اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج در هنگام مهاجرت به چین 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت به چین و یا شرایط ازدواج در چین و شرایط اخذ اقامت چین و یا اخذ تابعیت چین چگونه است ؟ همانطور که میدانید یکی از طرق اصلی حقوقی مهاجرت به کشورها بحث ازدواج با یک تبعه خارجی هست.

در ماده ۷ قانون تابعیت چین بیان شده است که خارجیان می توانند در صورت وجود یکی از شرایط زیر درخواست اقامت در چین را بنمایند.۱-داشتن روابط نسبی نزدیک با چینی ها ۲-در چین سکونت داشته باشند ۳-دلایل قانونی دیگری وجود داشته باشد.بنابراین با وجود یکی از این شرایط خارجی ها می توانند درخواست اقامت در چین را بنمایند .ازدواج نیز مشمول بند اول این ماده می باشد .یعنی یک فرد خارجی می تواند از طریق ازدواج درخواست اقامت در چین را بنماید .ولی برای اینکه خارجی ها بتوانند این درخواست را بکنند باید یک سری شروط و مراحل را بر طبق قانون چین رعایت نمایند که در این کار به بررسی برخی از این شروط و مراحل پرداخته خواهد شد .

کسب اقامت چین از طریق ازدواج:

در چین چهار نوع ویزای خانوادگی وجود دارند که عبارت اند از :

ویزای Q1:به ویزایی گفته می شود که برای افرادی که اعضای خانواده شهروندان چینی و یا دارایندگان  اقامت دائم (کارت سز )باشند .و به قصد دیدار اعضای خانواده و یا به قصد نگهداری از فرزندان قصد رفتن به چین و اخذ اقامت را داشته باشند .مدت زمان اقامت در این نوع ویزا از ۱۸۰ روز تجاوز می کند و در این نوع ویزا نیاز به معاینه پزشکی است .

اعضای خانواده اشاره به زن و شوهر و پدر و مادر و پسران و دختران و برادران و خواهران و پدربزرگ و مادربزرگ و نوادگان و پدر و مادر در قانون دارد .

ویزای Q2:این ویزا ویزایی است که به کسانی که قصد دیدار بستگان خود که شهروندان چینی ساکن چین و یا خارجی با اقامت دائم چین (دارنده کارت سبز)هستند اخذ می شود و مدت زمان اقامت در چین در چنین مواردی بیشتر از ۱۸۰ روز نیست و نیاز به انجام معاینات پزشکی نیز نمی باشد .

ویزای S1: به ویزایی گفته می شود که در مورد کسانی که به قصد دیدار و بازدید از خارجی هایی که در حال کار یا تحصیل در چین هستند و آنها زن و شوهر ،پدر و مادر ، پسران و دختران زیر ۱۸ سال ،پدر و مادر در قانون و یا سایر اشخاصی که برای امور و موضوعات خصوصی به چین می روند صادر می شود .مدت اقامت در این نوع ویزا بیش از ۱۸۰ روز است و نیاز به معاینه پزشکی است .

ویزای S2: به ویزایی گفته می شود که برای اشخاصی که به قصد دیدار اعضای خانواده خود که خارجیانی هستند که در حال کار یا تحصیل در چین  هستند و یا بنا به دلایل خصوصی دیگر به چین رفته اند صادر می شود و مدت این نوع اقامت بیشتر از ۱۸۰ روز نمی باشد و در این نوع اقامت نیازی به معانه پزشکی نیز نمی باشد .

اعضای خانواده در این عبارت اشاره به زن و شوهر ، پدر و مادر، پسران و دختران ، همسران پسران و دخترا ، برادران و خواهران ، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوادگان و پدر و مادر در قانون دارد .

(http://www.visa in  china .com .\family visa.htm)

با توجه به مقررات جمهوری خلق چین در ورود و خروج اتباع خارجی ،قوانین حاکم بر تطبیق قوانین PRC  در ورود و خروج اتباع خارجی و مقررات بررسی و تصویب اقامت دائم اتباع خارجی در چین برای کسب اقامت در چین از طریق ازدواج باید شرایط ذیل رعایت شود .

شایستگی:

-متقاضی باید همسر یک شهروند چینی و یا یک فرد خارجی که اقامت دائم در چین را دارد باشد.

-متقاضی و همسر او باید برای مدت حداقل پنج سال ازدواج کرده باشند .

– متقاضی باید حداقل ۹ ماه از سال را به مدت ۵ سال متوالی ساکن چین باشد .

-متقاضی باید محل اقامت ثابت و قانونی داشته باشد .

-متقاضی باید یک منبع پایدار درامد داشته باشد .

مدارک مورد نیاز :

-پاسپورت خارجی معتبر و یا متناوب سند مسافرت تایید شده .

-گواهی سلامت صادر شده توسط یک موسسه پزشکی تعیین شده توسط دولت چین و یا صادر شده توسط موسسات پزشکی خارجی تایید شده توسط سفارت و یا کنسولگری چین.

-سندی که مثبت عدم وجود سابقه کیفری متقاضی باشد و توسط یک سفارت چین و یا کنسولگری صادر شده باشد.

-عکس ۱۲ اینچ

-گواهی بلند مدت ثبت نام خانوار چینی و یا اقامت دائم اجازه از همسر خارجی ،گواهی ازدواج ،گواهی مالکیت خانه یا اجاره نامه،و یا سایر اسناد صادرشده توسط سازمان های خارجی مورد تایید سفارت و یا کنسولگری چین.

روش: ارسال فرم درخواست اقامت تکمیل شده برای اقامت دائم در چین

هزینه:

هزینه درخواست:۱۵۰۰ یوان

هزینه صدور گواهی :۳۰۰ یوان برای هر گواهی

ادارات مسئول:

درخواست اقامت چین در مورد اتباع خارجی توسط ارگان امنیت عمومی در سطح شهرستان دریافت می شود و به وسیله ارگان امنیت عمومی در سطح شهری بررسی می شود و توسط ادارات امنیت در سطح استان و یا توسط مناطق خودمختار مورد بازدید و بررسی قرار می گیرد و توسط وزارت امنیت عمومی تایید و تصویب می شود.

(http://www.travel china guide.com)

(http://www.shanghai.gov.cn)

نتیجه:

با توجه به مطالب ارائه شده برای کسب اقامت در چین از طریق ازدواج باید علاوه بر فراهم نمودن مدارک لازم همانند پاسپورت و گواهی سلامت وگواهی ازدواج و …برخی شرایط نیز موجود باشد همانند اینکه همسر آن فرد خارجی باید چینب و یا یک فرد خارجی باشد که تابعیت دائم چین را دارد و حداقل پنج سال از ازدواج آن ها گذشته باشد و حداقل نه ماه از سال را برای حداقل پنج سال متوالی ساکن چین باشند .

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به چین و مهاجرت توریستی به چین و اخذ اقامت چین از طریق ازدواج و در نهایت شرایط اخذ اقامت چین می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با اخذ اقامت چین از طریق ازدواج دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.