اخذ اقامت سنت کیتس از طریق ازدواج

همانطور که میدانید یکی از طرق اصلی مهاجرت به کشورها بحث ازدواج با یک تبعه خارجی هست. در حقیقت اگر شخصی بخواهد با یک تبعه خارجی ازدواج کند، اگر نسبت به قوانین حقوق بین الملل خصوصی اشراف داشته باشد میتواند از آثار حقوقی مثبت آن بهره مند گردد..
سوالات رایج در این مسیر این است که مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت سنتکیس از طریق ازدواج چیست؟ اخذ اقامت سنت کیتس از طریق ازدواج با یک تبعه سنت کیتسی امکان پذیر است یا خیر؟
آیا اگر با یک تبعه سنت کیتس ازدواج نماییم به سرعت میتوانیم بلافاصله اقامت سنت کیتس را اخذ نماییم ؟
آیا ازدواج با یک تبعه سنت کیتس تبعاتی هم دارد؟
و سوالات از این دست که متقاضیان اخذ اقامت سنت کیتس از طریق ازدواج می بایست پاسخ تمامی سوالات خود را بیابند و سپس در صورت امکان به طور قانونی با یک وکیل مجرب اقدام نمایند

در تماس های متعدد تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشخص گردید عده ی زیادی از سوالات متقاضیان در زمینه اخذ اقامت سنت کیتس از طریق ازدواج می باشد. لذا گروه مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بر آن شدند تا در این مقاله به سوالات شما عزیزان در مورد مسائل فوق پاسخ مختصری ارائه دهند
شرایط اقامت کشور سنت کیتس
سنت کیتس از کشورهای مشترک المنافع انگلیس زبان بریتانیاست سنت کیتس در بخش بسیار خوش آب و هوای شمال شرقی دریای کاراییب قرار دارد و جنوب شرقی فلوریدای آمریکا واقع شده سنت کیتس از دو جزیره تشکیل شده یکی سنت کیتس و نویس که کوچکتر است.
حدود جغرافیای سنت کیتس و نویس در آمریکای مرکزی (۲۰۰۰کیلومتری فلوریدا آمریکا ) قرار گرفته جزیره
سنت کیتس ونویس از گروه جزایر آنتیل کوچک در شمال شرقی دریای کاراهیب که سنت کیتس و نویس از شمال به جزیره سنت بارتلمی(فرانسه) واز شمال غربی به جزیره سنت استاتیوس(هلند) قرار گرفته سنت کیتس از جزایر کوهستانی هستند واز جنگلهای انبوه واستوایی برخوردار است نام اصلی سنت کیتس سنت کریستوفر است که به افتخار نام کاشف کریستف کلمب به این نام گذاشتند.
– پایتخت سنت کیتس باستر یا بستر میباشد.

– وسعت سنت کیتس و نویس حدود۲۶۲ کیلومترمربع یعنی ۹/۲برابر جزیره کیش است.
– آب وهوای سنت کیتس گرم ومرطوب و پر باران (استوایی)
-بر اساس آخرین آمارسنت کیتس ونویس ۵۲ هزار نفر جمعیت دارد که ۷۵درصد سیاه پوست و۲۰ در صد دو رگه و۵در صد سفید پوست هستند.
– دین آنها مسیحی که ۸۰ در صد پروتسان و۲۰ درصد کاتولیگ هستند
– زبان رسمی سنت کیتس انگلیسی هست که در قرن
۱۵فرانسه و انگلستان جدا شد وبه استقلال رسید و عضو سازمان ملل شد
– سیستم سیاسی سنت کیتس دموکراتیک و پارلمانی و مثل کشورهای کانادا*استرالیا*و نیوزلند تحت سر پرستی ملکه انگلستان (فرمانداری کل)اداره میشود.
– وضعیت اقتصادی سنت کیتس :کشاورزی*موز*نیشکر*نارگیل*موز وآناناس
– صنایع سنت کیتس:تصفیه و تولید شکر و گردشگری
تابعیت سنت کیتس:به افرادی که از نظر مالی برای اقتصاد این کشور سودمند باشد تابعیت (پاسپورت)صادر میکند
به صورت عمده دریافت پاسپورت سنت کیتس از دو راه مقدور است:

۱-خرید ملک ۲-سرمایه گذاری
مزایای پاسپورتسنت کیتس:
– دارندگان پاسپورت سنت کیتس از تمام حقوق و مزایای قانونی شهروندان این کشور از جمله حق سکونت و کار برخودارندوهیچ گونه الزامی برای زندگی در این کشور به مدت معین را ندارند
– از جمله دارندگان پاسپورت سنت کیتس میتوانند بدون نیاز به اخذ ویزا به بیش از
۲۰ کشور دنیا از جمله کانادا ، انگلستان ، آلمان ، سوییس ، فرانسه و کلیه کشورهای عضو پیمان شنگن وکشورهای مشترک المنافع و اکثر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کرد.
قوانین ازدواج در کشور سنکیس:
شرایطی برای دریافت گواهی ازدواج درکشور سنت کیتس در نظر گرفته شده است و برخی از این شرایط تنها در قانون برخی ایالات وجود دارد. برای برگزاری مراسم ازدواج میتوانید کشیشی انتخاب کنید که از نظر هزینه مالی برایتان مناسب تر باشد. از جنبه اقدامات پیش از ازدواج آزمایش خون، مدت انتظار پیش از ازدواج و از این قبیل آمده است. چون قوانین کشور سنت کیتس در این زمینه به سرعت تغییر میکند، بسیاری از ایالات به تازگی آزمایش خون یا معاینه فیزیکی را حذف کرده اند؛
گواهی ازدواج باید توسط منشی دادگاه صادر گردد(با پرداخت هزینه)
زن و مرد هر دو باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشند یا در صورت جوانتر بودن، موافقت یکی از والدین یا قاضی را کسب کنند.
اثبات واکسیناسیون یا ایمنی در مورد برخی بیماریهای خاص؛ درکشور سنت کیتس به خاطر اجبار معاینه فیزیکی یا آزمایش خون پیش از ازدواج، این قانون را ندارند. هنوز در این کشورگواهی عدم بیماریهای مقاربتی میخواهند و برخی نیز آزمایش سرخجه یا روبلا (بیماری که برای جنین بسیار خطرناک است)، سل و کم خونی سلولهای داسی شکل میگیرند..
ثابت کردن اتمام هر گونه ازدواج پیشین به واسطه مرگ، حکم طلاق یا فسخ ازدواج (در شرایطی که ازدواج معتبری وجود داشته باشد، اتمام وضعیت تأهل از طریق طرح طلاق یا فسخ ازدواج که منجر به حکم عدم تاهل هر دو فرد شده است)
دارا بودن وضعیت روانی مناسب برای زوجین الزامی است. اگر یکی از آنها نتواند معنی تأهل را درک کند ـ به علت بیماری روانی، مصرف مواد، الکل یا فاکتورهای دیگری که بر قضاوت او تأثیر میگذارند ـ ظرفیت روانی لازم برای ازدواج را ندارد

زوجین در این کشور نباید خویشاوند خونی نزدیک باشند (خویشاوندان خونی نزدیک نمیتوانند ازدواج کنند اما در برخی موارد (فرزندان عمو، دایی، عمه و خاله) میتوانند ازدواج کنند. در برخی از موارد هم اجازه میدهند خویشاوندان درجه یک با هم ازدواج کنند.
رضایت از مدت انتظاردر کشور سنت کیتس، از زمانی که گواهی ازدواج صادر میشود تا زمانی که جشن ازدواج برگزار میشود
برگزاری جشن ازدواج با حضور شاهدان و فردی که توسط کشور سنت کیتس تأیید شده تا مسئولیت انجام مراسم ازدواج را داشته باشد؛ مانند روحانی، کشیش یا قاضی. مراسم مذهبی باید تحت آیین مذهبی افراد یا در مورد بومیان ، طبق روال قبیله انجام میشود. مراسم مذهبی معمولا توسط کشیش انجام میگردد.
https://www.iranmohajerat.ir/category/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3-%d8%b1%d9%88%d8%b4-2/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b7%d8%b1%db%8c%d9%82-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac/

مراسم مدرن معمولا تحت نظر قاضی برگزار میشود. در برخی مواقع در کشور سنت کیتس ممکن است منشی دادگاه یا مسئولان رسمی دیگر مراسم را انجام دهند. در بیشترمراسم ازدواج در کشور سنت کیتس نیاز به حضور یک یا دو شاهد برای امضای سند ازدواج وجود دارد.
ثبت گواهی ازدواج پس از جشن ازدواج انجام میشود. فردی که مراسم ازدواج را انجام میدهد، وظیفه دارد یک نسخه از سند ازدواج را به دادگاه یا مأمورکشور سنت کیتس بفرستد که ثبت شود. عدم ارسال سند ازدواج به مأمور مربوطه، لزوما ازدواج را باطل نمیکند، ولی ممکن است اثبات ازدواج با مشکل روبرو شود.
با اتمام مراسم ازدواج، زوج متاهل میشوند و عدم رابطه جنسی پس از مراسم، بر اعتبار ازدواج تأثیری نمیگذارد، ولی در برخی از جوامع عدم رابطه جنسی میتواند مبنای فسخ ازدواج باشد
ازدواجی که در جای دیگری حتی خارج از کشور انجام گرفته شده باشد، معمولا در همه کشورها معتبر است، به شرطی که این ازدواج در کشور سنت کیتس نیز قانونی باشد.
پیشنهاد میکنیم پیش از آنکه به راحتی اینچنین پیشنهادی که ازدواج با یک تبعه سنت کیتسی را داشته باشید حتما قواعد و قوانین آن را خوب مطالعه نمایید تا خدایی ناکرده دچار مسایل و مشکلاتی نشوید.
در تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور از آنها اطلاعات لازم و کافی را در زمینه ی راه های دیگر مهاجرت به سنت کیتس اخذ نمایید. و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور با افتخار در خدمت شما و پاسخگویی تمامی سوالاتتان در زمینه ی حقوق داخلی و حقوق بین المللی با افتخار خواهند بود.

علی تقوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.