سرمایه گذاری در بلاروس

۱٫ بلاروس دارای یکی از بزرگترین بازارهای محصول اقتصادی و جغرافیایی اروپا می باشد.

بلاروس در تقاطع دو بزرگراه اصلی اروپا واقع شده است و همچنین هم مرز با روسیه می باشد کشوری که با بلاروس دارای یک منطقه آداب و رسوم مشترک و منطقه آزاد تجاری است.که همراه با اوکراین عضو اتحادیه اروپا می باشند.

۲٫بلاروس دارای یک اقتصاد پایدار و فضای مناسب برای سرمایه گذاری:

تنها یک قدرت کنترل در کشوربه نام (دولت) وجود دارد.

امکان اطاعت از قوانین روشن در سرمایه گذاری (برتری قانون).

توسعه پیدا کردن زیرساخت حمل و نقل.

دارای پیشرفته ترین قوانین جدید و تسهیل فعالیت سرمایه گذاران خارجی در این کشور.

نوآورانه ترین سطح از رقابت در بخش های سرمایه گذاری با تکنولوژی بالا.

پیشگام در بزرگترین بازارهای کشورهای مستقل مشترک المنافع.

جذب مقدار زیادی از اموال برای خصوصی سازی و سرمایه گذاری.

۳٫همه منابع لازم برای سازمان کار را می توان در بلاروس پیدا کرد:

با در نظر گرفتن این موضوع که بلاروس دارای مرز مشترک با روسیه است دارای منابع طبیعی و مواد معدنی است وصاحب ثروتمندترین ذخایر مواد خام و منابع انرژی، همراه با زیرساخت های حمل و نقل توسعه یافته برای تحویل آنها است.

۴٫سیاست دولت فعال به سمت جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، برای پیشرفت سریع بلاروس در “کسب و کار” است:

رتبه سرمایه گذاری بلاروس در سال ۲۰۰۹ از۸۲ درصد به ۵۸ صعود پیدا کرد و وارد لیست فعال ترین کنترل کارآفرینی اصلاح طلبان است.

d.d 300x95 اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

فضای سرمایه گذاری بلاروس

اصلاحات کسب و کار

برنامه اصلاحات بلاروس برای تشویق بیشتر فعالیت های کارآفرینی در خانه وجذب کالیبر بالای سرمایه گذاری خارجی بسیار موثر بوده است. بلاروس به عنوان چهارمین اصلاح طلب کسب و کار در جهان در گزارش کسب و کار ۲۰۱۰ بانک جهانی نامگذاری شد. بلاروس پیشرفت قابل توجهی در زمینه اقتصاد داشته است و در رتبه۵۸ قرار گرفته است، یک جهش معنادار از موقعیت ۸۵ در سال ۲۰۰۹٫ در مقایسه با دیگر کشورهایی که در زمینه اقتصاد پیشروهستند، به عنوان مثال، اسپانیا (۶۲)، لهستان (۷۲)، چین (۸۹) در رتبه خوبی قرار گرفته است و یکی از مهم ترین اقدامات دولت لغو اصطلاح ” اشتراک طلایی” که اجازه دولت برای مداخله در کسب و کار به بخش خصوصی واگذار شد.

برنامه خصوصی سازی بلاروس

بخشی جدایی ناپذیر از درایو سرمایه گذاری بلاروس برنامه خصوصی سازی گسترده آن است که، در دراز مدت، طراحی شده است که۹۰٪ از مالکیت کسب وسرمایه گذاری دولتی به بخش خصوصی واگذار شده است.

تضمین سرمایه گذاری در بلاروس

شرایط قانونی مساعد برای فعالیت های سرمایه گذاران در بلاروس تشکیل شده است. قوانین سرمایه گذاری بلاروس در شرکت مالی بین المللی درگیر در تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری در کشورهای مختلف، شایسته تقدیر است.

بلاروس یک چارچوب قانونی قوی برای حفاظت از منافع سرمایه گذار خارجی در میان کشورهای مستقل مشترک المنافع وکشورهای عضو تاسیس کرده است. یک چارچوب قانونی شفاف به منظورسرمایه گذاری در بلاروس در سال ۲۰۰۸برای اطمینان و تضمین سرمایه گذاری در بلاروس فراهم شد:

مالکیت خارجی اموال

برابری کامل حقوق سرمایه گذاران خارجی

محافظت در برابر تبعیض در مورد نوع مالکیت و آزادی برای بازگرداندن سودها در خارج از بلاروس

ثبت شرکت دربلاروس

به منظور ثبت شرکت دربلاروس بایستی شخص یک سرمایه اولیه بین ۱۵۰۰تا ۲۰۰۰دلار داشته باشد که این هزینه و سرمایه به شخص بازگردانده می شود و بلاک نمی شود, همچنین نیازی به بیزینس پلن نمی باشد و پس آن شخص میتواند در کشوری مدرن و پیشرفته اقامت بگیرید که این اقامت شامل خود شخص و همسرو فرزندان زیر ۱۸سال وی می شود حال اگر شخص دارای فرزند بالای ۱۸سال بود میتواند فرزندش را به عنوان یکی از شرکای شرکت معرفی کند و سهیم در سهام شرکت شود که پس از آن ویزای بیزنس برای او صادر می شود و این اقامت شامل تمام کشورهای عضوCIS  مثل روسیه, قزاقستان,ترکمنستان,تاجیکستان, لیتوانی, آذربایجان و ارمنستان را می توان بدون ویزا رفت وآمد کرد. در ضمن شخص میتواند در مناطق آزاد این کشور مانند پارک های فناوری ثبت شرکت را انجام دهد تا به مدت ۵سال معاف از مالیات باشد و همچنین اگر شخص بتواند در این ۵سال حداقل ۱۵۰۰۰۰هزار یورو تراکنش مالی و سوددهی شرکت را نشان بدهد به اقامت دایم منجر می شود.

خرید ملک در بلاروس

یکی دیگر از راه هایی که منجر به اقامت در بلاروس می شود خرید خانه در این کشور است که حداقل قیمت خرید این ملک می بایست ۱۵۰۰۰۰ هزار یورو باشد که در این صورت به شخص یک ویزای ۳تا۵سال را می دهند که هر ساله این ویزا مهر و تمدید می شود و لزومی به متندن شخص در این کشور هم وجود ندارد پس از اخذ اقامت در این کشور بعد از مدت ۵سال شخص تابعیت این کشور را میگیرد که به او و خانواده وی ویزای اروپا داده می شود و شخص بدون هیچ محدودیتی می تواند در این کشورهای اروپایی رفت آمد کند.

در این مقاله به طور کلی سعی بر آن رفت که کلیات سرمایه گذاری و خرید ملک در بلاروس را به طور شفاف برای شما عزیزان ذکر کنیم و در نهایت دید شما را نسبت به اوضاع اقتصادی و نحوه سرمایه گذاری در این کشور را باز کنیم و امیدواریم که توانسته باشیم پاسخگوی حداقلی سوالات شما در این مورد و سرمایه گذاری در این کشور بوده باشیم و البته شما عزیزان میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به این کشور با مشاوران حقوقی ما در موسسه ملک پور تماس گرفته و از اطلاعات کافی برخوردار شوید.

دهقانی-شیراز

Rating: 3
6 پاسخ
 1. جعفر صدیقی گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما دوستان عزیز
  من قصد خروج از کشور و اخذ اقامت یا اخذ پناهندگی از یکی از کشورهایی مثل بلاروس گرجستان ارمنستان و…یا حتی کشورهای اروپای مرکزی را دارم.
  لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا چنین چیزی با شرایط فعلی امکان پذیر است یا خیر؟
  با تشکر از شما .در ضمن من جوانی هستم 33ساله متاهل با یک فرزند 7 ساله دختر

  Rating: 3
  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.