اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور

 

 

بسیاری از والدین تمایل دارند کودک خود را در یکی از کشورهای خارجی به دنیا بیاورند و از این طریق موفق به مهاجرت و اخذ اقامت شوند.برخی از آن ها کشور سنگاپور را برای تولد کودک خود و اخذ اقامت از طریق تولد انتخاب می کنند. اما آگاهی های لازم از شرایط اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور را ندارند. آن ها همچنین نمی دانند برای اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور به چه مدارکی نیاز دارند؟ آن ها اطلاعات لازم در زمینه اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور را ندارند.
قانون تابعیت و اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور چگونه است؟ ایا کودک با تولد در کشور سنگاپور از اتباع کشور محسوب می شود؟ آیا می تواند تابعیت و اقامت سنگاپور را کسب کند؟ چه مراحلی را باید برای اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور طی کرد؟ چه مدارکی برای اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور نیاز است؟ این مقاله کوشیده است تا اطلاعات و آگاهی لازم برای اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید برای کسب آگاهی های بیشتر در زمینه اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور به سایت موسسه حقوقی ملک پور به آدرس www.malekpourmie.com مراجعه کنید.
شخصی که بعد از ۱۵ می ۲۰۰۴ در خارج از سنگاپور متولد گردیده و یکی از والدین وی تبعه سنگاپور باشد این شخص سنگاپوری محسوب می‌گردد. چنانچه والدین طفل تابعیت خود را از طریق اصل خون کسب کرده باشند آن‌ها می‌بایستی حداقل چهار سال قبل از تولد طفل در سنگاپور اقامت داشته باشند تا فرزند آن‌ها بتواند تابعیت و اقامت در سنگاپور را کسب نماید.
زنان باردار که مایل به تولد کودک خود در سنگاپور هستند برای این کار نیاز به  یک ضامن محلی دارند.
کسی می تواند درخواست بدهد؟
زنانی که قصدتولد کودک در سنگاپور را دارند.
آماده به درخواست
مدارک زیر ممکن است مورد نیاز باشد:
صفحه بیوگرافی پاسپورت متقاضی
صفحه بیوگرافی گذرنامه همسر متقاضی
گواهی ازدواج متقاضی
کارت هویت # ضامن محلی
نامه ای از دکتر بیانگر تاریخ مورد انتظار تولد کودک متقاضی و اینکه آیا عارضه بارداری وجود دارد یا خیر؟
نامه ای از کمیسیون سفارت و یا بالاتر از کشور متقاضی مبنی بر این که کودک تازه متولد شده می خواهد  در مورد ملیت پدر و مادر و یک سند پاسپورت معتبر آن کشور در مورد موضوع کودک
یکی عکس رنگی جدید دیجیتال اندازه پاسپورت
حمایت شهروند (SC) محلی است سنگاپور که اقامت دائم (SPR) دارد و بالاتر از ۲۱ سال سن دارد.
انجام خدمات
همه برنامه ها باید توسط ضامن محلی از طریق خدمات الکترونیکی، E-VP انجام شود. حامی محلی نیاز به ورود به سیستم / Singpass است و ارائه درخواست از طریق خدمات الکترونیکی.هزینه انجام این خدمات S 30 $ برای هر نرم افزار خواهد شد. این هزینه غیر قابل استرداد است.
پس از ارسال از درخواست (چه انتظاراتی می رود)
زمان انجام این فرایند تا ۶ هفته است. ما انتظار داریم اگر برنامه در این زمان پردازش طول کشید، لطفا صبر کنید برای نتیجه درخواست. که به شما را از طریق کانال eService خبرداده خواهد شد و یا ایمیل فرستاده می شود .(این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد)
نتیجه درخواست حمایت متقاضی و محلی را می تواند از طریق بررسی کنید:
ایمیل اگر ایمیل خود را در طول برنامه ارائه داده باشید، و از یا
E-VP پرس و جو کنید اگر هیچ ایمیل ارائه نشد.
فتوکپی اصلی و یا اسناد ممکن است برای درخواست خواسته شود.
حامی متقاضی و محلی ممکن است برای مصاحبه لازم باشد مراجعه کنند. اگر مصاحبه لازم است، به ضامن محلی اطلاع داده می شود.
پس از تصویب برنامه
نیاز به پرداخت از طریق E-VP برای صدور سفر ویزای چند روزه(۳۰ $)، و بلند مدت ویزای (۶۰ $). پرداخت باید ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ نامه IPA داده شود.
در صورتی که متقاضی / حمایت محلی برای تمدید ویزا کوتاه مدت درخواست دهد و درخواست مورد تایید باشد، هزینه های اضافی تا $ ۴۰ مورد نیاز خواهد بود.
متقاضی و محلی اقامت حامی نیاز به تصویب در (IPA)دارد، که به مدت دو (۲) ماه از تاریخ نامه معتبر است.
نیاز به چک آپ پزشکی (برای متقاضیان در سن ۱۵ سال و بالاتر) ممکن است لازم باشد. از متقاضی درخواست خواهد شد ه برای یک چک آپ پزشکی در نامه IPA.
اسنادی که به حمایت از برنامه ارائه شده است باید توسط افسر ICA  تأیید شود در زمان انجام تشریفات برای صدور دراز مدت ویزا.
ممکن است از حامی محلی سپرده خواسته شود. اگر سپرده مورد نیاز است، ضامن محلی باید رجوع کند به نامه IPA برای اطلاع از  مقدار سپرده و نحوه پرداخت .
متقاضی محلی باید حضور فیزیکی برای جمع آوری کارت LTVP داشته باشد. و حتما وقت قبلی ملاقات تعیین شده باشد. لطفا برای انتخاب تاریخ و زمان ترجیح اینجا کلیک کنید.
https://eappointment.ica.gov.sg/ibook/index.do
به نکات زیر توجه داشته باشید:
برای اسناد که به زبان انگلیسی نیست، ICA ترجمه انجام شده توسط سفارت کشور و صدور سند از  یک دفتر اسناد رسمی عمومی محلی را می پذیرد. یک کپی خصوصی ترجمه گواهی شده توسط سفارت کشور و یا notarised توسط دفتر اسناد رسمی عمومی محلی نیز قابل قبول است. ICA هیچ شرکت خصوصی ترجمه و یا اشخاص را تایید نمی کند.(این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد)
بررسی اجمالی
همه تولدها در سنگاپور باید در یکی از مراکز ثبت تولد ثبت شده است. پس از ثبت نام، یک شناسنامه برای نوزاد صادر خواهد شد.
ثبت تولد
تولد باید ظرف مدت ۱۴ روز از تاریخ تولد، از جمله یکشنبه و تعطیلات عمومی ثبت شده باشد.
اگر ثبت تولد با تاخیر انجام شود یعنی بعد از ۱۴روز و در طول ۴۲ روز این ثبت با دلسردی انجام خواهد شد.
ثبت نام در اواخر
اگر ثبت نام پس از ۴۲ روز انجام شود، یک نامه توضیحی با بیان دلیل تاخیر ثبت نام باید برای تصویب ثبت نام ارائه شود. موارد تاخیر در  ثبت در ICA ثبت شده است.

محل برگزاری ثبت نام
تولد را می توان در هر یک از بیمارستان های زیر که در آن کودک به دنیا آمد ثبت نام کرد:
بیمارستان Gleneagles
KK زنان و بیمارستان کودکان
بیمارستان مونت Alvernia
بیمارستان مونت الیزابت
بیمارستان مونت الیزابت نوونا
بیمارستان دانشگاه ملی
بیمارستان پارک وی شرق
بیمارستان رافلز
بیمارستان عمومی سنگاپور
مرکز پزشکی تامسون
هزینه
S $ 18
برخی از بیمارستان ها ممکن است هزینه های اداری بالای ۱۸ $ داشته باشد.
نتیجه گیری:
در این مقاله سعی شد اطلاعاتی مختصر درباره اخذ اقامت از طریق تولد در سنگاپور و نحوه و مدارک لازم در اختیار شما قرار گیرد. شما می توانید برای کسب آگاهی های بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

نگارنده:
نسیم شاطرکریم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.