اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و بررسی شرایط آن

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به کشور استرالیا از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف سرمایه گذاری که سبب اخذ اقامت، تابعیت و حتی پاسپورت کشور استرالیا می شود، در این نوشتار مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. قوانین اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری چیست؟ کمترین مبلغ مورد نیاز برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟ آیا از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک می توان اقامت و تابعیت استرالیا را کسب کرد؟ استرالیا از جمله کشورهایی است که همواره مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت و سرمایه گذاری است. به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله سوالات شما دوستان را در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری پاسخگو باشیم. همچنین شما عزیزان می توانید جهت تکمیل اطلاعات و رفع هرگونه ابهام و یا دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور (موسسه مشاوره MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری 5 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و شرایط عمومی آن

استرالیا با نام رسمی قلمرو همسود استرالیا کشوری توسعه یافته است که در نیمکره جنوبی واقع شده است و ششمین کشور بزرگ دنیا محسوب می شود. زبان ملی این کشور انگلیسی است و پایتخت آن شهر کانبرا می باشد و از مجموعه کشورهای عام المنافع است. استرالیا با کشورهای دیگر فاقد مرز خاکی می باشد و دور آن را آب ها فرا گرفته اند. استرالیا از شرق با اقیانوس آرام، از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب با اقیانوس هند و از شمال با چند دریا و خلیج در ارتباط است. اقتصاد استرالیا متکی به بازرگانی و کشاورزی می باشد محصولات اصلی آن پنبه، غلات، گوشت و نیشکر است. واحد پول آن دلار استرالیا می باشد. دانشگاه های استرالیا یکی از با کیفیت ترین دانشگاه ها برای تحصیل دانشجویان بین الملل می باشد. درصد امید به زندگی در این کشور به دلیل رفاه بالای مردم بسیار بالا می باشد. این عوامل می تواند دلیلی بر انتخاب و اقدام این کشور برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری در آن باشد.

پاسپورت استرالیا 1 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و قوانین آن

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری مورد توجه سرمایه گذاران خارجی از جمله چین و روسیه می باشد. اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری این فرصت را ایجاد می کند که شخص اقامت استرالیا را با داشتن شرایطی از جمله سن زیر ۴۵ سال، تسلط به زبان انگلیسی در حد مکالمه، سوابق مدیریتی و داشتن بیزینس پلن قوی دریافت نماید. باید توجه داشت که اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری نیازمند مبالغ بالای سرمایه گذاری و امتیاز بندی می باشد. سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاری در استرالیا در ابتدا اقامت ۴ ساله را دریافت کرده و سپس می تواند اقامت خود را تمدید نماید و با داشتن شرایطی می تواند برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. پروسه اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری بیش از یک سال زمان می برد و شرط آن حضور در استرالیا به مدت ۹ ماه می باشد.

پیشنهاد ویژه برای سرمایه گذاری در بهترین کشورهای دنیا با سرمایه کم

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و استاندارد های سرمایه گذاری

یکی از نکات بسیار مهم برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و سایر کشورها توجه به نرخ مصادره اموال در کشور مورد نظر می باشد؛ زیرا سرمایه گذار خارجی ترس از آن دارد که اموال و سرمایه وی توسط دولت مصادره گردد. بنابراین یکی از نکات اساسی برای متقاضیان اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری بررسی نرخ مصادره اموال و نحوه برخورد نظام قضایی کشور با سرمایه گذار خارجی می باشد. به طور کلی نرخ مصادره اموال بین عدد ۱ تا ۷ متغیر می باشد. میزان مصادره اموال در کشور استرالیا از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ در نمودار زیر نشان داده شده است که این مقدار برابر عدد ۱ می باشد که حاکی از شرایط مناسب سرمایه گذاری در این کشور است.

مصادره اموال در استرالیا اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت برای سرمایه گذاری در استرالیا توجه به میزان فساد در این کشور می باشد و این موضوع نشان دهنده کنترل و نظارت کشور بر نهادهای مرتبط با سرمایه گذاری و سایر موارد می باشد. میزان این شاخص بین -2.5 و 2.5 متغیر می باشد. -2.5 نشان دهنده کنترل فساد ضعیف و 2.5 نشان دهنده کنترل فساد قوی می باشد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری 1 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

جهت اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در این کشور نیز بسیار مهم می باشد. مهمترین این شاخص ها مالیات بر درآمد و تولید ناخالص داخلی است که متقاضیان اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید به این شاخص ها توجه نمایند.

 • نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در استرالیا

  یکی از موارد بسیار مهم در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، مطالعه میزان مالیات بر درآمد در این کشور می باشد، که به خصوص برای طرح های سرمایه گذاری متقاضیان خارجی دارای اهمیت است. بر اساس نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در کشور استرالیا از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۹ به طور ثابت 30 درصد بوده است.

  اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری 2 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

 • تولید ناخالص داخلی در استرالیا

   یکی دیگر از شاخص های مهم اندازه گیری در اقتصاد کلان کشورها تولید ناخالص داخلی می باشد. این شاخه شامل درصد رشد مجموعه ارزش کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک دوره معین (عموما یکساله) در یک کشور می باشد. در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی استرالیا برابر با 1.7 درصد می باشد.

  اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری 3 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک یکی از محبوب ترین راه های سرمایه گذاری است و نیازمند دریافت و کسب مجوز می باشد. اگر زمینی را در استرالیا برای توسعه خریداری کنید موظف هستید که طی مدت زمان چهار سال ساخت آن را به پایان برسانید، همچنین می توانید برای بازسازی نیز املاک خریداری کنید. یکی از قوانین فروش خانه این است که در هنگام فروش باید مالیات ملک را در صورت اجاره و یا سود از ملک پرداخت کنید. در آخرین قوانین خرید ملک در استرالیا، خریداران غیرمولد فقط می توانند املاک نو را خرید کنند و مجاز به ساخت و ساز نمی باشند. حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک در ملبورن استرالیا 750،000 دلار است. اگر فردی بدون مجوز FRID اقدام به خرید ملک کند باید جریمه ای معادل 135،000 دلار یا سه سال حبس و یا حتی هر دو جریمه را متحمل شود؛ اما اگر شخص حقوقی باشد و یا یک شرکت نقض قوانین کنند باید مبلغ 675،000 دلار جریمه پرداخت کند. همچنین خارجی هایی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید را دارند برای درخواست خود باید طبق جدول زیر هزینه را پرداخت کنند.

قیمت خرید ملک هزینه قابل پرداخت
1میلیون دلار یا کمتر 5،000 دلار
1میلیون دلار – 1،999،000 دلار 10،000 دلار
1میلیون دلار – 2،999،000 دلار 20،000 دلار
1میلیون دلار – 3،999،000 دلار 30،000 دلار
برای هر افزایش 1میلیون دلار بیشتر 10،000 دلار

پاسپورت استرالیا 8 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از راه های اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت می باشد که برای این کار فرد باید مالک یک تجارت در استرالیا باشد و خود او نیز مدیریت آن را عهده دار باشد. برای ثبت شرکت در استرالیا متقاضی باید یک طرح تجاری قوی ارائه دهد که سبب ایجاد رقابت در استرالیا، ایجاد بازارهای بین المللی، تولید، اختراع، فرصت استخدام کارمند استرالیایی و به طور کلی دارای منافع اقتصادی برای کشور باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این روش از ۴۰۰ هزار دلار تا دو میلیون دلار می باشد. برای بیشتر سرمایه گذاری ها در استرالیا متقاضی نیازمند یک بیزینس پلن و مدرک زبان می باشد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

از دیگر روش های اخذ اقامت در استرالیا می توان به، سرمایه گذاری از طریق ویزای ساب کلاس ۱۸۸ کارآفرینی اشاره کرد. این ویزا ویژه افرادی می باشد که مهارت ایجاد کسب و کار را دارند و می توانند بیزینس جدیدی را آغاز کنند. این ویزا ۴ ساله می باشد که در صورت رعایت همه شرایط اقامتی توسط متقاضی تبدیل به اقامت دائم می شود. برای شروع فرد نیازمند یک تاییدیه از یکی از استان های استرالیا می باشد اگر فرد در طول مدت ۴ سال قادر به انجام تعهدات خود نباشد تمدید ویزای وی تنها به مدت دو سال امکان پذیر است. نکته قابل ذکر این است که سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ سال باشد که البته در برخی از استان های استرالیا سن بالاتر از ۵۵ سال نیز مقبول است. این ویزا دارای امتیاز بندی است و فرد باید ۶۵ امتیاز را کسب کند. در این روش سن، سابقه کار مدیریتی، دانش زبان و سرمایه شخص حائز اهمیت می باشد.

پاسپورت استرالیا 7 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت استرالیا خرید اوراق قرضه دولتی می باشد که این اوراق قرضه دولتی ۲ نوع می باشد.

 • اوراق قرضه خزانه داری معامله شده با مبادله (ETB) که شامل پرداخت های ثابت، پرداخت شده است.

 • اوراق بهادار فهرست شده خزانه داری مبادله شده (ETIBS)

هر اوراق معادل ۱۰۰ دلار ارزش دارد. اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه حداقل نیازمند ۵ میلیون دلار می باشد و باید به مدت چهار سال حفظ گردد. نکته قابل ذکر دیگر این است که در این روش فرد باید حتماً در ایالتی که معرفی کرده زندگی کند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

از جمله مزایای سرمایه گذاری در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فرصت ایجاد و اجرای یک کسب و کار در استرالیا

 • ویزای سرمایه گذاری استرالیا بعد از ۴ سال می تواند تمدید گردد.

 • بعد از گذشت ۴ سال فرد می تواند برای اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

 • پس از یک سال اقامت دائم، یک سرمایه گذار می تواند برای شهروندی استرالیا اقدام کند.

 • گذرنامه استرالیا هشتمین در جهان می باشد که دسترسی به 183 کشور را امکان پذیر می کند. از جمله این کشور ها می توان به کشورهای واقع شده در آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و کارائیب اشاره کرد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری 4 اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و معایب آن

در کنار مزایای ذکر شده باید به معایب مهم و تاثیرگذار در انتخاب و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری نیز اشاره کرد.

 • زمان زیادی برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری نیاز است. (زمان مورد نیاز این پروسه معمولاً بیش از یک سال است.)

 • امور سرمایه گذاری ها در استرالیا نیازمند کسب امتیاز است و اگر فرد نتواند امتیاز لازم را کسب کند، نمی تواند برای آن اقدام کند.

 • حقوق و دستمزد بالا در استرالیا نشان دهنده کیفیت و رفاه زندگی است، اما برای اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری به دلیل نیازمندی به طرح تجاری و استخدام نیرو این امر هزینه ها را بالا می برد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و سخن پایانی

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و تمامی نکات ویزای سرمایه گذاری و معایب و مزایای سرمایه گذاری در استرالیا را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری با موسسه حقوقی ملک پور (موسسه MIE اتریش) تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در پایان این نوشتار در قسمت دیدگاه ها وارد کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت نمایید.

The last comment needs to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 پاسخ
 1. samira.hatami121 گفته:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون سوالی دارم ایا برای سرمایه گذاری در استرالیا با وجود شریک هم میشه اقدام کرد که منجر به اخذ اقامت گردد؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. t.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. از سایت و مقاله بسیار خوب و علمی شما سپاسگزارم. ممنون که زحمت میکشید و مطالب علمی در اختیار ما قرار می دید. یک سوالی که دار اینه که برای سرمایه گذاری در استرالیا آیا در حال حاضر ریسک زیادی وجود دارد؟ شما این کشور رو بیشتر پیشنهاد میدید یا کشورهای اروپایی رو؟ آیا کشوری هست که کمترین ریسک رو داشته باشه؟ ممنونم از زحمات شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا (100 و 210 هزار دلاری) و یا اتریش(قرمز سفید قرمز و یا کار شرکت) و اسپانیا و پرتغال(خرید ملک) خیلی براتون از لحاظ مختلف میتونه بهتر باشه تا استرالیا. البته استرالیا هم با سرمایه گذاری اقامت میده ولی روزند و هزینش به نسبت کانادا سخت تر هستش.

   پاسخ
 3. مرضیه ا گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 41 ساله هستم همسرم 37 ساله. یک دختر 16 ساله دارم. در ایران جایگاه سوخت دارم و شرایط مالی خوبی دارم. میخواستم بپرسم پروسه سرمایه گذاری در استرالیا بهتر است یا اروپا؟ و شرایط زندگی در کدام مشور بهتر خواهد بود؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   دوست عزیز سلام. شرایط خرید پمپ بنزین در اروپا به این صورت است که شما باخرید صرفا یک بیزنس به عنوان مثال پمپ بنزین، اقامتی دریافت نخواهید کرد، شما باید از یک روش مهاجرتی ابتدا اقامت یکی از کشور های اروپایی را به دست بیاورید سپس پمپ بنزین خریداری کنید. حداقل خرید یک پمپ بنزین که در حومه ی شهر مثلا وین کشور اتریش، 300 تا 400 هزار یورو است که سود آنچنانی ندارد. پمپ بنزین هایی با قیمت هایی بالاتر در حدود 1 میلیون یورو با امکانات بیشتر سود بیشتری نیز دارند و در مرکز شهر قرار گرفته اند.

   پاسخ
  • samira گفته:

   سلام به نظر من تو اروپا وش هایی هست که شما بدون انتقال سرمایه هم میتونید اقامت بگیرید بعد خودتون برید ببینید چه سرمایه گذاری نید بهتره

   Rating: 5
   پاسخ
 4. نادری گفته:

  با عرض سلام و درود، بنده همه شرایط سرمایه گذاری و اخذ ویزا استرالیا را در ویب سایت شما بررسی کردم. بنده فعلا اقامت موقت کشور سویس را دارم و میخواستم که اقامت دایم استرالیا را از طریق پول دریافت کنم ولی بنده هیچ حرفه ای ندارم و تا کلاس 12 درس خوندم به زبان فرانسوی تسلت خوبی دارم و زبان انگلیسی رو هم خوبم ولی در کشور سویس قبل از اینکه بتوانم سرمایه هنگفتی بدست بیاورم یه شغل معمولی داشتم ( در یک شرکت کارگر ساده بود) و در کنار کارم تو فضای مجازی با ارز دیجیتال فعالیت داشتم و توانستم که مبلغ هنگفتی از این راه بدست بیاورم . میخواستم بدونم که با 5 میلیون دلار میتونم برای همه اعضای مامیلم ( پدر مادر و دو برادرم ) اقامت استرالیا رو بیگیرم ؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بله به احتمال زیاد راه هایی برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید اقامت استرالیا را اخذ نمایید. به زودی کارشناسان ما با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی خواهند نمود.

   پاسخ
 5. بابک گفته:

  باسلام اگربا200000دلارسهام خریداری کنیم ایااقامت دایم استرالیارامیتونم بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   دوست گرامی راه های متفاوتی در خصوص سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد باید دید از کدام طریق به ایرانی ها ویزا اعطا می گردد

   پاسخ
 6. احمد گفته:

  سلام علیکم با احترام ، بیش از 18 سال سابقه کار دولتی با مدرک مهندسی کامپیوتر دارم و دارای مدرک فنی و حرفه ای در رشته پرورش قارچهای خوراکی هستم تجربه باغ داری و کشاورزی دارم می خواستم بدانم آیا می توان با خرید زمین کشاورزی در استرالیا اقامت آن کشور را دریافت کرد . با سپاس

  پاسخ
 7. فرزاد گفته:

  سلام تو استرالیا نیروی فنی هم جذب میکنند یا نه؛۲۹ سالمه و فوق دیپلم مخابرات دارم؛۱ سال سابقه کار مخابراتی دارم و ۵ سال سابقه کار فنی در اداره برق رو دارم؛گواهینامه کار با بالابر و دوره فنی برقکاری رو هم دارم؛میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. اخذ ویزای کاری کشور استرالیا امتیازبندی بوده و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای کار به این کشور وارد شوید. برای بررسی امتیازات و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. بهمن خوشبخت گفته:

  سلام و خسته نباشید جناب دکتر
  بنده به فکر اقامت استرالیا هستم از طریق سرمایه گذاری
  کار بنده ساخت و ساز است و هیچ گونه جوازی ندارم
  فقط پروانه ساخت که بنام خودم هست چند سالی هیت که ساخت و ساز میکنم و حدود سرمایه بنده به ۴ میلیارد میرسد
  سن ۴٨ ٣ فرزند و همسرم آقای دکتر می خواستم بدونم آیا امکان
  اقامت برای بنده وجود دارد یا خیر ممنون از شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. سرمایه گذاری در این کشور شرایط خاص خود را دارد که با توجه به رزومه شما باید بررسی و مطرح گردد. امکان اخذ این ویزا برای شما وجود دارد پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. هر کشوری برای سرمایه گذاری شرایط خاص خود را داراست که تنها با رعایت آن ویزا تمدید می گردد. در حال حاضر امکان سرمایه گذاری در بسیاری از کشورها مانند استرالیا، اتریش و … وجود دارد که باید با توجه به شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در ارتباط با شرایط این نوع ویزا در کشورهای مختلف با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور. من میخواستم از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیرم ولی نتونستم کشور مورد نظرمو پیدا کنم و به جمع بندی مناسبی نرسیدم .خواستم ازتون بپرسم کدام کشور مناسب سرمایه گذاریه که در ازای دریافت سرمایه ی .سرمایه گذار خود کشور کارهای لازم برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی رو انجام بده ولی سرمایه گذار نیازی نباشه خودش دنبال پروژه خاصی برای سرمایه گذاری باشه. (بنده ۲/۵ملیون دلار سرمایه دارم ).واقعا سایتتون عالیه ….ممنون

  پاسخ
Rating: 5