اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس

اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس

اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس 2018 و راههای مهاجرت به سوییس و همچنین گرفتن وکیل مهاجرت موضوعی است که در این مقاله سعی داریم آن را بررسی نمائیم ، در حال حاضر یکی از طرق مهاجرت به سوئیس ازدواج با اتباع سوئیسی می باشد که اشخاص با ازدواج با یکی از شهروندان سوئیس با رعایت شرایطی میتوانند به اقامت و سپس به شهروندی سوئیس دست یابند و افراد در وب سایت ها و وبلاگ های مختلف حقوقی به دنبال کسب اطلاعات در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس می باشند و به دنبال اخذ وکیل مهاجرت در زمینه ازدواج و کسب اقامت سوئیس می باشند که به این عزیزان توصیه می نمائیم قبل هر گونه اقدام حقوقی با وکیل متخصص و مجرب در زمینه اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس مشاوره نموده و سپس برای مهاجرت اقدام نمایند ، یکی از پیشرفته ترین و مرفه ترین کشورهای اروپایی سوئیس می باشد که به دلیل همین رفاه و امکانات این کشور مهاجرین بسیاری را سالانه می پذیرید ، امروزه اشخاص در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس سوالاتی بی شماری دارند من الجمله آیا با ازدواج با اتباع سوئیسی می توان تابعیت سوئیس را به دست آورد ؟ شرایط ازدواج با اتباع سوئیسی به چه نحو می باشد ؟ برای ازدواج با اتباع سوئیس چه شرایط و مدارکی را می بایست فراهم نمود ؟ برای ثبت ازدواج اشخاص خارجی در سوئیس باید به کدام سازمان ها مراجعه نمود ؟ که سعی داریم در این مقاله با توجه به قوانین ازدواج و شهروندی سوئیس به آنها پاسخ دهیم . در نظر داشته باشید ممکن است زمان زیادی برای اخذ ویزای ازدواج بگذارید اما در نهایت درخواست شما مورد قبول قرار نگیرد ، این مقاله در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس توسط موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش گردآوری شده است .

شرایط کلی ازدواج در کشور سوئیس

در رابطه با شرایط کلی ازدواج در کشور سوئیس بهتر است بدانید افراد حداقل باید ۱۸ سال داشته باشند و انجام امور ازدواج و شرایط شروع آن حتما باید در حضور افسر اداره ثبت انجام شود ، در رابطه با تقاضای ازدواج در سوئیس باید یکی از طرفین شهروند کشور سوئیس باشند و شهروند سوئیسی باید مراحل ورود فرد را به کشور پیگیری نماید ، در قانون کشور سوئیس ازدواج بین خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ با نوه ، پدر و مادر با فرزندان و یا فرزندان همسر قبلی کاملا ممنوع می باشد ، در اداره ثبت حتما باید صحت مدارک به اثبات برسد و افرادی در اداره ثبت هستند که با دریافت هزینه مدارک افراد را مورد بررسی قرار می دهند .

البته ممکن است یکی از زوجه در کشور سوئیس وجود نداشته باشند در این مواقع تکلیف کار چیست؟

افراد می توانند درخواست خود را به صورت کتبی انجام دهند و بهتر است بدانید زن و شوهر در کشور سوئیس بعد از ازدواج از حقوق یکسانی برخوردار هستند و در تمام شرایط زندگی در کنار هم هستند و منافع یکدیگر را در زندگی به طور کامل در نظر میگیرند ، این مقاله در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس توسط موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش گردآوری شده است .

 

 

 

اگر به عنوان زن و شوهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وارد سوئیس شوید باید دقت داشته باشید که از زمان ورود شما به کشور سوئیس قانون بین المللی ازدواج در کشور سوئیس شامل شما هم می شود ، این قانون در واقع برابری زن و شوهر را اعمال می کند ، باتوجه به قانون ازدواج در سوئیس :

 1. زوجین به طور مساوی درکنار هم ملزم به رعایت مستلزمات نگهداری و تربیت فرزندان خود هستند .
 2. مرد و زن به به موازات هم برای درآمد زایی و جمع آوری پس انداز و انسجام خانواده تلاش کنند .
 3. هم مرد و هم زن به یک اندازه ملزم به احترام متقابل در برابر هم و دیگران باشند .
 4. در قانون کشور سوئیس برای اجاره ی منزل و محل سکونت ، اجاره نامه ملک را باید هر دو طرف امضا کنند .
 5. افرادی که از ملیتهای مختلف وارد سوئیس شده اند باید تا مدت زمانی که در سوئیس زندگی می کنند در یک خانه مشترک .

ازدواج با افراد سوئیسی :

لازم به ذکر است اگر افراد از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا با فردی که تابعیت کشور سوئیس را دارند ازدواج نماید ، همسر و فرزندان شخصی که  تبعه سوئیس است می تواند در کنار خانواده خود زندگی نماید . این قانون شامل کشورهای دسته سوم هم می شود .

لازم به ذکر است که اعضای خانواده وظیفه ای در زمینه ی زندگی در کنار تمام خانواده ندارند که همه ی آنها در یک خانه زندگی نمایند . قطعاً به این موضوع توجه خواهید داشت که تعریف از خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال است که مستلزمات اولیه زندگی در سوئیس را از جمله داشتن درآمد کامل و مکفی و داشتن یک منزل به مساحت تعداد لازم افراد خانواده باید محیا باشد .

شرایط ازدواج در سوئیس :

در اینجا به شرایط اشخاص ( هر دو نفر ) که قصد اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس را دارند اشاره خواهد شد .

– حداقل سن 18 سال کامل برای هر یک از طرفین

نکته اینجا است که هر دو فرد باید مجرد باشند و یا گواهی طلاق موثق داشته باشند .

– ازدواج با محارم امکان پذیر نخواهد بود .

برای توضیح در این مورد باید گفت که امکان ازدواج خواهر و برادر ، نوه ها و پدربزرگ و مادر بزرگ و دیگر محارم اگر تایعیت سوئیس را دارند در کل منع شده است .

– جهت ازدواج در سوئیس لازم است که این موضوع در حضور مامور اداره مهاجرت این کشور انجام شود که بهتر است شهرداری و اداره مهاجرت  محل سکونت شما باشد  .

– قطعاً باید جهت ازدواج با شخص سوئیسی ، طرف دوم اجازه اقامت ( حتی موقت ) در سوئیس را داشته باشید .

 

در آخر شایان ذکر است اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس یک موضوع حقوقی است . پیشنهاد می شود قبل از هر گونه اقدام با مشاوران حقوق بین المللی و وکیل مهاجرتی سوئیس ارتباط داشته باشید و به صورت کامل از قوانین اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس بهره مند شوید .

در حال حاضر متاسفانه بسیاری از افراد اطلاعات اشتباهی در زمینه اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس به متقاضیان مهاجرت به سوئیس ارائه می دهند . این موضوع بسیار حائز اهمیت است که افراد متقاضی باید تمامی راههای اخذ اقامت سوئیس را از جمله تحصیل در سوئیس ، کار در سوئیس ، سرمایه گذاری در سوئیس ، ثبت شرکت در سوئیس ، خرید ملک در سوئیس ، کارآفرینی در سوئیس ، تولد فرزند در سوئیس به صورت کامل بررسی نمایند.

با توجه به آنچه در مقاله فوق در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس بیان شد در می یابیم که یکی از روشهای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج با اتباع سوئیسی می باشد که شرایط و قوانین مهاجرتی سوئیس آن به صورت جامع در مقاله فوق توسط موسسه حقوقی ملک پور بررسی و تشریح گردید ، حال برای کسب آگاهی بیشتر در باب اخذ اقامت سوییس از طریق ازدواج در سوییس می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و ایران و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

Rating: 4
4 پاسخ
 1. m.molaee گفته:

  سلام
  بخوام برای ازدواج درخواست بدم باید چطوری درخواست بدم
  اینم بگم سربازی هنوز نرفتم و دانشجو کارشناسی هستم

  Rating: 3
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.