اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

 

اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج ، قوانین 2018 اخذ تابعیت سوئد از طریق ازدواج  ، اخذ پاسپورت سوئدی از طریق ازدواج  و شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج  در سال 2018 ، آخرین قوانین مربوط به اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج  2018 و اخذ اقامت دائم سوئد از طریق ازدواج با فرد سوئدی، را در این مقاله میخوانید ، آیا مایل به اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج هستید؟ آیا شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج را نمی دانید ؟ آیا مایل به دانستن شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج هستید ؟ ما شما را در این مسیر راهنمایی می کنیم. آیا اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج تواند بهترین راه برای شما باشد؟ آیا با اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج می توان به اقامت دائم رسید ؟

audio اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

همانطور که میدانید ؛ بحث مهاجرت یکی از مباحث حقوق بین الملل است و مهاجرت زیر مجموعه تعاریف حقوق بین الملل خصوصی است . در مباحث مربوط به مهاجرت طریق دوم تعریف شده، از طرق هفتگانه مهاجرت ، بحث ازدواج با تبعه یک کشور میباشد. از نقطه دیگر اگر بخوابیم مهاجرت به سوئد را تشریح کنیم از ٧ طریق این فرایند صورت میپذیرد، که در اینجا ٧طرق را جهت یادآوری ذکر میکنیم: خاک و خون ؛ ازدواج ؛ پناهندگی ؛ تولد ؛ سرمایه گذاری ؛ کار و تحصیل که همگی تحت شرایط خاصی موجب اخذ اقامت سوئد خواهد شد. منظور از اقامت ، اقامت کوتاه مدت ؛ میان مدت ؛ بلند مدت و یا دائمی میباشد. در تعاریف فی مابین تابعیت و اقامت، ذکر این نکته إلزامی است که اخذ تابعیت کشور سوئد و اخذ اقامت کشور سوئد فرایندهای خاص و مشخص خود را دارند. در مقاله فوق درخصوص اخذ تابعیت کشور سوئد از طریق ازدواج اشاره خواهیم کرد . ممکن است شخصی قصد ازدواج با یک نفر تبعه سوئدی را داشته باشد، لازم است بدانید که اخذ تابعیت سوئد از طریق ازدواج عمل حقوقی محسوب می شود و دارای آثار حقوقی بسیاری است . آیا ازدواج یک نفر تبعه سوئدی با یک نفر تبعه خارجی منجر به اخذ تابعیت کشور سوئد می شود ؟ کسی که قصد ازدواج با یک تبعه سوئدی را دارد ، چه پروسه حقوقی و قانونی را بایستی بگذراند ؟ متقاضی ازدواج با یک تبعه سوئدی چه مدارکی بایستی تحویل دهد ؟ متقاضی ازدواج با یک تبعه سوئدی جهت اخذ ویزای ازدواج به چه مرجعی باید مراجعه نماید ؟

قوانین ازدواج در کشور سوئد

در مباحث مربوط به اخذ تابعیت کشور سوئد از طریق ازدواج تابع قوانین سایر کشورهای اروپایی در اتحادیه شنگن میباشد. اما در باب اخذ تابعیت سوئد از طریق ازدواج باید ذکر بکنیم که شخص خارجی باید به نحوی در کشور سوئد اقامت داشته باشد اقامت میان مدت ، بلند مدت ، که در صورت ازدواج با یک شخص سوئدی باید حضور مستمر در کشور سوئد داشته باشید و نباید در طی ١٠ سال این کشور را ترک کنید و بعد از طَی این مدت میتوانید اقامت را اخذ کنید.

احراز تمکن مالی ، تبعه سوئدی جهت ازدواج با تبعه خارجی

شخصی که در حال مهاجرت به سوئد برای زندگی است باید توانایی و حمایت مالی برای هر دو نفر باشد.
زوج یا زوجه باید خانه به اندازه مناسب برای زندگی هر دو و در حد استاندارد زندگیشان زمان ورود و عزیمت همسر به سوئد داشته باشند.

مصاحبه در سفارت ، در خصوص ازدواج با تبعه سوئدی

در زمان مصاحبه ازدواج در سفارت و یا کنسولگری ، سوالاتی ، از متقاضی ازدواج با سوئدی پرسیده می شود . از جمله اینکه ؛
۱) خلاصه ای از زندگی تان ، از ابتدای تولد ، دوران تحصیلی ، وضعیت شغلی ، سطح درآمد ، تحصیلات از دبستان تا دوران دانشگاه و …..
۲) در صورتی که ، سابقا همسری داشته اید ، بایستی حتما به ان اشاره نمایید.
۳) زمان آشنایی با همسرتان و مدارکی جهت اثبات دوران نامزدی و ازدواج و آشنایی تان.
۴) اثبات تمکن مالی .
۵) اثبات مدرکی جهت نشان دادن محلی منسب جهت اسکان زوجین
۶) آیا آشنایی به زبان سوئدی دارید ( بدین معنا تبعه خارجی که قصد ازدواج با یک تبعه سوئدی را دارد ، نشان دهد که آگاهی و آشنایی به زبان سوئدی دارد و می تواند با همسر آینده خود به راحتی تعامل و ارتباط برقرار نماید) .
۷) اطلاعاتی در خصوص اینکه ، دوران آشنایی متقاضیان تبعه خارجی با تبعه سوئدی ، چگونه می گذرد ؟
۸) شغل و میزان درآمدشان
۹) محلی سکونتی که زوجین ، برای زندگی با یکدیگر در نظر گرفته اند ، چگونه فضایی است و شامل چند اتاق می باشد ؟
۱۰) در صورتی که فیلم و عکس و محتوی چت و مکالمات خصوصی متقاضیان ازدواج با یکدیگر موجود باشد ، بایستی ارائه گردد و همچنین اگر در این مدت اگر با یکدیگر سفری رفته باشند و رفت و آمد خانوادگی داشته باشند ، مدارک خود را تقدیم نمایند.
پس از اینکه مصاحبه در سفارت از متقاضیان ازدواج با یکدیگر انجام گردید و رابطه فی مابین آنها جهت ازدواج اثبات گردید ، ویزایی به مدت زمان دو سال ، به آنها ارائه خواهد گردید ، از مزایای این نوع ویزا ، این است که به تبعه خارجی هم حق کار و نیز اقامت داده می شودو این که شخص می تواند از طریق این نوع ویزا به کشورهای عضو شنگن ، به آسانی سفر و رفت و امد نماید. همچنین ، با وجود شرایط قانونی این نوع ویزا ، قابل تبدیل به اقامت دائم است. در این شرایط وضعیت و شرایط زندگی تبعه خارجی با تبعه سوئدی مورد بررسی اراده مهاجرت کشور سوئد قرار خواهد گرفت ، تبعه خارجی بایستی در این مدت ، شهروند قابلی در این کشور باشد ، هیچگونه محکومیت موثز کیفری در طول زندگی با تبعه سوئدی نداشته باشد. اداره پلیس سوئد از کلیه حسابهای زوجین استعلام خواهد گرفت و اداره مهاجرت بررسی می نماید ، دراین مدت زوجین چگونه روابطی بینشان برقرار بوده است.
لازم به ذکر است ، موسسه حقوقی ملک پور، با آگاهی از قوانین ، همراه شما در طی مراحل حقوقی پرونده تان می باشد و شما می توانید از ابتدای مشاوره تا پایان پروسه حقوقی ازدواج با تابعان خارجی ، از کلیه خدمات مشاوره ی حقوقی موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور  آماده ی ارائه ی مشاوره ای تخصصی و رایگان در زمینه اقامت سوئد از طریق ازدواج به شما عزیزان میباشد . در صورت نیاز به مشاوره با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

 

Rating: 5
12 پاسخ
 1. زهرا گفته:

  سلام من ایران هستم و همسرم سوید دارای اقامت دایم
  منو درخواست داده شوهرم از سایت اداره مهاجرت سوید. چقدر طول میکشه تا وقت مصاحبه بیاد ؟الان سه ماهی هست ک درخواست داده و خبری نیست!
  و اینکه بعد از مصاحبه چقدر طول میکشه تا جوابش بیاد ک منفی خوردیم یا مثبت؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. از آنجایی که ما به پرونده شما و جزئیات اون دسترسی نداریم لذا این مورد رو می تونید از سفارت سوئد و یا افسر مربوط به پرونده خودتون سوال بپرسید تا بطور دقیق شما رو راهنمایی کنند. به طور کلی نمیشه تایم مشخصی برای اعطای ویزا اعلام کرد چرا که بستگی به نظر افسر پرونده و همچنین شرایط پرونده داره.

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام من با شخصی که اقامت سوعد دارد قرار است در یکی از‌کشورهای همسایه از نزدیک همدیگر را ببینیم
  واگر هر دو به توافق رسیدیم با هم ازدواج کنیم من از چه طریقی می توانم قبل ازدواج‌یکبار هم کشور محل زندگی ایشان را ببینم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام به این منظور می توانید از طریق آژانس های مسافرتی ویزای توریستی سوئد را اخذ نموده و اقدام به دیدار نمایید.

   پاسخ
 3. نادیا گفته:

  با سلام من ۴سال هست که پرونده در دادگاه دارم واز همسرم در حال جداشدن هستم دوتا دختر۵و۸ساله از ازدواج اولم دارم ،من الان با یه اقای افغانی که کارمند دولتی کشور سوئد هستن اشناشدم وایشون از من خواستگاری کردن و ماقصدمون ازدواج هست ایا من همزمان با رفتنم میتونم دخترام با خودم ببرم من از پدر بچه ها وکالت تام دارم که قابل اذل هم نیست سوالم اینه که بچه هام سفارت قبول میکنه همزمان با خودم ببرم بعد ازدواج؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 4. نازى گفته:

  سلام من اقامت موقت ازدواج دارم و ٤ماه ميشه اومدم متاسفانه شوهرم با من خشونت كرد ومن رو زد حالا سوسيال ما رو جدا كرده من چگونه ميتونم اقامت دائم بگيرم با اين شرايط

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، شرط اعطای اقامت از طریق ازدواج در سوئد حضور به مدت دو سال است که در این زمان باید ازدواج برقرار باشد.
   شما می توانید با دفتر ما در وین تماس بگیرید تا در صورت امکان راه های دیگری برای کسب اقامت دائم برای شما بررسی شود.

   پاسخ
 5. مریم نشان گفته:

  سلام و خسته نباشید من یکماه پیش با یک تبعه سوئدی ازدواج کردم و قصد مهاجرت دائم به اون کشور رو دارم.مراحل اولیه و درخواستش به چه صورته?ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. علی گفته:

  با سلام
  در صورت ازدواج مجدد با همسر سابق خود ، که طی سالهایه جدایی خودایشان از طریق ازدواج اقامت و پاسپورت سوئد را دریافت کرده مشکلی بوجود نمی اید
  ممنون که پاسخ بدید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.