده در المان دارد یا ن ؟

  پاسخ
 12. nassim گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی فرانسه هستم و قصد ازدواج با آقایی با تابعیت آلمان رو دارم . اما متاسفانه دولت آلمان بخاطر اینکه من یکبار ازدواج کردم بهم اجازه نمیده پ بهم گفتن تمام مدارک من که در ایران ترجمه رسمس شده و به تاییدیه سفارت آلمان هم رسیده مورد قبول نیست و باید چند ماهی روی صحت مدارک من کار کنن
  ازتون خواهش میکنم اگر راهنمایی در این زمینه دارین به من اطلاع بدین

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. p&ria گفته:

  باسلام،من افغان هستم و تابع کشور ایران مدت یکسال با اقایی بودم ک ایشونم افغان بودند اما سینیزن کشور المان.از ایشون باردارشدم خواستم بدونم راه حلی برای رفتن من ب المان با این شرایط ک ما مدرک ازدواج نداریم هس؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و تخصصی میباشد اتفاقاً اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص آقای ملک پور مشاوره گردد. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. kamran گفته:

  با سلام
  قصد ازدواج دائم با خانمی رو دارم که از بدو تولد در آلمان ساکن بوده، ایشون مسلمون نیستند، میخواستم بدنم چنین چیزی مشکل ایجاد میکنه برای ازدواج در ایران؟ و اگر پاسخ بله هست راه دیگری هم وجود داره؟ ممنون میشم جواب بدید
  خیلی مچکر از زحمات شما و عرض خسته نباشید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   خیر مشکلی ایجاد نمیکند . لطفا برای راهنمایی کامل با دفاتر ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید

   پاسخ
 15. مدينه گفته:

  سلام
  من يك سوال داشتم اگر كسي عروسي كرده باشد و از افغانستان با شوهر خود امده باشد المان بعد از مدت بكسال از شوهر خود جدا شود و يكسا از دوره جدايي گذشته ولي تا حالا اقدام به طلاق نشده خرد الماني و زن افغان اما بعد جدايي زن كار ثابت دارد ايا با ختم شدن ويزه سه ساله اش ميتواند ويزه دايم بگيرد ويا چه كند لطفا منتظر جواب تان هستم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. رضا سلمانی گفته:

  سلام. کسی که توی ایران ازدواج کرده و طلاق گرفته باشد. شرایط ویزای ازدواج شامل حال ایشان هم میشود یا خیر؟ منظورم اینه که شرایط برای همچین کسی فرق میکنه یا نه ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. حسیب الله گفته:

  سلام عرض ادب … حسیب الله هستم مدت یک ماه پیش در استانبول ترکیه عروسی با شخض المانی کردم ولی خانم من توانایی دعوت کردنم من را به المان ندارد و در ضمن وظیفه هم ندارد بیکار است ایا کدام راه حل دیگری است تا اینکه من پیش خانم خود برسم…. اگر جوابم را بدهید خیلی سپاسگذار میباشم از شما دوست عزیز

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 18. G.o گفته:

  سلام،من اگر بخوام از طريق ازدواج اقامت كشور آلمان رو بگيرم،با توجه به اينكه موردي در حال حاضر وجود ندارد،آيا اقدامي ميتوانم انجام دهم،يعني:كساني هستند كه بشه چنين درخواستي بهشون داد؟

  پاسخ
 19. ناشناس گفته:

  سلام. من با یآقایی اشناشدم ک سه ساله درالمان هستن و شهروند دوم محسوب میشن . و قصد ازدواج داریم . من از شرایط ازدواج هیچ اطلاعاتی ندارم و نمیدونم چ مدارکی لازمه میشه راهنماییم کنید البته من ساکن تهران هستم .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 20. مینا گفته:

  سلام
  نامزدم اصالتا المانی است و قصد ازدواج داریم. ایا ویزای ازدواج شامل ما میشود؟
  برای این ویزا باید مدرک ازدواج هم ارائه کنیم؟ ما فقط نامزد هستیم.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 21. عارف گفته:

  درود فراوان
  من سه ساله که آلمان هستم قبولی موقت سه ساله را دارم
  و سر کار هم هستم حدود 1400 € حقوق میگیرم ، می خوام به صورت غیابی ایران ازدواج کنم و خانومم رو بیارم اینجا آیا میتوانم به صورت قانونی کاری کنم که بعد ازدواج غیابی بیاد ؟

  پاسخ
 22. افرین گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من پنج ساله هلند زندگی میکنم و هنوز نشنالیته هلند ندارم میخواهم با اقایی در المان ازدواج کنم که سه سال هست در المان زندگی میکنن. اگر میشه بفرمایید پروسه ازدواج ما به چه صورت میشود. من میخواهم به المان مهاجرت کنم در ضمن من یک فرزند هم دارم.
  ممنون از پاسخ شما

  پاسخ
 23. Parsa گفته:

  سلام
  خیلی ممنون از توضیحات خوب و مفیدتون
  فقط من واسم یه سوال پیش اومد؛ من که می خواهم با یه دختر آلمانی ازدواج کنم، ازدواج ما باید کجا صورت بگیره که هنگام تحویل مدارک ازدواج به سفارت آلمان در تهران واسه ما مشکل ایجاد نشه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
 24. محمد رضا گفته:

  سلام من محمد رضا هستم و در کشور المان زندکی میکنم اما اقامت ندارم و منتظر دادگاهی دوم هستم اما با خانومی اشنا شدم که ایشون لهستانی هستش و ۱۲ ساله اینجاست و قصد داریم باهم ازدواج کنیم حالا سوال من اینه : بعد از ازدواج به من پاسپورت سه ساله میدن یا میگن برو پاسپورت ایران رو بگیر و اقامت دائم میدن که بعد از پنج سال تابعیت میدن ،، میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. Mobina گفته:

  سلام و عرض ادب
  دختری۳۲ ساله هستم ساکن ایران که حدود ۸ماه پیش با یک پسر ۲۷ ساله آلمانی از طریق سایت آشنا شدم و دو طرف تصمیم گرفتیم رابطمون رو جدی کنیم و ازدواج حضوری کنیم.ازدواج ما در ایران امکان پذیر نیست چون آقا مسیحی هستند.وما باید خارج از ایران ازدواج کنیم.
  ۱)ازدواج در آلمان بهتره یا کشور ثالث? و کدام پروسه زمانی کوتاه تری برای اخذ اقامت من در آلمان را دارد?
  ۲)چه قوانین و ضوابطی شامل ازدواج ما در آلمان می شود?و چه مدارکی برای اثبات ازدواج ما واخذ اقامت من لازم است?
  و چند وقت طول میکشد بعد از ازدواج اقامت بگیرم ?

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 26. نسیم گفته:

  کسی که با آن قصد ازدواج دارم. برای کار قصد مهاجرت به آلمان را دارد. چند سال بعد این امکان هست که ازدواج کنیم و من هم بتوانم اقامت آلمان را بگیرم??

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورتی که ایشان به کشور آلمان رفته و اقامت دائم این کشور را اخذ کنند (پس از ۶ سال که در صورت داشتن شرایط لازم این مدت زمان کاهش می یابد) در صورت اثباث واقعی بودن ازدواج و رعایت شروط آن می توانند برای شما اقدام نموده و به ایشان ملحق شوید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. سونيا گفته:

  سلام خسته نباشید من یک دختر افغان هستم که دو ساله المان هستم و تازه اینترویو برام اومدن و با یکی از همشهری های خودمون که از بچگی اینجا بودن ازدواج کردم و درامد کافی داره و دویچ پاس دارن از همون بچگی اما من مدرکی ندارم کن بتونم توی المان ثبت بشم برا ازدواج خواستم بپرسم تو اینترویو این مسأله که متاهلم رو مطرح کنم ایا روی جواب اینترویو تأثیری داره یا خیر ؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. ایمان گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت استاد عزیز و گرتنقدر و دوست داشتنی خودم آقای دکتر ملک پور بزرگ خیلی کوچیکه شما هستم قربان.حقیقته امر میخاستم بگم که بیشتر ویس هایی که در کنال تلگرام شما آپلود میشود در مورد ویزای کار و ویزای تحصیل و سرمایه گزاری هستش شاید یه وقتی یه نفر خواسته باشه از طریق ازدواج وارد آلمان شود اونوقت باید چیکار کند ممنون میشم اگه در مورد ازدواج هم بصورت جامع و کامل ویس بزارین استاد.من وانی مجرد به یه خانم آلمانی قسد ازدواج دارم که از خودم بزرگتر هستش و برای تحصیل به آیران آمده تا زبان فارسی رو یاد بگیره میخام بدونم باید چیکارد کرد تو این وضعیت ما الان ۶ماهه که با هم دوست هستیم و قصد ازدواج داریم من شخصا دوست دارم تابعیت آلمانی رو بگیرم .
  ممنون میشم کمکم کنین.خیلی دوستتون دارم.پر سود باشین.

  پاسخ
  • فرانک گفته:

   سلام خدمت شما
   من قصد ازدواج با یک مرد آلمانی که مقیم آلمان هستش رو دارم قصد دارم تابعیت آلمانی رو بگیرم. آیا برای ویزای ازدواج باید قبل از رفتن به آلمان ازدواج کرده باشم یا زمانی که وارد خاک آلمان شدم ازدواج کنم ؟؟

   پاسخ
   • mie editor2 گفته:

    با سلام و عرض ادب. می توانید پیش از ورود به کشور آلمان ازدواج را صورت دهید. این ازدواج باید حقیقی بوده و مدارکی برای اثبات حقیقی بودن آن ارائه نمایید. در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

    پاسخ
 29. ثریارضایی گفته:

  سلام من پناهنده درآلمان هستم که پاسپورت تابعیدگرفتم ومیخوام بافردی در ترکیه ازدواج کنم ومیگن که برای ازدواج بایداول بری پزشک قانونی وخط مجردی بگیری آیا؟این حقیقت داره وبایداین کاررو انجام بدم

  پاسخ
 30. Leila گفته:

  سلام خسته نباشین من دو ساله که آلمان هستم و هنوز اینترویو نشدم الان میخوام با یک شخصی که پاسپورت دویچ داره ازدواج کنم چیکار باید کنم هی مدارکی ندارم برای ازدواج میشه راهنمایی کنید لطفا من افغان هستم و هیچ مدرکی ندارم المان بهم آیسوایز سه ماهه داده فقط همین

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. پروسه شما باید از طریق خود سفارت آلمان پیگیری شود. برای اقدام از طریق ازدواج رعایت شرایط آن الزامی است. برای اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما در ایران یا وین تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 31. علی مهربان گفته:

  سلام
  من ایرانی هستم و دارم با یک خانم آلمانی که برای تحصیل ساکن ایران هستند ازدواج میکنم.
  ما قصد نداریم در آینده به صورت کامل در آلمان زندگی کنیم مگر به صورت چندماه در سال.
  چه توصیه‌ ها و نکاتی رو باید مد نظر داشته باشیم؟ آیا باید برای گرفتن تابعیت آلمانی اقدام کنم؟ برای سفرهایی که داریم ویزای ازدواج بگیرم یا ویزای سفر؟ برای ثبت ازواج اداره گذرنامه از خانم گواهی تجرد خواسته چطور این گواهی رو تهیه کنیم؟ کلا نکات مهمی که نباید فراموش کنم رو تذکر بدید. ببخشید من وقت شما رو گرفتم همیشه پیرزو و سربلند باشید…

  پاسخ
 32. احمدزی گفته:

  سلام من مدت دو سال شش ماه میشود در آلمان زندگی میکنم از طریق ازدواج به آلمان آمدم من مشکل دارم همرای خانمم من هنوز فرزند ندارم خانمم از شوهر قبلی اش سه فرزند دارد من نمیخواهم فرزند داشته باشم هر شب همرای من دعوا میکند بخاطر فرزند من کار هم میکنم آیا میشود خانه جدا بگیرم و تنها زندگی کنم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.