اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و شرایط ۲۰۱۷ خرید ملک در بلاروس و شرایط سرمایه گذاری در بلاروس و راههای اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک ، هزینه های اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک را در این مقاله آورده ایم ، در این نوشتار سعی شده راجع به اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اطلاعاتی در اختیار شما قرار بگیرد. اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک چگونه است ؟ چه دلیلی باعث میشود شخصی به دنبال اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک باشد ؟ اشخاص در چه بخش های در کشور بلاروس میتواتند سرمایه گذاری کند ؟ مزایای اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک چیست ؟ تجربیات موفق سرمایه گذاری کشور بلاروس چیست ؟

 

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه ملک پور) در سایت موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه ملک پور) میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک را بدست بیاورید  مشاوران موسسه حقوقی ام آی ای(همکار موسسه ملک پور) اطلاعات کافی راجع به اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک را در اختیار شما قرار میدهند.

 

قدم اول حمایت از سرمایه گذاران

جاذبه استفاده  موثر از سرمایه گذاری یکی از اولویت های اصلی سیاست های سرمایه گذاری دولتی بلاروس است، که توسط وزارت اقتصاد جمهوری بلاروس در حال اجرا است.

وزارت امور خارجه جمهوری بلاروس همراه با ماموریت های دیپلماتیک بلاروس در بالا بردن سرمایه گذاری خارجی  به سمت داخل کشور  در اقتصاد کشور و طرح ریزی یک برنامه  مناسب سرمایه گذاری به کشور بلاروس کمک میکنند .

بلاروس با ۶۳ کشور از جمله با کشورهایی که در آن سرمایه گذاری می کنند قرارداد مالیات مضاعف منعقد کرده است.

انگلستان رتبه دوم منشا سرمایه گذاری ها را در بلاروس را به خود اختصاص داده است

وضعیت سرمایه گذاری خارجی از سوی چین هنوز معلوم نیست  و بیشترین مشارکت این کشور با بلاروس مربوط به وام های بانک های چینی برای اجرای طرح هایی است که اختصاص به استفاده از کارگران و کالاهای چینی دارد

مقصد سرمایه گذاری آمریکا در بلاروس در پارک های تکنولوژی پیشرفته با تکنولوژی بالا است

بنابر تحقیقات انجام شده توسط  کمیسیون تجارت و توسعه ملل متحد، در سال ۲۰۰۹ جریان سرانه سرمایه گذاری مستقیم خارجی انباشته در بلاروس فقط ۸۷۸ دلار بود است ..

 

قدم دوم دلایل سرمایه گذاری در بلاروس :

بلاروس امروز کشور باز برای سرمایه گذاری های خارجی است و شرایط کسب و کار مطلوب ارائه می دهد.

۱ – بلاروس دارای یک مکان پیشرفته اقتصادی و جغرافیایی میباشد  – در معرض تقاطع با دو بزرگراه اصلی اروپا، هم مرز با روسیه – یکی از بزرگترین بازارهای محصول هم (MARKETING)همچنین بلاروس دارای یک منطقه  که آداب و رسوم مشترک اروپایی  و یک منطقه آزاد تجاری، همراه با اوکراین و ۳ کشورهای عضو اتحادیه اروپا است

 

۲ – بلاروس دارای  یک اقتصاد پایدار و فضای مناسب سرمایه گذاری:

دارای تنها یک قدرت کنترل در کشور (دولت)

امکان به اطاعت از قوانین روشن (برتری قانون)

زیرساخت حمل و نقل به توسعه یافته

پیشرفته ترین قوانین جدید، در تسهیل فعالیت سرمایه گذاران خارجی

سطح پایینی از رقابت در بخش های نوآورانه و با تکنولوژی بالا

فرصت های رو به پیشگام در بزرگترین بازارهای کشورهای مستقل مشترک المنافع

مقدار زیادی از اموال با کیفیت برای خصوصی سازی، کسب و کار و  سرمایه گذاری

۳- منابع لازم برای کار و سرمایه گذاری در بلاروس:

منابع طبیعی و مواد معدنی، (با در نظر گرفتن هم مرزی با روسیه) – صاحب ثروتمندترین ذخایر مواد خام و منابع انرژی، همراه با زیرساخت های حمل و نقل توسعه یافته برای تحویل آنها.

یکی از بالاترین نرخ باسوادی در جهان (۹۹،۶٪)، مهارت بالا کارگران (بلاروس دارای  کارخانه مونتاژ سابق طیف اتحاد جماهیر شوروی است)، کم هزینه بودن نیروی کار

 

۴- سیاست دولت به سمت جذب سرمایه گذاری خارجی و تضمین سرمایه آنها عبارت اند از :

بلاروس دارای پیشرفت سریع در “کسب و کار”  است ، امتیاز او  مشهود است: در سال ۲۰۰۹ بلاروس از رتبه ۸۲ به رتبه   ۵۸ رسید (در مقایسه: روسیه  در رتبه ۱۲۰، اوکراین – در رتبه ۱۴) و وارد لیست فعال ترین  اصلاح طلبان در کنترل فعالیت کارآفرینی است.

سرمایه گذاران خارجی ممکن است سرمایه خود را با  راه اندازی شرکت در بلاروس با هر مقدار سرمایه گذاری خارجی در هر شکل قانونی، و همچنین به عنوان دفاتر نمایندگی به راه بندازند .

تمام شرایط قانونی لازم برای سرمایه گذاران خارجی در بلاروس ایجاد شده است. سرمایه همه سرمایه گذاران ، بدون تبعیض، حمایت از حقوق و منافع مشروع، صرف نظر از مالکیت و وضعیت ملی تضمین شده است. تضمین به سرمایه گذاران خارجی نیز در چارچوب توافقنامه های دو جانبه بین بلاروس و کشورهای دیگر ارائه شده است

 

این قانون ترتیباتی برای موافقتنامه های سرمایه گذاری که به جمهوری بلاروس وارد شد می سازد  او به سرمایه گذار اجازه می دهد تا با تضمین قانونی برای حفاظت از سرمایه و مزایای خود به  اجرای طرح های سرمایه گذاری بپردازد.

این قانون برای سرمایه گذاران در بلاروس تضمین های را فراهم می کند از جمله:

مالکیت خارجی اموال

برابری کامل حقوق سرمایه گذاران خارجی

محافظت در برابر تبعیض در مورد نوع مالکیت

آزادی برای بازگرداندن سودها در خارج از بلاروس  فرصتی برای تجدید نظر در برابر هر گونه اقدامات توسط دولت که حق قانونی سرمایه گذاران را نقض میکند ،وجود دارد

سرمایه گذاران، در این دوره فعالیت های سرمایه گذاری خود را  (به طور خاص، با هدف اجرای پروژه های سرمایه گذاری)، به حمایت دولتی تحت عنوان قالب منابع سرمایه گذاری متمرکز و به تضمین اعطا شده توسط دولت بلاروس درمی اورد. علاوه بر این، توافقنامه ای مبتنی بر شرایط سرمایه گذاری، ممکن است با هر سرمایه گذار در هنگام پیاده سازی پروژه های که دارای اهمیت برای کشور ما هستند را امضا شود. چنین توافقنامه برای تضمین حقوقی است .

با توجه به قانون بلاروس، سرمایه گذاران به طور مستقل ممکن است از انجام هر گونه اقدامات ناشی از ، استفاده و دفع هر گونه اشیاء و محصولات فعالیت های سرمایه گذاری خود ، از جمله دفع هر گونه سود، دریافت سود به طور خاص، سرمایه گذاری مجدد (پس از پرداخت مالیات ودیگر پرداخت های اجباری) به خارج از قلمرو کشور بلاروس بپردازند

هر گونه تضمین اضافی ای سرمایه گذاری های خارجی در داخل توافقنامه های دوجانبه بین جمهوری بلاروس و کشورهای دیگر درج میشود. امروز ۵۲ توافق نامه اجتناب از مالیات مضاعف، ، ، با روسیه، مجارستان، جمهوری چک، بلژیک، اتریش، هلند، مصر، ایران امضا شده است  همچنین ۵۹ توافق نامه مبتنی بر کمک در ساخت و حمایت از سرمایه گذاری ، ، با ایتالیا، دانمارک، اسپانیا، آمریکا، کانادا، امضا شده است .

 

قدم سوم مزایای سرمایه گذاری در کشور بلاروس

 

مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران عبارتند از:

»  موقعیت جغرافیایی استراتژیک

از لحاظ جغرافیایی، درصد قابل توجهی از FDIS (از ۲۰۱۶/۰۱/۰۱) که توسط     سرمایه گذاران آورده بودند عبارت تند از :

اتحادیه اروپا – ۳۹٪

EEU(بلاروس، روسیه، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان)  ۲۹%

آسیا و شرق میانه – ۶٪.

دیگر کشورها – ۲۶٪

ЕEU (بلاروس، روسیه، قزاقستان، ارمنستان، قرقیزستان) دسترسی مستقیم به بازار »

» زیرساخت های توسعه یافته در بلاروس: حمل و نقل، تدارکات و ارتباطات

» قوانین سرمایه گذاری مترقی در بلاروس

» تضمین حقوق سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاری در بلاروس

» بهترین  فضای سرمایه گذاری و سیاست های مالیات مطلوب

آنها » حمایت دولت از سرمایه گذاران در قالب ضمانت، منافع و ترجیحات

منحصر به فرد  » فرصت های خصوصی

»۶ منطقه آزاد چینی و بلاروس پارک صنعتی «سنگ بزرگ» ، پارک فن آوری

» نیروی کار بسیار ماهر

کیفیت زندگی خوب »

» توسعه طرح های پیشنهادی به منظور بهبود مقررات سرمایه گذاری

» سطح پایین جرم و جنایت و فساد

 

توضیح بخش هایی از مزایای سرمایه گذاری در کشور بلاروس :

 

طراحی و توسعه زیرساخت های حمل و نقل و تدارکات تحت پوشش

با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی ، بلاروس یک مرکز حمل و نقل و تدارکات تحت پوشش اوراسیا است  . زیرساخت حمل و نقل بلاروس را میتوان  یک شبکه گسترده ای از بزرگراه ها مانند، راه آهن، خطوط هوایی، بیان کرد.

سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون تن محموله در قلمر اروپا بلاروس عبور داده میشود ، که ۹۰ درصد آنها محموله بین روسیه و اتحادیه اروپا است . بدین ترتیب، بلاروس از لینک مطلوب بین کشورهای مستقل مشترک المنافع (روسیه در وهله اول) و کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، که کشورهای خارجی می تواند سودمندانه از محل تولید، تدارکات، و واحد فروش خود در قلمرو این کشور استفاده کنند.

 

فرصت خصوصی سازی منحصر به فرد

بلاروس شرکت های خارجی را با فرصت های منحصر به فرد از توسعه سریع کسب و کار مربوط به افزایش روند خصوصی سازی در کشور فراهم می کند.

امروز حدود ۷۰ درصد از تولید صنعتی در بخش دولتی در کشور اتفاق می افتد. بر خلاف روسیه، دیگر کشورهای مشترک المنافع و کشورهای شرق اروپا، بلاروس بزرگترین شرکت های ملی در مالکیت دولت، برای اطمینان از حمایت تمام عیار خود فعال کرده ، و به عنوان یک نتیجه، به افزایش پتانسیل تولید و رقابت بین المللی به طور قابل توجهی نوجه کرده است .

در حال حاضر، بیشترین افزایش بهره وری از اقتصاد ملی بلاروس مربوط میشود به توسعه  سودمند متقابل همکاری با سرمایه گذاران بزرگ استراتژیک ، پس از آن باعثتاکتیک های گام به گام توسط خصوصی سازی انتخاب شده است. نمونه هایی از معاملات خصوصی سازی موفق از سال های اخیرمربوط میشود به فروش سهام دولتی در Beltransgaz OJSC، شبکه تلفن همراه دیجیتال JV و غیره .امروز سازمان ملی سرمایه گذاری و خصوصی سازی، به طور مشترک با بانک جهانی،معرفی روش های مدرن و ابزار مربوط به عمل پیشرفته بین المللی کمک کرده است.

نیروی کار مجرب

بلاروس دارای افراد تحصیل کرده ، مجرب، و کوشا است. بیش از ۹۰٪

از جمعیت آموزش عالی، متوسطه و یا عمومی دیده اند

دارای  سیستم به خوبی توسعه یافته آموزش حرفه ای و همچنین سطح بالایی از صنعت و

خدمات توسعه فعال نیروی کار میباشد.

همچنین دارای موفقیت در شرکت های صنعتی، لازم است آن را دوخت، کشاورزی،

بیوتکنولوژی و یا توسعه نرم افزار میباشد.

 

استانداردهای زندگی شرافتمندانه

درانتشار رتبه بندی  کشورها با استفاده از شاخص توسعه انسانی (HDI) توسط سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است، بلاروس در جایگاه  ۵۰ (در میان ۱۸۸) قرار گرفت و همچنین معروف به رهبر مشهور تمام کشورهای CIS است. هزینه زندگی، هزینه خانه ، هزینه های آموزش و پرورش و رویدادهای مختلف فرهنگی کمتر از اکثر کشورهای اروپایی غربی و شرقی است. همراه با زیرساخت های اجتماعی توسعه یافته، بلاروس موفق به حفظ منحصر به فرد سازگار با محیط زیست برای زندگی کامل و متنوع مردم است. در سال ۲۰۱۶، بلاروس در رتبه ۳۵ در اثر از اقدامات با هدف حمایت و حفاظت از اکوسیستم های طبیعی و سلامت انسان در میان ۱۸۰ کشور در شاخص عملکرد محیط زیست رتبه بندی آن، که هر سال توسط دانشگاه ییل و کلمبیا دانشگاه (ایالات متحده آمریکا) در همکاری با اقتصاد جهانی میباشد . کارشناسان موقعیت بالا بلاروس در مقوله های مانند کیفیت آب، حفاظت از سلامت و دسترسی به برق نوشیدن تاکید کرده اند.

 

قدم چهارم پروژه های سرمایه گذاری در کشور بلاروس

تمام بخش های اقتصاد بلاروس رو به سرمایه گذاری خارجی باز هستند، به جز تولید سلاح، مواد مخدر و مواد سمی است.

سرمایه گذاران خارجی ممکن است راه اندازی شرکت در بلاروس با هر مقدار سرمایه گذاری در هر شکل قانونی، و همچنین به عنوان شاخه هایی همچون دفاتر نمایندگی. تنظیمات و امتیازات دولت تضمین ترویج همکاری متقابلا سودمند است. نظام های حقوقی ویژه به سرمایه گذاران در مناطق آزاد اقتصادی، شهرهای کوچک و متوسط، مناطق روستایی پارک، فناوری ، و غیره در دسترس هستند

 

مناطق و بخش سرمایه گذاری خارجی مستقیم در بلاروس:

صنعت داروسازی

صنعت بیوتکنولوژی

فناوری نانو و نانومواد

فن آوری بالا در صنعت

مواد جدید

صنایع پتروشیمی و شیمیایی

صنعت مهندسی مکانیک و تولید ماشین آلات و تجهیزات

حمل و نقل و حمل و نقل زیرساخت

مهندسی عمران

تولید مصالح ساختمانی

کشاورزی

صنایع غذایی

فناوری اطلاعات و ارتباطات

جهانگردی

 

قدم پنجم آژانس هایی که به سرمایه گذاری در کشور بلاروس به ما کمک میکنند :

 

آژانس ملی سرمایه گذاری و خصوصی سازی توسط دولت تاسیس شده که  به طور خاص به جذب سرمایه گذاری خارجی به بلاروس کمک کند .

سرمایه گذاران خارجی، حاضر به یک کسب و کار در بلاروس، می توانند از سازمان ملی سرمایه گذاری و کمک های خصوصی درخواست کمک کنند.

خدمات رایگان برای سرمایه گذاران خارجی عبارتند از

»  سازمان سفر حقیقت یاب به بلاروس، از جمله تشریفات ویزا

»   دریافت اطلاعات مورد نیاز در مورد فرصت های سرمایه گذاری در این کشور

»   انتخاب اشیاء سرمایه گذاری

»  جمع آوری و تحلیل اطلاعات در مورد یک شیء خاص برای سرمایه گذاری

»  سازمان  جلسات مورد نیاز برای تصمیم گیری سرمایه گذاری

»  حل و فصل مسائل ناشی در طول اجرای یک پروژه سرمایه گذاری و حمایت از پروژه

 

 خدمات آژانس ملی سرمایه گذاری و خصوصی سازی

آماده سازی طرح های سرمایه گذاری

به دنبال سرمایه گذاران بالقوه

تحقیق و تجزیه و تحلیل برای سرمایه گذاران بالقوه

تسهیل تعامل با نهادهای دولتی و نهادهای ملی

تنظیم ملاقات با مقامات دولتی و دیگران

معرفی شرکای  بلاروسی و شرکای خارجی

خبرنامه ها و تحقیقات بازار

پشتیبانی و راهنمایی

بانک های تجاری بلاروس عبارت اند از

صندوق بین المللی پول (IMF)

بانک جهانی

بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD)

 

قدم ششم نمونه ای از تجربه های موفق سرمایه گذاری خارجی در کشور بلاروس :

کوکاکولا

تولید نوشیدنی شرکت کوکاکولا در بلاروس یکی از بزرگترین شرکت های این کشور است که با کمک سرمایه گذاری خارجی ایجاد شده است.

کوکا کولا در سال ۱۹۹۴٫ وارد بازار بلاروس شد و در ماه ژوئیه سال ۱۹۹۷ اولین مرکز تولید مدرن آن در شهر Kolyadichi، افتتاح شد  .

 

و در حال حاضر دارای هفت مرکز برای توزیع در مینسک، پایتخت کشور، در Baranovichi و Bobruisk است.

کوکا کولا نوشیدنی بلاروس موفق به کسب چندین جایزه از جمله:

جایزه رئیس جمهور شرکت کوکا کولا برای برتری در مدیریت کیفیت و حفاظت از محیط زیست در سال ۲۰۰۵

بهترین کارآفرین سال در بلاروس (برنده جایزه در سال ۲۰۰۶، برنده صنایع غذایی در سال ۲۰۱۱)

 

MAZ-MAN

یک سرمایه گذاری مشترک بین بلاروس و آلمان، تولید کننده عمده کامیون با کیفیت اروپایی برای حمل و نقل منطقه ای و بین المللی، وسایل نقلیه ساخت و ساز و وسایل نقلیه خاص، و BME لودر فرونتال است.

شرکت در ماه دسامبر سال ۱۹۹۷ تاسیس شد اولین خودرو MAZ-MAZ در آوریل ۱۹۹۸ مونتاژ شد.

این شرکت MAZ-MAN ترکیبی:

تکنولوژی مدرن از شریک آلمانی آن در مونیخ

تجربه، ظرفیت تولید و نوآوری های سازنده بلاروس (MAZ در Minsk)

 

ماشین منگنه HEINEKEN

در سال ۲۰۰۴ Syabar آبجوسازی در Bobruisk به عنوان یک شرکت آمریکایی-بلاروسی تاسیس شد.. پروژه های سرمایه گذاری برای اولین بار در بلاروس  با کمک از شرکت مالی بین المللی (IFC) تکمیل شد.  این شرکت یکی از تولید کنندگان برتر آبجو کشور است.

 

https://mfa.gov.by/en/invest_support

http://www.belarus.by/en/business/belarus_investment

http://belarusdigest.com/story/who-invests-belarus-13783

اخذ اقامت بلاروس از طریق خرید ملک

برای انجام این پروسه به افراد توصیه می شود که در ابتدا با یک ویزای توریستی وارد کشور بلاروس شده و به صورت حضوری با مشاورین املاک در کشور بلاروس ملاقات کنند و شخصا و از نزدیک ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

بر خلاف کشورهای اروپایی که افراد  مشکل جا به جایی پول را دارند، در کشور بلاروس خوشبختانه این مشکل وجود ندارد چرا که بانک تجارت ایران در کشور بلاروس که در شهر مینسک می باشد دارای شعبه بین المللی است و همین امر باعث شده که یک شخص ایرانی قادر باشد به آسانی در این کشور افتتاح حساب ارزی داشته باشد و نسبت به انتقال ارز به این کشور مبادرت نماید.

نشان دادن منشا قانونی پول برای خرید ملک در کشور بلاروس الزامی می باشد، فدر متقاضی خرید ملک بعد از افتتاح حساب با ویزای توریستی به کشور بلاروس سفر می کند تا مبلغ مورد نظر را به فروشنده پرداخت نماید، تمامی انتقال اسناد ملک توسط شخص یا وکیل وی انجام می شود و ثبت سیستم دولتی کشور بلاروس و KGB می شود، در آخر انتقال تمامی مدارک مورد نظر از جمله سند ملکی ، فیش های برق گاز آب  و… به اسم خریدار ملک شده و تحویل او داده می شود.

برای شخص دعوتنامه ای متفاوت از طرف وکیل بلاروسی فرستاده می شود و شخص میتواند با این دعوتنامه وارد کشور بلاروس شود و پس از مراجعه به اداره پلیس و نشان دادن اسناد و مدارک ملک مورد نظر خود ویزای یک ماهه خود را تبدیل به ویزای یک ساله می کند، در این مرحله شخص متقاضی می تواند با ارایه  مدارک هویتی و پاسپورت همسر و فرزندان خود ویزای یک ساله آن ها را نیز دریافت نماید. فرد برای گرفتن اقامت دایم به این صورت می باشد که هر ساله به او دفترچه وید داده می شود تا اقامتش تمدید شود به اصطلاح در هر سال یک دفترچه وید جدید به فرد داده می شود که از ۳۶۵ روز در سال حداکثر ۹۰ روز آن را باید در خارج از کشور بلاروس حضور یابد.

ارزش ملک : حداقل مبلغی که فرد با آن می تواند در کشور بلاروس ملک خریداری نماید در حدود ۳۵ هزار یورو اما برای اینکه فرد بتواند به سرعت کارت اقامت دایم خود یا همان دفترچه وید را اخذ نماید باید ملکی به ارزش ۱۵۰ هزار یورو خریداری کند.

ملک خریداری شده در کور بلاروس شامل هزینه هایی مانند هزینه نگهداری و مالیت سالانه نمی شود و تنها مانند کشور ایران در نقل و انتقال ملک مالیات به تعلق می گیردددد.

 

اگر شما هم خواهان تابعیت و اقامت دربلاروس و اخذ اقامت کشور بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک  هستید وکلای مجرب ما در موسسات حقوقی ام آی ای (همکار موسسه ملک پور) که از

معتبرترین موسسات حقوقی کشور می باشند در دفتر مرگزی وین و یا دفاتر همکار در ایران میتوانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت در بلاروس کرده باشد.