تولد در انگلستان و بررسی آن

تولد در انگلستان، اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد در انگلستان، اخذ پاسپورت انگلستان و مسائل حقوقی آن در این نوشتار با رویکردی علمی و تخصصی به بحث و بررسی گذاشته شده است. ممکن است برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق تولد سؤالاتی مطرح باشد، از قبیل اینکه: تولد در انگلستان چه مزایای حقوقی دارد؟، آیا می‌توان از طریق تولد در انگلستان تابعیت یا اقامت انگلستان را کسب کرد؟، آثار حقوقی تولد در انگلستان کدم‌اند؟ پاسخ به این سؤالات و سایر مسائل پیرامون خود تولد در انگلستان هدف این نوشتار می‌باشد. در این مقاله سعی ما بر این شد که تا تمامی نکات مورد نیاز در مورد تولد در انگلستان و اخذ اقامت یا تابعیت انگلستان از طریق تولد را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و درصورتی‌که این مقاله و مقالات مرتبط با موضوع تولد در انگلستان را که در وب‌سایت‌های موسسه حقوقی ملک پور موجود می‌باشند، مطالعه فرمودید و نیاز به پرسش سؤالات خود داشتید، این امکان فراهم آمده است تا با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاورۀ رایگان و تخصصی داشته باشید.

تولد در انگلستان اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تولد در انگلستان و شرایط عمومی اخذ اقامت از طریق تولد

تولد در انگلستان و شرایط عمومی اخذ تابعیت در آن به عنوان مبحث نخست در این مقاله بررسی خواهد شد، لکن پیش‌ از این امر لازم است تا اطلاعات چندی در خصوص این کشور زیبا و پر از پیشینه تاریخی اطلاعات اندکی به خواننده محترم داده شود.

 • جغرافیای انگلستان

  بریتانیا شامل یک گروه از جزایر ساحل شمال غربی اروپا می‌شود. این کشور منحصر به ‌فرد از چهار کشور تشکیل شده است: انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی. انگلستان، ولز و اسکاتلند نیز بریتانیا را تشکیل می‌دهند. بخش عمده‌ای از شمال و غرب پادشاهی بریتانیا در رشته‌های کوهستانی و دره‌های عمیق تفکیک شده‌اند. در جنوب انگلستان، حومه شهر بیشتر تپه‌های ممتد وجود دارد. در شمال غربی انگلستان و کوهستان‌های اسکاتلند، ده‌ها دریاچه به نام (lochs) وجود دارد.

 • دولت و اقتصاد انگلستان

  سیستم حکومت بریتانیا در طول قرن‌ها توسعه یافته است. پادشاهان با مشورت با شورای رهبران مذهبی و نجیبان حکومت می‌کردند. این شورا درنهایت به پارلمان مبدل گشت که اکنون تمام قوانین کشور را تصویب می‌کند. امروزه، پادشاه (که می‌تواند یک پادشاه یا ملکه باشد) قدرت واقعی ندارد. انگلستان بیش از 500 سال است که یک کشور تجاری پیشرو است. در قرن نوزدهم، صنعت بریتانیا به این کشور کمک کرد تا این کشور قدرتمندترین کشور در جهان باشد. این کشور هنوز هم یکی از قوی‌ترین اقتصادهای جهان است. در نمودار زیر رشد اقتصادی انگلستان گزارش شده است:

  رشد اقتصادی انگلستان اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

به ‌طورکلی دارا شدن تابعیت هر کشوری یا مبتنی بر سیستم خون است یا سیستم خاک. بدین توضیح که در سیستم خون، تابعیت به‌ واسطه تابعیت پدر یا مادر یا هر یک از آن‌ها به فرزند اعطاء می‌گردد. لکن در سیستم خاک، فارغ از تابعیت والدین؛ صرف تولد شخص در خاک کشوری خاص؛ موجب اعطاء تابعیت به شخص متولد می‌گردد. البته شایان‌ ذکر است که شیوه کشورها در این رابطه از یک منطق واحد تبعیت نمی‌کند؛ بدین معنا که کشورهای پذیرای سیستم خون، در مواردی پذیرای سیستم خاک نیز هستند وکشورهای دارای سیستم خاک، به‌طور نسبی از سیستم خون نیز استفاده می‌کنند. تولد در انگلستان به ‌واسطه متابعت کشور نامبرده از سیستم خون، به خودی خود موجب دارا شدن تابعیت انگلستان نمی‌گردد. توضیح آن‌که مطابق سیستم خون در انگلستان، چنانچه شخصی دارای پدر یا مادر تبعه انگلستان باشد، به‌صورت خودکار تبعه انگلستان می‌گردد.
اما در خصوص اشخاصی که تبعه انگلستان محسوب نمی‌گردند، اگر والدین هر دو در زمانی که فرزند متولد می‌شود در انگلستان زندگی کنند، این امر به ‌طور خودکار موجب نمی‌شود که فرزند آن‌ ها تبعه کشور انگلستان به شمار رود. لذا دولت بریتانیا از سال 1983 هر متولدی را که در انگلستان به دنیا بیاید، در لحظه تولد به‌عنوان شهروند انگلستان نمی‌شناسد. فرزند متولدشده در انگلستان زمانی می‌تواند به‌واسطه تولد در انگلستان، تابعیت آن کشور را به دست آورد که حداقل یکی از والدین آن، مقیم انگلستان باشند. اگر بعد از 31 دسامبر سال 1983 کودکی در انگلستان متولد شود و پدر و مادر کودک مزبور تبعه انگلیس یا ایرلند نباشند، در این صورت مقتضی تولد در انگلستان آن است که وضعیت مهاجرت والدین بررسی شود تا از این طریق اطمینان حاصل گردد که کودک به‌طور خودکار یک شهروند انگلیسی محسوب خواهد شد. بدین منظور حداقل یکی از والدین در زمان تولد کودک، باید یکی از شرایط زیر را دارا باشند:
خروج برای مدت نامعلوم (indefinite leave to remain (ILR)
حق بازگشت مجدد
حق اقامت
وضعیت اقامت دائم
چنانچه هر یک از والدین منتفع از شرایط مزبور باشند؛ قادر خواهند بود بدون محدودیت زندگی کند و در انگلستان کار کند. این موارد ذیلاً به‌تفصیل بررسی می‌گردند.

 • خروج برای مدت نامعلوم

  خروج برای مدت نامعلوم معمولاً وضعیتی نیست که به‌طور خودکار حاصل شود بلکه والدین قبل از گرفتن آن درخواست داده‌اند. اگر والدین فرزند دارای خروج برای مدت نامعلوم باشند، معمولاً برای اثبات آن به یکی از موارد زیر استناد می‌کنند:
  وجود مهر در گذرنامه خود
  وجود نامه از دفترخانه
  وجود “تصویر” (برچسب)
  مجوز اقامت بیومتریک

 • حق اقامت

  والدین ممکن است به‌طور خودکار درصورتی‌که دارای تابعیت بریتانیایی یا یک کشور مشترک‌ المنافع باشند، حق اقامت آنجا را به دست آورند. اگر والدین “حق اقامت” داشته باشند، معمولاً دارای یکی از موارد زیر هستند:

  پاسپورت انگلستان که آن‌ها را به‌عنوان یک “شهروند انگلیسی” یا “فرد انگلیسی با حق اقامت” توصیف می‌کند

  گذرنامه غیر انگلستان به همراه “گواهی حق اقامت”

 • حق بازگشت مجدد

  اگر والدین متعلق به  یک کشور مشترک‌المنافع باشند؛ ممکن است به‌طور خودکار مجوز بازگشت مجدد را دارا شوند.

  اگر والدین “حق بازگشت مجدد” را داشته باشند، معمولاً گذرنامه‌ای دارند که مطابق آن، آن‌ها “مجاز به بازگشت به انگلستان هستند”.

 • وضعیت اقامت دائم

  والدین با داشتن شرایط ذیل، معمولاً به‌طور خودکار اقامت دائمی کسب می‌کنند:

  آن ‌ها عضو یک کشور اتحادیه اروپا یا حوزه اقتصادی اروپا باشند

  آن ‌ها 5 سال در بریتانیا زندگی کرده و در حال کار، تحصیل، خودکفایی یا به دنبال کار در آنجا باشند

  در همین خصوص شایان‌ذکر است که اشخاص ذیل مقیم شناخته نمی‌شوند:

  1- اشخاصی که دارای محدودیت زمانی برای سکونت در انگلستان ‌اند

  2- اشخاصی که از شمول  کنترل مهاجرت معاف ‌اند. مانند اشخاص دیپلمات، خانواده دیپلمات ‌ها و یا خدمه آن‌ ها

  3- اشخاصی که داری نوع پاسپورت خاصی هستند که به آن‌ها تابعیت انگلستان را اعطا نمی‌دارد.

شرایط عمومی انگلستان اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

video اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب قواعد تولد

audio اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

تولد در انگلستان و پاسپورت انگلستان

پاسپورت انگلستان با نمره 164 و  با امکان سفر به 119 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا، سفر به 45 کشور با امکان اخذ ویزا به هنگام ورود و سفر به  34 کشور با اخذ ویزا، یکی از معتبرترین گذرنامه‌ها بین گذرنامه ‌های کشورهای جهان به شمار می‌رود. طبق جدول زیرکه از یکی معتبرترین وبگاه‌های ارزیابی پاسپورت برگرفته شده است، گذرنامه انگلستان به لحاظ در رسته پاسپورت‌های دارای امتیاز 5  قرار گرفته است. تولد در انگلستان چنانچه موجب اعطاء تابعیت آن‌ کشور شود، فرزند متولدشده در این کشور را از مزایای پاسپورت قوی انگلستان منتفع می‌گرداند.

با توجه به مؤلفه‌های مختلف در قانون ملی بریتانیا، انواع مختلفی از گذرنامه برای هر کلاس ملیت بریتانیا وجود دارد. همه دسته ‌های گذرنامه‌های بریتانیایی توسط حکومت معظم خود؛ تحت حاکمیت سلطنتی صادر می‌شوند. ازآنجایی‌که تمام گذرنامه‌های بریتانیا به نام تاج‌وتخت صادر می‌شود، پادشاه حاكم بر آن نیازی به گذرنامه ندارد.

پاسپورت انگلستان

تولد در انگلستان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت برای والدین

تولد در انگلستان و تابعیت آن همان‌گونه که پیش‌تر نیز اشاره شد در اصل از طریق سیستم خون است، بدین معنا که جریان انتقال تابعیت از والدین تبعه انگلستان به فرزند می‌باشد. برای وضوح بیش‌تر بحث تولد در انگلستان و نحوه اعطاء تابعیت به‌واسطه آن مثالی ذکر می‌گردد. فرض کنید یک مرد تبعه ایران و انگلستان با یک زن تبعه آمریکا با یکدیگر ازدواج کنند و حاصل ازدواج آن‌ها فرزندی باشد که بعد از 5 سال به دنیا بیاید. فرزند مزبور به ‌واسطه این‌که یکی از والدین او (پدر) تبعه انگلستان است، مطابق سیستم خون تبعه انگلستان خواهد بود. لذا در سیستم انگلستان، این والدین هستند که معطی تابعیت انگلستان می‌توانند باشند. حال چنانچه هیچ از والدین فرزند مذکور، تبعه انگلستان نباشند و فرزند در خاک انگلستان متولد شود، صرفاً فرزند البته آن‌هم در صورت وجود شرایطی که در گفتارهای پیشین بیان شد، تبعه انگلستان محسوب می‌گردد و تولد او در خاک انگلستان نمی‌تواند به والدین او امکان اخذ اقامت و تابعیت انگلستان را دهد.

تولد در انگلستان و بررسی دوتابعیتی در انگلستان

تابعیت دوگانه (همچنین به‌عنوان ملیت دوگانه شناخته می‌شود) در انگلستان مجاز است. این بدان معنی است که می‌توان درعین‌حال که یک شهروند انگلیسی هستید؛ شهروند دیگر کشورها نیز باشید. در انگلستان نیازی به ارائه درخواست دو تابعیتی وجود ندارد. شما می‌توانید برای شهروندی خارجی درخواست کنید و شهروندی انگلیسی خود را حفظ کنید. لذا تولد در انگلستان در فرض اعمال سیستم خون یا در برخی موارد و با اجتماع شرایطی که فوقاً مذکور افتاد، می‌تواند موجب حدوث وضعیت دو تابعیتی شود که موردقبول دولت انگلستان است. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک‌ پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری‌شده، هرگونه کپی‌برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می‌باشد.

تولد در انگلستان و آثار حقوقی آن

تولد در انگلستان به ‌واسطه آن‌که می‌تواند موجد اعطای خودکار تابعیت انگلستان به فرزند شود، آثار حقوقی را که تابعان انگلستان از آن منتفع می‌گردند را به فرزند اعطاء می‌دارد. ازجمله این‌که:

 • تبعه انگلستان می‌تواند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر کشورهایی که نیازی به اخذ ویزا جهت سفر بدان ‌ها نیست، سفر کند.
 • ازآنجایی‌که انگلستان تابعیت مضاعف را می‌پذیرد، لذا اتباع آن می‌توانند به‌ راحتی تابعیت مضاعف کسب کنند.
 • اتباع انگلستان به‌راحتی می‌توانند در سرتاسر اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.
 • اتباع انگلستان منتفع از حق رأی خواهند بود.
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تولد در انگلستان و ویزای توریستی انگلستان

تولد در انگلستان و اخذ تابعیت آن به‌واسطه تولد به‌ طورکلی بنا به این دلیل که سیستم تابعیت انگلستان از طریق خون هست؛ لذا برای آن دسته از اشخاصی که به دنبال کسب تابعیت از طریق تولد هستند، گزینه چندان مناسبی به شمار نمی‌رود. اگرچه تحت شرایط خاصی امکان کسب تابعیت برای فرزندان والدینی که تبعه انگلستان نیستند وجود دارد، ولی دارا بودن شرایط لازمه برای آن بسیار دشوار است. اما انگلستان به‌واسطه دارا بودن شاخص ‌های بالای زندگی و پاسپورت معتبر، در صورت دارا بودن شرایط می‌تواند به‌عنوان گزینه جذابی برای اقامت و تابعیت شناخته شود که تولد می‌تواند یکی از طرق رسیدن بدان باشد. در صورت تمایل به کسب هرگونه اطلاعات و مشاوره رایگان در خصوص تولد در انگلستان می‌توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE تماس برقرار نمایید. کارشناسان مجرب ما همواره پاسخ گوی شما عزیزان می‌باشند. همچنین این امکان برای شما فراهم است که پرسش خود را در بخش دیدگاه‌های همین مقاله درج نمایید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ‌گو باشند.

london england اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

ویزای توریستی انگلستان
تولد در انگلستان و سخن پایانی

تولد در انگلستان و اخذ تابعیت آن به‌واسطه تولد به‌ طورکلی بنا به این دلیل که سیستم تابعیت انگلستان از طریق خون هست؛ لذا برای آن دسته از اشخاصی که به دنبال کسب تابعیت از طریق تولد هستند، گزینه چندان مناسبی به شمار نمی‌رود. اگرچه تحت شرایط خاصی امکان کسب تابعیت برای فرزندان والدینی که تبعه انگلستان نیستند وجود دارد، ولی دارا بودن شرایط لازمه برای آن بسیار دشوار است. اما انگلستان به‌واسطه دارا بودن شاخص ‌های بالای زندگی و پاسپورت معتبر، در صورت دارا بودن شرایط می‌تواند به‌عنوان گزینه جذابی برای اقامت و تابعیت شناخته شود که تولد می‌تواند یکی از طرق رسیدن بدان باشد. در صورت تمایل به کسب هرگونه اطلاعات و مشاوره رایگان در خصوص تولد در انگلستان می‌توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE تماس برقرار نمایید. کارشناسان مجرب ما همواره پاسخ گوی شما عزیزان می‌باشند. همچنین این امکان برای شما فراهم است که پرسش خود را در بخش دیدگاه‌های همین مقاله درج نمایید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ‌ گو باشند.

law اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد
8 پاسخ
 1. محسن گفته:

  سلام همسر بنده باردار هستند و میخوایم فرزندمونو تو کانادا به دنیا بیاریم تا بتونیم اقامت دائم اونجا رو بگیریم باید از طریق چه ویزایی عمل کنیم و طی چه مراحلی؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. Zeibab گفته:

  سلام من در سال ۱۹۸۵ در شهر لندن به دنیا آمدم پدرم ماموریت کاری داشتن از طریق شرکت نفت. و ۵ سال در آنجا اقامت داشتن آیا من میتوانم از این امتیاز برای شهروندی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. مهدی خاتمی گفته:

  سلام و خسته نباشید به همه، من پدر و مادرم ایرانی هستن، از سال 1982 تا 1998 انگلیس زندگی میکردن، من متولد منچستر هستم در سال 1986،میخواستم ببینم میتونم اقامت انگلیس بگیرم یا نه، اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه،لیسانس عمران دارم و متاهل هستم…(09358719848)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 4. saeid گفته:

  با سلام من دارای مدرک سرمهندسی دریایی بوده که حدود ۱۶ سال بر روی کشتیهای کانتینر بر و باری کار کرده ام دروس خود را به زبان انگلیسی گذرانده و در پروژه ساخت کشتی در کشور کره جنوبی نیز بوده ام هم اکنون نیز در شرکت تعمییرات کشتی پرشیا هرمز در بندر عباس- ایران به کار اشتغال دارم دارای مدرک training for trainers که توانایی تدریس در کالج های دریایی میباشد نیز میباشم
  همسرم نیز لیسانس زبان انگلیسی و دبیر زبان انگلیسی در آموزش و پرورش بوده و دخترم در سال آخر دبیرستان بوده و زبان انگلیسی را در سطح عالی صحبت میکند آیا با این شرایط برای من و خانواده ام شرایط کاری در انگلستان وجود دارد؟ من ۵۲ ساله هستم.مدرک advance in listening and speaking from Pakistan American cultural center را نیز از کراچی – پاکستان در زمان تحصیل گرفته ام-

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ ویزای کار در کشور انگلستان به پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز است. در صورت داشتن ویزای کار، امکان اقدام برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.