اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند

آیاخواهان اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند می باشید ؟ آیامی خواهید چگونگی مهاجرت به ایرلند را بدانید؟ آیا در پی کسب اطلاعات ومزایای اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند می باشید؟ اگرمی خواهید بدانید بهترین راه مهاجرت به ایرلند چه راهی است ، اگر می خواهید بدانید کاردر  ایرلند برای چه افرادی میسر می باشد ،اگرمی خواهید بدانید اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند برای شما تاچه حدامکان پذیراست ،اگرمی خواهید بدانید اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند چه مراحلی رانیازمند می باشد،بااین مقاله همراه ماباشید. مادراین مقاله سعی نموده ایم تمامی شرایط مهاجرت به ایرلند  وچگونگی اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند را برای شما عزیزان بازگونماییم  .برای اینکه ازجامع ترین اطلاعات مهاجرت به ایرلند آگاه شوید با این مقاله همراه ما باشید  . و برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایند و از مشاوه رایگان وکلا و مشاورین مجرب این موسسه بهره مند شوید.

کار در ایرلند

اگر به قصد یافتن کار در ایرلند و اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند به این کشور سفر می کنید، باید از قوانین ایرلند و قوانین مربوط به اجازه ورود به ایرلند مطلع باشید. دانستن اطلاعات کلی در مورد حق ورود و زندگی در ایرلند می تواند مفید باشد.

یافتن شغل

بهتر است در مورد فرصت های شغلی و چگونگی شروع فرایند جستجوی کار در ایرلند اطلاعات کسب کنید.

ویزا

شهروندان برخی کشورها برای ورود به ایرلند و مهاجرت کاری به ایرلند نیاز به ویزا ندارند. شما باید برای ویزای ایرلند به صورت آنلاین درخواست دهید. اخذ ویزا به معنای حق زندگی یا کار در ایرلند نیست.

حق کار

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا دارای اقامت در سوئیس هستید، حق کار در ایرلند  و مهاجرت کاری به ایرلند را دارید و به مجوز کار نیاز ندارید. بستگان شما نیز می توانند با مهاجرت به ایرلند با شما زندگی کنند. اگر همسر شما اهل کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نیست و قصد دارد با شما به اقامت در ایرلند زندگی بپردازد، باید برای اجازه اقامت و برخورداری از حقوق پیمان اتحادیه اروپا شامل زندگی و کار در ایرلند درخواست دهد.

اگر شما شهروند منطقه اقتصادی اروپا یا دارای اقامت در سوئیس می باشید، از همان حقوق شهروندان ایرلندی برای کار در ایرلند برخوردار می شوید. شما می توانید برای فرصت های شغلی در آگهی های استخدامی درخواست دهید. این شامل مشاغل موجود در بخش عمومی، خدمت در ارتش ایرلند و نیروی پلیس ایرلند می شود.

اگر شهروند کشور دیگری هستید به طور کلی نیاز به یک مجوز کار برای مهاجرت به ایرلند را  دارید. تعداد ۹ نوع مجوز اشتغال مختلف وجود دارد.

مصاحبه شغلی مهاجران بسیار متخصص: اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا  که برای شرکت در مصاحبه برای مشاغل بسیار تخصصی دعوت شده اند، مجوز مصاحبه شغلی بسیار متخصص دریافت می کنند که به آنها امکان اقامت در ایرلند برای حداکثر ۹۰ روز را می دهد.

چه کسانی به مجوز اشتغال برای مهاجرت کاری به ایرلند نیاز ندارند؟

اگر شما در یکی از دسته بندی های زیر می باشید، از نظر قانونی برای کار در ایرلند به مجوز اشتغال نیاز ندارید:

 • شهروندان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس، و همسران آنها، شریک زندگی و بستگان (صرف نظر از ملیت آنها)
 • افرادی که به آنها وضعیت پناهندگی در ایرلند اعطا شده است.
 • افرادی که وضعیت پناهندگی آنها رد شده است اما اجازه دارند تا در زمینه های بشردوستانه فعالیت کنند.
 • افرادی که بر اساس اینکه همسر، شریک زندگی یا والدین آنها شهروند ایرلند است، اجازه اقامت گرفته اند.
 • دانشجویان کارشناسی ارشد که کار بخش جدایی ناپذیر دوره تحصیلی آنها است.
 • اتباع غیر منطقه اقتصادی اروپا که در حال انجام پژوهش های علمی برای سازمان های تحقیقاتی مورد تایید باشند.
 • طبق طرح استثنای کاری شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا واجد می توانند قراردادهای کاری کوتاه مدت در ایرلند داشته باشند.

 

دانشجویان

اگر شهروند کشوری باشید که اتباع آن به طور معمول نیاز به مجوز اشتغال برای مهاجرت کاری به ایرلند دارند و در ایرلند تحصیل می کنید، می توانید در طول تعطیلات حداکثر ۲۰ ساعت در هفته به صورت تمام وقت بدون مجوز اشتغال کار کنید.

مجوز کار در تعطیلات

مجوز کار در طول تعطیلات به اتباع کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، آرژانتین، هنگ کنگ، آمریکا، تایوان و کره جنوبی به عنوان بخشی از یک توافق و جانبه بین این کشورها و ایرلند صادر می شود. اگر این نوع مجوز کار را دارید، مجاز به دریافت مجوز اشتغال عمومی نیستید.

مجوز اشتغال

قوانین ایرلند و قوانین کلی در مورد تمام مجوزهای اشتغال اعمال می شود. از تاریخ ۱ اکتبر سال ۲۰۱۴، ۹ نوع مجوز اشتغال وجود دارد که شامل مجوز اشتغال مهارت های مهم برای کارکنان بسیار متخصص و مجوز اشتغال عمومی که به ترتیب جایگزین مجوز کار و کارت سبز شده اند.

عدم پذیرش مجوز اشتغال: اگر درخواست شما برای مجوز اشتغال پذیرفته نشود، می توانید تقاضای بررسی مجدد بدهید. شما باید طی ۲۱ روز پس از اطلاع از رد درخواست خود تقاضای بررسی مجدد دهید.

در باب اخذ اقامت از طریق کار در ایرلند، کارفرمایانی که می خواهند افرادی را استخدام کنند که نیاز به مجوز اشتغال دارند باید الزامات خاصی را رعایت نمایند. کسب و کار آنها در ایرلند باید قانونی باشد که بدان معناست که در صورتی که کارفرمای شما یک شرکت است، باید در اداره ثبت شرکت ها (CRO) ثبت شده باشد. شما می توانید وضعیت ثبت شرکت در CRO را با نراجعه به سایت cro.ie بررسی کنید.

کارفرما باید شما را به طور مستقیم استخدام کند که بدان معناست که درخواست استخدام سازمان ها، آژانس ها، واسطه ها یا شرکت هایی که قصد معرفی شما به یک شرکت دیگر را دارند، مورد پذیرش نیست.

کارکنانی که مجوز اشتغال دارند موظف به رعایت قوانین مهاجرت هستند. این به این معنی است که شما به منظور ورود به ایرلند نیاز به ویزا دارید و باید در اداره مهاجرت ثبت نام کنید.

پیوستن به خانواده

اینکه خانواده شما حق داشته باشند به ایرلند آمده و با شما زندگی کنند بستگی به نوع مجوز مهارت کاری شما ایرلند دارد. شما می توانید در مورد حق اقامت اعضای خانواده خود اطلاعات کسب کنید.

حمایت از نیروی کار مهاجر

اتباع خارجی که به طور قانونی در ایرلند شاغل هستند، طبق قانون اشتغال دقیقاً از همان حقوق شهروندان ایرلندی مشغول به کار در این کشور برخوردارند.

مجوز اشتغال جدید به نیروی کار اعطا می شود. این مجوز شامل حقوق و اختیارات کارکنان می شود. این حقوق شامل اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه تغییر شغل نیروی کار است. همچنین شامل جزئیات پرداخت دستمزد با توجه به قانون حداقل دستمزد و هر گونه کاهش دستمزد به عنوان مثال، برای اقامت است.

کارفرمایان مجاز به کسر هزینه های مرتبط با استخدام از حقوق کارکنان نیستند و نمی توانند مدارک شخصی کارکنان را نزد خود نگه دارند.

هزینه ها

برای اخذ اقامت در ایرلند به خصوص مهاجرت کاری به ایرلند هزینه درخواست مجوز اشتغال مهارت های برتر ۱۰۰۰ یورو است.

هزینه درخواست مجوز عمومی اشتغال و انتقال درون شرکتی ۵۰۰ یورو برای یک دوره ۶ ماهه است و برای مدت ۶ ماه تا ۲ سال ۱۰۰۰ یورو است.

 

نحوه ارائه درخواست

درخواست مجوز اشتغال و مهاجرت کاری به ایرلند باید توسط شما یا کارفرمای آینده شما به بخش مجوز اشتغال در وزارت کار، سرمایه گذاری و نوآوری با استفاده از سیستم آنلاین مجوز اشتغال (EPOS) ارسال شود.

اگر شما در ایرلند هستید و نیاز به ترجمه انگلیسی اسناد خود دارید، می توانید به سفارت یا کنسولگری کشور خود مراجعه کنید.

در پایان موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت کاری به ایرلند می باشد ، لذا شما عزیزان اگر در رابطه با مهاجرت به ایرلند دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر ایران تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

نگارنده: سمیرا یاوری

2 پاسخ
 1. امید گفته:

  با سلام
  سوال که خیلی زیاده ولی زبان انگلیسی در این کشور کاربرد داره ؟؟ یعنی مثل آلمان لازمه که زبان غیر انگلیسی یاد بگیریم ؟ و در آخر زبان ایریش چه فرقی با انگلیسی داره ؟
  این کشور عاااااالیه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.