اقامت فنلاند از طریق ازدواج

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

اخذ اقامت  فنلاند از طریق ازدواج  و قوانین 2018 اخذ اقامت  فنلاند از طریق ازدواج  ، آیا اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج امکان پذیر است ؟ اخذ اقامت  فنلاند از طریق ازدواج چه شرایطی دارد ؟ چگونه می توان تابعیت فنلاند را از طریق ازدواج در فنلاند اخذ کرد ؟ بعد از چه مدت از طریق ازدواج در فنلاند میتوان اقامت فنلاند را اخذ کرد ؟ آیا بعد از اخذ اقامت دایم در فنلاند اخذ تابعیت از طریق ازدواج درفنلاند  میسر است ؟ چه شرایطی برای ازدواج در فنلاند وجود دارد  این مقاله برای شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ اقامت از طریق ازدواج درفنلاند  نگارش شده و به سوالات شما در باب مهاجرت به فنلاند و ازدواج درفنلاند پاسخ می دهد .

طبق نظام حقوقی بین الملل خصوصی اکثر کشورها  تابعیت از طریق ازدواج از همسر انتقال می یابد.

اما بر اساس  نظام حقوقی ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل شده و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران را اخذ  نکرده و  ازدواج با زن ایرانی دلیل کسب  تابعیت ایران نمی شود اما در صورت ازدواج زن خارجی با مرد ایرانی زن خارجی تابعیت ایرانی را اخذ می کند.

در بیشتر کشورها ازدواج راهی برای کسب اقامت و سپس اخذ تابعیت شده و فرقی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج کند .

و در هر صورت ازدواج راهی برای اخذ اقامت و بعد از مدتی اخذ تابعیت می شود .

پروسه زمانی که فرد برای اخذ اقامت طی می کند  وابسته به این است که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده باشد یا با فردی که مقیم آن کشوراست .

ازدواج در فنلاند نیز مانند تمامی کشورها راهی برای اخذ اقامت فنلاند  است و فرد  بعد از ازدواج با فنلاندی  پس  از طی کردن پروسه زمانی مورد نظر اقامت فنلاند  را  اخذ کرده و سپس به تابعیت می رسد . این پروسه زمانی در صورت ازدواج با تبعه کمتر از کسی است که اقامت دایم دارد.

پس  از ازدواج با زن یا مرد فنلاندی فرد  میتواند اقامت کشور فنلاند را درخواست کند و فرم های مربوط به درخواست اخذ اقامت را پر کرده و مدارک مورد نیاز را  نیز ضمیمه نماید.

شخصی که برای ازدواج با فنلاندی  اقدام میکند نباید هیچگونه  منع قانونی برای ورود به کشور فنلاند داشته باشد و  همچنین می تواند ویزای نامزدی فنلاند را دریافت کرده و وارد کشورفنلاند شود .

با وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در مشاوره تلفنی رایگان با وکلای این موسسه کلیه سوالات خود را درباب ازدواج در فنلاند مطرح کنید .

شخصی که تمایل به  ازدواج با تبعه یا مقیم فنلاند دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای  نامزدی و ازدواج  با شخص مورد نظر ارائه دهد و همینطور مدارکی که بیانگر مجرد بودن شخص است نیز باید ضمیمه پرونده شود.

چراکه شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با با فرد مقیم یا تبعه فنلاند  دهد . و در صورتی که فرد متاهل بوده و همسر وی فوت کرده باشد باید گواهی فوت همسر را داشته باشد و یا در صورت جدا شدن از همسر باید مدارک طلاق خود را داشته باشد.

همچنین فردی که با تبعه یا مقیم فنلاند قصد ازدواج دارد باید بتواند مدارکی ارائه دهد که نشاندهنده  شناخت و علاقه کافی بین طرفین باشد .

که این مدارک میتواند شامل ارائه عکس و یا چیزهایی از این قبیل باشد که بیانگر این باشد که این ازدواج  واقعی است و نه صرفا ازدواجی صوری برای اخذ اقامت و تابعیت فنلاند.

از آنطرف هم شخصی که تبعه یا مقیم کشور فنلاند  است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی که نشانگر این است که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در فنلاند  را پوشش دهد ارائه می کند . در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در فنلاند  نتواند برای ازدواج ورود قانونی به فنلاند داشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام ده .

بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت فنلاند را کسب کرده و بعد از گذشتن چند سال تابعیت کشور فنلاند را اخذ نماید.

با اخذ اقامت فنلاند فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به روادید رفت و آمد داشته و یا سکونت کند .  لازم به ذکر موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی برای پیدا کردن همسر در فنلاند نداشته و صرفا شما را در باب اخذ ویزای ازدواج و راههای اخذ اقامت فنلاند  مشاوره و یاری می کند.

در باب اخذ تابعیت فنلاند با ازدواج با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

در باب کسب اقامت فنلاند  و امور مربوط  به ازدواج در فنلاند می توانید از مشاوره تلفنی رایگان  مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید و قبل از هر گونه اقدام در این باب با وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشورت نمایید .

Rating: 5
12 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام
  من ملیت فنلاندی دارم اگر الان با یه دختر ایرانی ازدواج کنم میتونم برای ایشان ویزا یا اقامت اخذ کنم و چه مدارکی از هر دوی ما میخواهند
  مرسی

  پاسخ
 2. فرشاد گفته:

  سلام بنده همسرم فنلاندی هستن و در فنلاند ازدواج ثبت شده هست و در حال حاضر ایران هستم با همسرم ، همسر بنده شاغل نیستند محصل هستند درآمد نداره آیا راهی هست که بنده بتونم برای ویزا درخواست بدم هزینه خودم رو شخصا پرداخت کنم یا تضمین کنم با تشکر

  پاسخ
 3. مهتاب گفته:

  سلام من أقامت فنلاند دارم از طريقه اقامت پدرم من اولوسكولوپام الان فعلا ١ سال ١ سال تمديد ميشه من پاسم ايراني فعلا ميگن ٣ سال ديگه پاس فنلانديم مياد بعد مراحلي و من الان زير نظر سازمان پناهندگي حقوق ميگيرم دانشجو ام سؤالم اينه من الان ازدواج كنم به همسرم اقامت ميدن كه بيا از ايران به فنلاند يا نه بايد حتمأ اول پاسپورت فنلاندي بياد بعد اقدام كنم
  چون پدرم پاسپورت فنلاندي نداشت درخواست داد من و مادرم را قبول كردن اومديم من چند سال پرويي زماني پاسپورت فنلانديم بياد

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. فرشاد آرمین گفته:

  سلام
  من قصد دارم نسبت به اقامت فنلاند از طریق ازدواج اقدام کنم و من در امور تجاری و حقوقی فعالیت دارم لطفا راهنمایی فرمایید اولین اقدام و اولین گام من در این خصوص چه میباشد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 5. علی گفته:

  سلام خسته نباشید من با یک خانم ایرانی که پاسپورت فنلاند دارد قصد ازدواج دارم میخواستم بدونم که باید همسرم شاغل باشه یان چون الان حقوق بیکاری دریافت می کند

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.