چگونگی اخذ بورسیه در کشور پرتغال و زندگی و هزینه های آن و پس از آن اخذ اقامت دائم و اخذ تابعیت کشور  پرتغال مورد توجه و مورد سوال افراد بسیاری برای اقدام به مهاجرت به کشور پرتغال میباشد .مهاجرت را میتوان  صنعتی جدید درجهان و مخصوصا کشورهای در حال توسعه دانست ،همچنین میتوان سوالهای زیادی در زمینه ی اخذ بورسیه در کشور پرتغال مطرح کرد.

آیا  رسیدن به پاسپورت کشور پرتغال آسان است؟

 

در این مقاله اخذ بورسیه در کشور پرتغال به  طور کامل بررسی خواهیم کرد.

a 8 شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

بورسیه تحصیلی

بورسیه را می توان از بهترین روش های تحصیل دانست که بیشتر  داوطلبان بلندپرواز و دارای چشم اندازهای فراتر از حد معمول بدان فکر میکنند.
در بورسیه تحصیلی شما می توانید با درخواستی که به دانشگاه های خارج از کشور ارائه می دهید و اخذ موافقت از مراکز آموزشی کشور مورد نظر اقدام به تحصیل در خارج از کشور کنید  و پس از اتمام شدن تحصیل  من باب فعالیت های کاری و استفاده از دانش کسب کرده  به کشور خود بازگردید. و یا با توجه به شرایط به ادامه زندگی در کشور مورد نظر بپردازید.  با توجه به شرایط شما و دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا ممکن است دانشگاه  مورد نظر شما  تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی و زندگی شما را پرداخت کند که به آن فاند تحصیلی می گویند و در برخی موارد دیگر نیز شما خود مجبور به پرداخت کلیه هزینه ها هستید.
از مزایای تحصیل در خارج از کشور میتوان به این نکته اشاره کرد که با ادامه تحصیل در خارج از کشور، علاوه بر بهره مندی از فضای علمی بروز و دسترسی به امکانات آموزشی پیشرفته و همچنین امکان تبادل فرهنگی و تحقیق در دانشگاه های معتبر، می توانید از مزایای تحصیل رایگان و اخذ بورسیه  نیز بهره مند شوید.

 

۱_ انتخاب بهترین کشور با توجه به شرایط شما  برای ادامه تحصیل .

۲_ مکاتبه با دانشگاه، اساتید .

۳_ اقدام به اپلای در دانشگاه ها.

۴_ اقدام جهت اخذ ویزا.

پایتخت کشور پرتغال شهر زیبای لیسبون است و پایین بودن هزینه های زندگی به نسبت  سایر کشورهای اروپایی از ویژگی های بسیار خوب شهر لیسبون به حساب می آید. همچنین شهر لیسبون را می توان ارزانترین پایتخت اروپا به حساب آورد. البته شایان ذکر است که مانند همه جای دنیا هزینه ها در پایتخت هر کشور از جمله در شهر لیسبون  مقداری از سایر شهرها بالاتر است.

b 8 شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

کشور پرتغال

هزینه تحصیل در کشور پرتغال  در دوره دکترا در دانشگاه  لیسبون  حدودا ۵۰۰ یورو در سال است . هزینه دوره کارشناسی ارشد نیز در حدود ۳ تا ۴ هزار یورو می باشد. بنابراین می توان ادعا کرد که در مقایسه با دانشگاه های سایر کشورها مثل انگلیس هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مناسب بوده  و تقریبا رایگان است.

ضمنا بدون در نظر گرفتن هزینه محل اقامت (اجاره) میتوان گفت هزینه های زندگی در حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو است. که این مقدار به چگونگی زندگی شما بستگی خواهد داشت.

میتوان گفت بیشترین هزینه برای زندگی در شهر  لیسبون در ماه اجاره خانه می باشد.معمولا در شهر لیسبون دانشجویان در خانه های مشترکی زندگی می کنند. در این خانه ها هر نفر یک اتاق دارد و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سایر فضاهای خانه بین افراد مشترک می باشد. اجاره در چنین خانه هایی حدودا از  ۲۵۰ تا ۳۵۰ یورو است.

شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال چگونه است:

لزوما کشورها دارای سیستم  هماهنگ و مشخصی برای برخورداری افراد از این کمک هزینه میباشند  و معمولا شرایط مشخصی را برای افراد قائل میشوند اما کشور پرتغال در بخشی از این شرایط آسان  گرفته و اجازه میدهد افراد با شرایط بهتری وارد کشور پرتغال  شوند.

بورسیه در کشورهای اتحادیه اروپا به دو نوع تقسیم  میشود :

*بورس تحصیلی

بورس تحصیلی که شامل هزینه ی تحصیل دانشگاهی بوده  و این هزینه در کشور پرتغال در اکثر رشته ها بین ۴ تا ۶ هزار یورو میباشد و میتوان از این بورس استفاده کرد .

*بورس زندگی

یک بورس زندگی که علاوه بر هزینه تحصیل میتوان از هزینه ی زندگی هم برخوردار بود و کشور پرتغال  هزینه ی زندگی فرد را متقبل خواهد شد

c 5 300x156 شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال

شرایط اخذ بورس تحصیلی در کشور پرتغال : از  شرایط اخذ بورس تحصیلی در کشور پرتغال  میتوان به سن مناسب  و معدل عالی و داشتن مدرک زبان و داشتن مدرک از دانشگاههای معتب اشاره کرد.

ادامه تحصیل در مقطع  فوق لیسانس در کشور پرتغال: دروس در  دانشگاه های کشور پرتغال به دو  گونه  پرتغالی و انگلیسی تدریس میشوند .متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان  نیز تحصیل کنند . افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی  را دارند اما مدرک زبان  ندارند نگران نباشند  زیرا میتوانند بدون  نیاز به مدرک زبان پذیرش گرفته و دوره ی زبان را در  کشور پرتغال بگذرانند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان پرتغالی را  دارند می توانند دوره های زبان پرتغالی را نیز در خاک این کشور سپری کنند.

لازم به ذکر است که دوره های زبان به ۲ صورت برگزار می شود مرحله  فشرده و مرحله  نیمه فشرده که هزینه آنها  حدودا بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو می باشد.

ادامه تحصیل در مقطع  دکترا: ادامه تحصیل در مقطع  دکترا در این دانشگاهها به صورت پژوهشی و تحقیق  با کارهای عملی و نگارش رساله و ریسرچ برگزار میشود. این دانشجویان نیازی به تسلط به زبان پرتغالی ندارند ، اما دانشجو باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد. طول دوره دکترا همانند دیگر کشورها  حداقل ۳ سال میباشد. مدرک دکترای صادره از سوی دانشگاه پرتغال  مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

اخذ بورسیه در کشور پرتغال در دوره ی دکترا راحت تر است  و چون دکترا در اروپا شغل محسوب میشود و به صورت تحقیقاتی و زیر نظر استاد  است دانشجویان میتوانند   ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته به کار پرداخته و میتوانند از این بورسیه بهره مند شود.

این بود مطلب مختصری در ارتباط با اخذ بورسیه در کشور پرتغال.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ