اخذ بورس تحصیلی در مالتا

اخذ بورس تحصیلی در مالتا 2018 امکانپذیر است یا نه ؟ با ما همراه باشید . آیا میدانید شرایط سنی در مقطع های مختلف تحصیلی برای اخذ بورس تحصیلی در مالتا چه رده سنی است ؟ آیا میدانید برای اخذ بورس تحصیلی در مالتا باید مدرک زبان انگلیسی را داشته باشید ؟ آیا می دانید تحصیل و اخذ بورس تحصیلی در مالتا رایگان است ؟ این مقاله جهت متقاضیان عزیز مهاجرت به مالتا توسط وکیل مهاجرت تهیه و ترجمه گردیده است .

کشور مالتا در جنوب اروپا و در قلب مدیترانه واقع شده است این کشور دارای جاهای باستانی و تاریخی زیادی است در زمان های کذشته جز ایتالیا بوده مساحت این کشور کوچک ۳۱۶ کیلومتر می باشد جمعیت آن ۴۵۰۰۰۰ نفر می باشد .
امروزه افراد مختلف جهان برای تحصیل کشورهای اروپایی را انتخاب میکنند ولی دقیقا کشور خاصی را مد نظر ندارند  در این میان فقط به فکر این هستند که هزینه تحصیل در آن کشور پایین باشد و همچنین آن کشور جز اتحادیه اروپا باشد و همچنین از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار باشد با توجه به این توضیحات کشور مالتا یک کشور پیشنهادی با همچین شرایطی می باشد .
یکی دیگر ازراه های مهاجرت ، مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی می باشد کسی که ویزای تحصیلی مالتا را اخذ می نماید از طریق آن می توانند به کشور های عضو شنگن به راحتی مسافرت کند ، هزینه تحصیلی مختص به رشته های تحصیلی خاصی نمی باشد بلکه عمومیت دارد افراد می توانند از مقطع کارشناسی به بالا اقدام کندد یعنی شامل مقطع لیسانس ، فوق لیسانس  و دکترا می باشد .
کشور مالتا در ایران سفارت ندارد و به همین دلیل اشخاص ایرانی می توانند از طریق سفارت اتریش در ایران اقدام کنند .
شرایط سنی برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور مالتا :
برای مقطع لیسانس سن مناسب برای بورس گرفتن سن ۱۸ یا ۱۹ سالگی می باشد
برای مقطع فوق لیسانس سن مناسب برای بورس گرفتن ۲۴ سالگی  می باشد
برای مقطع دکترا سن مناسب برای بورس گرفتن ۲۷ سالگی می باشد

افرادی که در دانشگاه های دولتی تحصیل کرده اند احتمال گرفتن بورس آن ها بالا است از دیگر شرایط اصلی بورس گرفتن در کشور مالتا دارا بودن معدل بالا و داشتن مدرک زبان و همچنین مسلط بودن به زبان کشور مالتا و نیز داشتن مقالات بین المللی ISI میتواند شانس گرفتن بورس را بالا ببرد .تحصیل در کشور مالتا در طول چند سال طول می کشد .
۱)    در مقطع لیسانس ۳ تا ۵ سال
۲)    در مقطع کارشناسی ارشد ا تا ۲ سال
۳)    در مقطع دکترا ۱ تا ۳ سال

دانشگاه هایی که میتوان در آنجا بورس گرفت :

دانشگاه علوم جهانگردی و دانشگاه دولتی uom
دانشگاه جهانگردی : این دانشگاه از دانشگاه های معتبر در زمینه مدیریت است این دانشگاه دانشجویان را در زمینه صنعت توریسمی و جهانگردی آموزش می دهد این دوره ها شامل مدیریت هتلداری و مدیریت توریسمی است دانشچویانی که در آن جا تحصیل میکنند بعد از یک ترم تحصیل می توانند برای گرفتن بورس تحصیلی مالتا اقدام کنند .افرادی که می خواهند در آن کشور تحصیل کنند باید به زبان انگلیسی مسلط باشند و برای یاد گرفتن زبان انگلیسی برای دوره های زبان شرکت کنند که حدودا بین ۶ تا ۹ ماه به طول می انجامد و هزینه آن ۶۰۰۰ یورو نیز می باشد
دانشگاه uom یک دانشگاه دولتی در مالت می باشد که جز قدیمی ترین دانشگاه های دولتی در کشور مالت است این دانشگاه حدود یازده هزار دانشجوی مشغول به تحصیل دارد که حدود ۶۵۰ نفر از این دانشجو ها جز اشخاص خارجی  می باشد ، گرفتن بورس تحصیلی مالتا در این کشور نیز از طریق این دانشگاه نیز امکان پذیر می باشد .
دانشجویانی که قصد ماندن در کشور مالتا رو دارند باید اجازه ورود به کشور رو داشته باشند و اگر می خواهند بیشتر از سه ماه در آن کشور بمانند باید حتما مبلغی را برای نشان دادن تملک مالی داشته باشند و نیز داری بیمه باشند .
رشته پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی و زشته های مرتبط با آن رشته ها در کشور مالتا ببرای ۳۰ نفر دانشجو خارجی ظرفیت دارند این دانشجوها باید حتما دوره A-LEVEL   را در کالج بگذرانند و به مدت دو سال به طول می انجامد و پس از قبولی می توانند بورس تحصیلی کشور مالتا را اخذ کنند .
دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا اغلب تحصیل رایگان دارند و از این طریق می توانند بورس تحصیلی مالتا را اخذ کنند دانشجویان معمولا جهت بعضی هزینه ها و امورات مربوط به دانشگاه مبلغی را دریافت میکنند که به آن کمک هزینه تحصیلی می گویند .
از دیگر مسایل مهمی که در مورد تحصیل در کشور مالتا است این است که دانشگاه های انگلیسی در مالتا وجود دارد که افرادی که وارد آن دانشگاه می شوند بعد از گذراندن یک یا سه ترم می توانند پذیرش دانشگاه های انگلیس را اخذ نمایند .
با توجه به اطلاعات بالا در خصوص اخذ بورس تحصیلی در مالتا به این نتیجه می رسیم این کشور یک کشور مناسب و کم هزینه جهت تحصیل و حدودا تحصیل در این کشور رایگان می باشد چنانچه قصد تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید و برای رفتن به آن کشور می خواهید اطلاعات بیشتر کسب کنید با مشاوران تلفنی ما در موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل کنید هدف ما پیشرفت و ترقی شما در مراحل مختلف تحصیلی می باشد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.