اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد فرزند 2018 ، قوانین 2018 اخذ اقامت و تابعیت فرانسه بر اثر تولد در فرانسه ، قوانین اخذ اقامت و تابعیت فرانسه بر اثر ازدواج در فرانسه 2018 ، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و اخذ پاسپورت فرانسوی ، در این مقاله به این موضوعات در باب مهاجرت به فرانسه از طریق اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد فرزند واز منظر وکیل مهاجرت خواهیم پرداخت :

یکی از کشورهایی که امروزه متقاضیان بسیاری جهت مهاجرت دارد؛ کشور فرانسه است. و در تماس با مشاورین حاذق و زبده موسسه حقوقی ملک پور مشخص گردید که تعدادی از سوالات متقاضیان عزیز در این باب می باشد که چطور می توان از طریق ازدواج و از طریق تولد اقامت فرانسه را اخذ نمود؟

لذا مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک پور بر آن شدند تا با نگارش مقاله مختصری در این باب پاسخی به سوالات مطروحه در باب اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد واخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج بدهند.

 

اقامت فرانسه از طریق تولد

همان طور که می دانید کشورها دارای دو نوع نظام حقوقی هستند؛ نظام حقوقی مبتنی بر حقوق عرفی و نظام حقوقی مبتنی حقوق مکتوب. نظام حقوقی مبتنی بر حقوق عرفی یا همان common lawسخت گیری و دشواری کمتری نسبت به مسائل مهاجرتی و اعطای تابعیت برخوردار است و نظام حقوقی مبتنی بر حقوق مکتوب یا همان civil lawگارد و سخت گیری بیشتری راجع به مسئله مهاجرت و اعطای تابعیت دارد. سرآمد کشورهایی که نظام حقوقی civil law  را مجری دارند کشور فرانسه می باشد و همان طور که می دانید نظام حقوقی قوانین کشور ما نیز مقتبس از قوانین کشور فرانسه و بلژیک می باشد.

حال می خواهیم بدانیم چطور از طریق ازدواج و از طریق تولد تابعیت فرانسه را تحصیل نمود. کشورهای civil lawهمان طور که عنوان شد راجع به امورات مربوط به اعطای تابعیت و مهاجرت قوائد و قوانین سخت گیرانه ای را دارند و اعمال می کنند اما این بدان معنی نیست که به هیچ عنوان نمی توان اقامت یا تابعیت این کشورها را به دست آورد.

همان طور که می دانید اگر با اتباع یکی از کشورها با هر نوع نظام حقوقی ازدواج صورت بگیرد این امر می تواند زمینه ساز اخذ اقامت و تابعیت آن کشور باشد.

چنان چه یک شخص بتواند با شهروندی فرانسوی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج نماید می تواند در خواست اخذ اقامت  فرانسه را به دولت این کشور مطرح نماید و دولت این کشور مورد بررسی و درباره آن تصمیم گیری می نماید.

از مواردی که می تواند این امر را تسریع نماید این است که شخص متقاضی که شهروند فرانسه می باشد درآمد مکفی برای امرار معاش خود و شریک زندگی خود را داشته باشد و بتواند زندگی دو نفر را تامین نماید. با حصول این امر و نشان دادن این نکته بسیاری از مسائل را کمرنگ تر کرده و سهولت بیشتری در روند رسیدگی به اخذ اقامت حاصل خواهد شد.

نکته دیگری که می بایست مورد توجه قرار بگیرد بحث همجنس گرایی در این کشورهاست. برخی از کشورها که نظام حقوقی پیشرفته تری را دارا هستند وبا مسائل روز سریع تر امتزاج پیدا می کنند و آنها را در خود جای می دهند ازدواج بین دو هم جنس را به رسمیت شناخته بر آن اثرات حقوقی مترتب می نمایند.

چنان چه ملاحظه می گردد از طریق ازدواج بین دو هم جنس نیز می توان اقامت یک کشور را که قوانین آن کشور این مسئله را پذیرفته و مشروع بدانند تحصیل نمود و اقامت و تابعیت یک کشور از طریق ازدواج بین دو همجنس نیز حاصل خواهد شد. فرانسه از جمله کشورهایی است که نظام حقوقی بسیار پیشرفته و مدونی را دارد و از جمله کشورهای سرآمد در زمینه مسائل حقوقی به شمار می آید.

بدین ترتیب می توان اقامت کشور فرانسه را از طریق ازدواج با یکی از اتباع این کشور اخذ نمود؛ و در این بین تفاوتی میان زن و مرد نیست و یا حتی فراتر از آن گاها می توان از طریق ازدواج دو همجنس نیز اقامت و تابعیت این کشور را تحصیل نمود.

اما در باب مبحثاخذ اقامت از طریق تولد؛ کشورها بر اساس نظام حقوقی خود یا اصالت خاک را مجری دارند و یا اصالت خون. بر اساس این اصول که از اصول و قواعد و قوانین مسلم حقوقی به شمار می روند کشورها به اتباع خود اعطای تابعیت می نمایند.

در واقع اصل خون این نکته را بیان می دارد که فرزند متولد شده به تبع پدر و مادر خود می تواند تابعیت را کسب نماید و تابعیت فرزند را خون و اصالت پدر و مادر است که مشخص می نماید.

کشورهایی که اصل خاک را اعمال می نمایند این نکته را بیان می نمایند که فرزندی که در خاک و قلمرو یک کشور متولد شود به تبع آن خاک می توانداقامت آن کشور را تحصیل نماید.

همان طور که می دانیم فرانسه از کشورهایی است که اصل خون را اعمال می نماید. بر این اساس اگر فرزندی در خاک و قلمرو کشور فرانسهمتولد شود نمی تواند از این طریق درخواست تابعیت فرانسه را مطرح نماید. چرا که حتما باید یکی از ابوین و یا پدر و مادر طفل دارای تابعیت فرانسه باشند تا بتوانند درخواستتابعیت فرانسه را برای فرزند خود ارائه نمایند.

اگر یکی از ابوین و یا یکی از پدر و مادر فرزند متولد شده فرانسوی باشد طفل به خودی خود فرانسوی محسوب می شود و به او تابعیت فرانسه اعطا خواهد شد.

اما گاها ملاحظه می شود که عده ای شیاد و کلاهبردار به قصد کسب سود افراد را ترقیب به اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند می نمایند و پر واضح است که کسانی که پیشنهادات این چنینی مطرح می کنند عمدتا اطلاعات چندانی راجع به قوانین و مسائل روز حقوقی نداشته و ندارند و صرفا جهت کسب سود پیشنهادات و راهکارهایی به کسانی که می خواهند از طریق تولد اقامت و تابعیت کشور فرانسه را اخذ نمایند مطرح می کنند.

اما این مطلب همانطور که مشاهده شد امری کاملا حقوقی است و در تخصص وکلا و حقوق دانان می باشد. شما می توانید با مشاورینموسسه حقوقی ملک پور که از دانش بی بدیل وکلای مهاجرتی که مشرف به قوانین حقوق داخلی و حقوق بین المللی هستند بهره مند می گردند طی یک تماس تلفنی با آنها مشاوره رایگان دریافت نمایید و آنها راجع به کم و کیف قوانین اطلاعات کافی به شما خواهند داد تا شما مجبور به تحمل هزینه های گزاف نشوید.

اگر شما همچنان سوالاتی در ذهن خود در باب مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و یا مهاجرت به فرانسه از طریق تولد دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کافی را کسب نمایید. همچنین اگر هیچ یک از شرایط ذکر شده را دارا نیستید می توانید با تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه مهاجرت را از طرق دیگر پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.