فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان

فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان در چیست ؟ قوانین 2018 اقامت و تابعیت مجارستان چیست؟ شاید برای بسیاری از شما عزیزان این سوال پیش امد باشد که فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان چیست به همین جهت ما در این مقاله درباره محتوا وچگونگی تبدیل و فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان بحث میکنیم.معذلک اکثر مردم که قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند، فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان را به خوبی نمیدانند لذا باید دانست که  در هر صورت فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان هست تا افراد به هنگام مهاجرت به مجارستان دچار مشکل نشوند. همانطور که میدانید موسسه حقوقی ملک پور دارای سابقه ی زیادی در زمینه مشاوره ی مهاجرت است و میتواند راهنمای کامل و جامعه ای در زمینه فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان برای شما عزیزان باشد.

شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در مجارستان چیست ؟ ایا فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان را میدانید ؟ ایا میدانید چند سال اقامت در مجارستان موجب تبدیل اقامت به تابعیت در مجارستان میشود ؟ ایا شرایط اخذ تابعیت در مجارستان را میدانید ؟ آیا نیاز به مشاوره با یک وکیل مهاجرت جهت مهاجرت به مجارستان دارید؟

همانطور که میدانید اقامت و تابعیت دو مفهوم محتلف هستند که در جوامع مختلف مقررات خاص مربوط به خود را دارند و کشور مجارستان از این خصیصه به درو نیست.
در کل تفاوتهای کثیری میان تابعیت و اقامت مطرح میشود و وجود دارد. اخذ تابعیت را بدون شرط هم میتوان بدست اورد  و فرد پس از بدست اوردن آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی شهروندان عادی آن کشور می شوند و از تمام حقوق یک شهروند مجارستانی به صورت کامل استفاده کند، و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی کنید.
اما برای اقامت در اکثر کشورها شرط های بسیاری موجود هست و در صورت گرفتن اقامت در ان کشور،حق و حقوق افراد نسبت به شهروندان کمتر و محدودتر میشود و در صورت گرفتن تابعیت ان کشور می تواند به راحتی در ان کشور زندگی کند و هیچ مقدوریتی برای فرد در ان کشور پیش نمیاید و اینکه معمولا اقامت زمان محدودی را به خود اختصاص میدهد بطوری که اگر فرد مدت ۶ ماه از سال در ان کشور مربوط اقامت نداشته باشد دوچار مشکل میشود و ممکن است این حق را از دست  بدهد

اخذ اقامت سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از روش های اخذ اقامت مجارستان اقدام از طریق سرمایه گذاری است و یکی از بهترین موارد در امر اقامت هست زیرا عضو پیمان شنگن میباشد که از سال ۲۰۱۲ تصویب شده است این طریق از سرمایه گذاری در مجارستان فرصتی طلایی هست که در طول سه ماه به فرد اقامت دایم اعطا میشود و میتوانید به طور آزادانه و راحت در کشورهای اروپایی زندگی کنند و به فعالیت های روزانه بپردازند. این نوع روش برای اخذ اقامت سرمایه گذاری به مدت زمان یک ماه انجام میگیرد و کارت اقامت موقت شخص به مدت شش ماه حاضر میشود و شخص میتواند همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود را به همراه خود ببرد و بعد از اقامت شش ماه دارای اقامت کامل شوند در طی این مدت فرد و خانواد وی میتواند بصورت ازادانه در کشورهای اروپایی فعالیت و زندگی کنند و بعد از گذشت هشت سال فرد میتواند تابعیت مجارستان را اخذ کند.

اخذ اقامت  ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت یکی دیگر از راهای کم هزینه در کشور مجارستان هست. یکی از کشورهای موافق در حوزه اقتصادی کشور مجارستان هست که موجب شده طی سال های گذشته افراد زیادی از کشورهای مختلف خواهان ثبت شرکت در این کشور باشند. شرایط ثبت شرکت در مجارستان به گونه ای هست که ۳ تا ۴ ماه به طول می انجامد که پس از ان فرد میتواند با سرمایه گذاری ۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ که این مبلغ جهت فعال نشان دادن مجموع ثبت شده هست که بعد از ان مجوز یک ساله برای اقامت در یافت کنند
از جمله مزایای دیگر ثبت شرکت در کشور مجارستان را میتوان به مورد ذیل اشاره کرد :
دریافت اقامت دائم اروپا ب وسیله ی این شرکت برای شخص متقاضی و خانواده اش پس از سه سال.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور مجارستان

اخذ اقامت از طریق ازدواج یکی از روش های گرفتن تابعیت در مجارستان است که کی سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است که در نظام حقوقی ایران ازدواج با یک مرد ایرانی موجب اخذ تابعیت همسر میشود و این امر در کشور های اروپایی متفاوت است  هر کشور اداب و قوانین مربوط به خود را دارد که در کشورهای اروپایی موجب اعطای تابعت به هر دو میشود مجارستان هم یکی از ان دسته کشور ها هست که هنگامی که  فردی با تابع مجار ازدواج کند تابعیت ان فرد مجاری به همسر خود منتقل داده میشود دقت داشته باشید که امر اقامت و تابعیت دو مفهوم جدا از هم میباشند که طول مراحلی برای همسر مقیم یا تبعه با هم متفاوت است.

بهتر است بدانید افراد در زمینه ی ازدواج نیز پس از اینکه اقامت دائم خود را کسب نمودند می توانند درخواست اخد تابعیت نمایند .و اما درخواست تابعیت نیز دارای شرایط خاص خود می باشد .که افراد باید رعایت کرده باشند . به طور مثال چند سال زندگی و داشتن اقامت در کشور مجارستان تا به تابعیت منجر شود .
در نهایت می توان گفت افراد برای اخذ تابعیت در کشورهای مختلف باید از قبل در آن کشور اقامت داشته یا اینکه از طریق تولد اگر کشور دارای سیستم خاک باشد به فرد تابعیت تعلق می گیرد .در ضمن اگر کشور دارای سیستم خون باشد و فرد بی تابعیت نیز باشد در کشور مجارستان به فرد تابعیت تعلق می گیرد و یا اینکه فرد دارای پدر و مادر مجارستانی بوده به او تابعیت تعلق می گیرد زیرا کشور مجارستان دارای سیستم خون می باشد و افراد از طریق پدر و مادر تابعیت را اخذ می کنند . این نکته دارای اهمیت بسیاری می باشد به همین دلیل فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان برای شما عزیزان در این مقاله توضیح داده شد برای کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به مجارستان از طریق مختلف همچون تحصیل در مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور  در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.