اخذ اقامت روسیه از طریق تولد

 
اخذ اقامت روسیه از طریق تولد را در این مقاله مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم در باب چگونگی اخذ اقامت روسیه از طریق تولد را با توجه به قوانین اداره مهاجرت روسیه برای شما عزیزان شرح خواهیم داد و به این موضوع که اخذ اقامت روسیه از طریق تولدامکان پذیر است یا خیر خواهیم پرداخت همچنین در مورد شرایط و قوانین کشور روسیه در راستای موافقت و تایید اقامت از طریق تولد و به عبارتی اخذ اقامت روسیه از طریق تولد مواردی را برای شما شرح خواهیم داد که دید صحیحی در اختیارشما در جهت وضع کنونی کشور روسیه در باب موضوع اخذ اقامت روسیه از طریق تولد قرار دهیم.
در ابتدا در باب قوانین کلی و سیستم خون و خاک مطالبی را برای شما عزیزان شرح می دهیم چرا که به اشتباه بسیاری از اشخاص بر این باور هستند که اگر فرزند خود را در کشوری اروپایی به دنیا آورند امکان اخذ اقامت و یا حتی اخذ پاسپورت برای خود و همچنین فرزند خود را پیدا خواهند کرد در صورتی که باید این نکته را در نظر داشت که سیستم بعضی از کشورها خون می باشد و سیستم بعضی از کشورها برای تایید صدور اقامت و یا اعطای پاسپورت خاک می باشد. قابل ذکر است بسیاری از کشورها یکی از راه های خون و یا خاک را به عنوان روش اصلی اعطای اقامت و یا تابعیت شناخته و راه دیگر را به عنوان راه فرعی پذیرفته اند. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگ ترین، برترین و با تجربه ترین موسسه حقوقی آماده ارائه خدمات مشاوره ای در باب چگونگی اخذ اقامت روسیه از طریق تولد خواهد بود.

همانطور که در مطالب فوق نیز به برای شما شرح داده شد بعضی از کشورها سیستم خاک و بعضی از کشورها سیستم خون را پذیرفته اند به طور مثال کشور انگلیس در سال های گذشته اگر فرزندی در خاک کشور وی متولد می شد را صرف نظر از ملیت والدین وی می پذیرفت و به وی تابعیت اعطا می کرد ولی اکنون اکثر کشورها سیستم خون را قبول دارند وحتما یکی از والدین فرزند متولد شده بایستی ملیت آن کشور را دارا باشند تا تابعیت شامل حال فرزند نیز گردد در غیر این صورت تابعیت و حتی در بیشتر کشورها اقامت نیز به فرزند و یا والدین وی تعلق نمی گیرد.
قانون شهروندی و اخذ اقامت و یا تابعیت کشور روسیه توسط دولت فدرال روسیه بررسی می گردد و از سال ۲۰۰۲ اصلاحات و تغییراتی نیز در آن به وجود آمده است و مطابق با بند برتری قانون اساسی در کشور روسیه معاهدات بین المللی از دولت فدرال روسیه (فدراسیون روسیه) نسبت به قوانین داخلی روسیه در اولویت قرار دارند. ئیس جمهور روسیه پوتین قوانین ساده تری در باب اعطای تابعیت کشور روسیه به وجود آورد که یکی از مواردی که تغییر کرد این بود که اگر شخص این امکان را داشته باشد که بتواند به زبان روسی صحبت کند و همچنین حداقل یکی از اجداد وی اقامت دائم یکی از ایالت های داخل مرزهای فدراسیون فعلی روسیه را دارا باشد تابعیت روسیه به وی تعلق می گیرد. اساسا دو چیز در اخذ تابعیت روسیه و واجد شرایط بودن یک کودک برای شهروندی روسیه مهم می باشد:
محل تولد کودک و همچنین ملیتی که والدین وی دارا می باشند. قانون تابعیت روسیه شرایط مختلفی از ترکیب این دو عامل دارد که مقداری این مورد را پیچیده می کند. تابعیت روسیه به کودک اعطا می شود اگر در زمان تولد والدین و یا مادر مجرد و یا پدر مجرد وی ملیت روسیه را داشته باشند و صرف نظر از اینکه فرزند در کدام کشور و در کجا به دنیا آمده باشد.
چنانچه یکی از والدین کودک ملیت روسی داشته باشد ولی دیگری یک شخص بدون تابعیت است و خود و یا مکان وی ناشناخته باشد و حتی به عنوان شخص گم شده و از دست رفته شناخته شده باشد صرف نظر از محل تولد کودک تابعیت کشور روسیه به وی اعطا می گردد.
چنانچه یکی او والدین ملیت روسی داشته باشد ولی دیگری ملیتی خارجی داشته باشد و نوزاد در خاک کشور روسیه متولد گردد تابعیت روسیه نیز به وی تعلق می گیرد.
چنانچه یکی از والدین ملیت روسی داشته باشد و دیگری ملیت خارجی داشته باشد و نوزاد در خارج از خاک کشور روسیه متولد شود تا زمانی که ملیت کشور دیگری به وی تعلق نگرفته است و به عبارتی به وی اعطا نشده است هم چنان تابعیت روسی به کودک تعلق می گیرد.
چنانچه پدر و مادر نوزاد ملیت خارجی داشته باشند و یا به عبارتی بدون تابعیت باشند ولی در حال حاضر به صورت موقت و یا دائم در کشور روسیه زندگی می کنند و اجازه اقامت دارند اگر کشوری که پدر و مادر نوزاد در آن متولد شده است شهروندی نوزاد را بر عهده نگیرند کشور روسیه این موارد را استثنا را قبول خواهد کرد و به نوزاد که حتی یکی از والدین وی ملیت روسی ندارد، تابعیت روسی اعطا می کند.
چنانچه کودک در روسیه باشد و پدر و مادر وی هر دو ناشناخته باشند و از زمانی که کودک پیدا می شود به مدت ۶ ماه هیچ شخصی در جهت بازگرداندن و یا در جست و جوی وی نباشد تابعیت روسی نیز به کودک تعلق می گیرد.
نکته بسیار مهمی قابل ذکر است این که یک کودک با دارا بودن یکی از موارد مذکور خود به خود به شهروند روسی با ملیت روسی تبدیل نمی شود بلکه بایستی موارد فوق کاملا بررسی شود و به تایید رسد همچنین تمامی تشریفات، امور اداری و رسمی طی شود و والدین کودک تمامی مدارک و اسناد را به دفتر اداره مهاجرت فدرال روسیه در محل خود مراجعه کنند و یا اگر فرزند در خارج از روسیه به دنیا آمده است بایستی به بخش کنسولگری سفارت روسیه در کشوری که حضور دارند مراجعه کنند و تمامی مدارک را در  جهت تایید مدارک فوق ارائه نمایند. پس از این مراحل چنانچه شرایط بررسی گردید و صحت مدارک ارائه شده به تایید رسید یک علامت( تمبر استاندارد) بر روی گواهی تولد نوزاد چسبانده خواهد شد که تحت قانون تابعیت روسی به کودک اعطا می گردد.
در این مقاله سعی بر این شد در باب اخذ اقامت روسیه از طریق تولد موارد و توضیحاتی را در جهت شفاف سازی موضوع اخذ اقامت روسیه از طریق تولد برای شما عزیزان عنوان کنیم همچنین شما این امکان را دارید برای اخذ اطلاعات جامع تر و کامل تر در باب اخذ اقامت روسیه از طریق تولد با مشاورین و وکلای برجسته در زمینه حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره حقوقی صحیحی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند گردید همچنین برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بیشتر به سایت هایی که در انتها برای شما ذکر می شود رفته و از اطلاعات موجود در آن سایت ها نیز استفاده نمایید.
محیا فقهی

2 پاسخ
  1. مهدي شمس گفته:

    سلام ميخام بچه ام در مسكو بدنيا بياد و مليت بگيره و ماهم مليت روسي بگيريم تغريبا دو ماه ديگه به دنيا مياد
    امكان پذير هست !

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.