اخذ اقامت موناکو از طریق تولد

اخذ اقامت موناکو از طریق تولد فرزند آیا امکانپذیر است یا خیر ، در صورت اخذ اقامت موناکو از طریق تولد فرزند  آیا والدین نیز میتوانند اقامت موناکو را بگیرند یا نه ، قوانین تابعیتی کشور موناکو از طریق تولد ۲۰۱۷ ،  آیا از شرایط اخذ اقامت موناکو از طریق تولد آگاهی دارید؟ شرایط اخذ اقامت موناکو از طریق تولد چیست؟  نظام کشور موناکو بر اساس خون می باشد یا خاک؟ آیا اخذ اقامت موناکو از طریق تولد قابل کسب یا قابل سلب می باشد‌ ؟ آیا کشور موناکو وضعیت دو تابعیتی را قبول دارد؟ امروزه افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان متقاضی مهاجرت از طریق تولد هستند. چنانچه شما نیز از جمله کسانی هستید که در خصوص اخذ اقامت موناکو از طریق تولد سوالاتی دارید این مقاله را مطالعه فرمایید. در این مقاله سعی شده تا شرایط حقوقی تولد در موناکو از منظر حقوق بین الملل خصوصی مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد.

 

پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات لازم به وکیل مهاجرت به موناکو مراجعه نموده و  به هیچ عنوان برای مشاوره در زمینه مسائل حقوقی مهاجرت که نیاز به پاسخ های به روز و صحیح داشته با افراد غیر حقوقی مشورت ننمایید تا خدای نکرده منابع مالی و زمان خود را هدر ندهید .

معرفی  موناکو

کشور موناکو با نظام پادشاهی، در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه در دریای مدیترانه و واقع شده و مساحت آن حدود دو کیلومتر مربع است.  این کشور ، دومین کشور کوچک دنیاست و در حدود ۳۷٬۸۰۰ نفر جمعیت دارد و به خاطر وجود قوانین مالیاتی آزاد، کازینوهای متعدد و آب هوای مطبوع، به بهشت جهانگردان و ثروتمندان، معروف شده است. زبان رسمی موناکو فرانسوی است اما تکلم به زبان های انگیسی و ایتالیایی نیز رایج می باشد.  این کشور از سه طرف هم ‌مرز با فرانسه و از سوی دیگر در کرانه دریای مدیترانه در راستای ریویرا یا ساحل فیروزه‌ای (کوت دازور) و در بیست کیلومتری غرب شهر نیس قرار دارد  پایتخت آن موناکوویل و مشهورترین شهر آن مونت‌کارلو است. موناکو همچنین از نظر تراکم جمعیت در رده دوم کشورهای متراکم قرار دارد. . بنا بر آمار سال ۲۰۰۸ بانک جهانی، کشور موناکو با ۲۱۱ هزار و ۵۰۱ دلار، یکی از بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد.

 

مزایای اقامت در موناکو

 • معافیت مالیات بر درآمد و سرمایه
 • آب و هوای مدیترانه ای با میانگین داشتن ۳۰۰ روز آفتاب در سال و زمستانهای بسیار ملایم ( حداقل دما ۸ درجه و حداکثر ۲۵ درجه)
 • وجود امنیت بالا
 • رواج زبان انگلیسی در سطح گسترده
 • وجود محیط بین المللی
 • موقعیت عالی با فرودگاه بین المللی با فاصله ۳۰ دقیقه ای با اتومبیل و ۱۰ دقیقه ای با هلیکوپتر

 

اخذ اقامت در موناکو از طریق تولد

به طور کلی در تمامی کشورها اخذ تابعیت از طریق تولد،  از دو نظام خاک و خون تشکیل می شود .در نظام خون تابعیت شخص به تابعیت والدین و نسب وی باز می گردد درصورتی که در نظام خاک تابعیت شخص به محل تولد وی باز می گردد . کشور موناکو به طور اصلی نظام خون را انتخاب نموده است اما در بعضی از موارد جهت پیشگیری از بی تابعیتی،  به طور فرعی اصل خاک را نیز پذیرفته است. همچنین در موناکو دو تابعیتی پدیرفته نیست و افراد باید تنها باید تابعیت موناکو را داشته باشند و در صورتی که بخواهند تابعیت اصلی خود را حفظ نموده و  یا به تابعیت کشور دیگری دربیاند، تابعیت موناکویی را از دست خواهند دارد. جهت لغو نابعیت موناکویی باید از قوانین و شرایط خاصی اقدام نمود و در صورتیکه درخواست لغو تابعیت موناکویی رسما اعلام نگردد، تابعیت موناکویی لغو نخواهد شد. با لغو تابعیت موناکویی، تمام تمامی حقوق شهروندی فردی که تابعیت موناکویی خود را از دست داده باشد از وی سلب می گردد.

افرادی که تابعیت کشور موناکو را دارند می توانند به کشور های عضو شنگن بدون دریافت ویزا سفر کنند .

 

شرایط اعطا تابعیت  از طریق تولد

 • هر فرزند متولد شده از پدری که دارای تابعیت موناکویی است. خواه در موناکو متولد شده باشد خواه در خارج از موناکو. در صورت تولد در خارج از موناکو، درخواست باید به سفارت موناکو در آن کشور ( در صورت وجود) و یا سفارت فرانسه در آن کشور ارائه شود.
 • هر فرزندی که از مادری زاده شده در موناکو و پدری نامعلوم بدنیا آمده باشد دارای تابعیت موناکویی خواهد بود مشروط بر آنکه در هنگام تولد مادر دارای تابعیت موناکویی باشد خواه فرزند در موناکو بدنیا آمده باشد خواه خارج از موناکو.
 • فرزندانی که در موناکو از پدرو مادری نامعلوم بدنیا آمده باشند.
 • فرزند بدنیا آمده در موناکو از پدر و مادری با تابعیت غیر موناکویی مشروط بر آنکه یکی از والدین آنها متولد موناکو باشد. ( نسل سوم )
 • فرزند بدنیا آمده در موناکو که یکی از اجداد والدین او در موناکو بدنیا آمده باشد حتی اگر والدین یا اجداد آنها تابعیت موناکویی خود را از دست داده باشند. به عبارت دیگر هر فرند متولد شده در موناکو که یکی از والدین یا اجداد آنها در موناکو بدنیا آمده باشند ولو با از دست دادن تابعیت موناکویی ، باز تابعیت موناکویی به فرزند متولد شده داده خواهد شد.

 

یاداوری می شود تابعیت موناکو از طریق والدین موناکویی زمانی به فرزند منتقل می شود که ازدواج والدین به ثبت رسیده باشد. همچنین با اخد تابعیت موناکویی توسط والدین، تابعیت موناکو به فرزندان زیر ۱۸ سال سن آنها نیز داده خواهد شد. همچنین اگر کودکی در کشور موناکو به فرزند خواندگی گرفته شود و یکی از والدین وی تابعیت موناکویی را داشته باشد کودک نیز به تبعیت از والدین خود تابعیت کشور موناکو را دریافت می کند .

 

این مقاله در خصوص شرایط اخذ اقامت و تابعیت موناکو از طریق تولد نگارش شده است تا شما همراه همیشگی موسسه مشاوره MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور) با شرایط دریافت تابعیت از طریق تولد در کشور موناکو آشنا شوید. امید است مقاله فوق پاسخ برخی از پرسش های شما را داده باشد. با توجه به پیچیدگیهای اخذ تابعیت که به اطلاعات وسیع و دانش حقوقی گسترده نیاز دارد توصیه می گردد به هیچ عنوان برای مشاوره در زمینه مسائل حقوقی با افراد غیر حقوقی مشورت ننمایید. چنانچه شما شرایط دریافت تابعیت کشور موناکو را دارید می توانید با کارشناسان و وکلای زبده مهاجرتی موسسه MIE در وین تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت نمایید.