اخذ اقامت اروپا از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت اروپا از طریق تولد فرزند و قوانین جدید اخذ اقامت کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند ۲۰۱۷ چیست ، یکی از راه های مهاجرت به اروپا  به  برخی کشورها مهاجرت به اروپا از طریق تولد فرزند و  اخذ اقامت از طریق تولد است .  اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند راه ها و قوانین خاص خود را دارد که در این مقاله مطالبی را در مورد اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند در اختیار شما میگزاریم تا بیشتر بدانید . اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند شاید بتواند راهی برای مهاجرت شما به کشور های اروپایی باشد. در این مقاله که توسط موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) نگاشته شده است تمامی شرایط اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند توضیح داده شده است.امید است مورد استفاده شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد.

 

اخذ اقامت در کشورهای اروپایی از طریق تولد فرزند

 

راهای متفاوتی برای اخذ اقامت در کشورهای اروپایی وجود دارد که یکی از این موارد از طریق تولد فرزند می باشد در زیر به بررسی آنها میپردازیم.

اقامت از طریق تولد فرزند :

در تمام کشورهای دنیا ۲ نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد:

۱:سیستم خون  ۲:سیستم خاک.

در اکثریت کشور های اروپایی تابعیت از طریق خون پذیرفته شده است و این سری کشورها تابعیت از طریق خاک را نیز بصورت مشروط میپذیرند که در زیر به نمونه های ممکن پرداخته می شود.

 

  • در کشور های اروپایی اگر یکی از والدین تبعه کشور موردنظر باشند فرزند هم به تبعیت از آن والد اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ می نماید.
  • اگر کودکی در خارج از کشور مقصد متولد شود و پدر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد و مادر تابعیت کشور اروپایی مقصد را دارا باشد کودک هم می تواند به تبعیت از مادر اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ نماید و همینطور برعکس اگر کودک در خارج از کشور مقصد متولد شود و پدر اقامت وتابعیت کشور مقصد را دارا باشد و مادر تابعیت کشور دیگر را دارا باشد در این صورت کودک هم می تواند به تبعیت از پدر اقامت و تابعیت کشور مقصد را اخذ نماید.

پس با توجه به سیستم خون پذیرفته شده از سمت کشورهای اروپایی چنانچه پدر و مادر طفلی که متولد می شود تبعه کشور مقصد اروپایی باشند کودک هم به تبعیت از والدین تابعیت آن کشور را اخذ می نماید.

  • همچنین اگر فرزندی در کشور اروپایی متولد شود و پدر ومادرش معلوم نباشند کودک اقامت وتابعیت کشور اروپایی را با توجه به سیستم خاکی که کشورهای اروپایی بصورت مشروط پذیرفته اند، اخذ می نماید.
  • اگر طفلی در کشور اروپایی از پدر ومادری به دنیا بیاید که بدون تابعیت باشند فرزند می تواند اقامت و تابعیت کشور اروپایی را اخذ نماید.
  • اگر یکی از والدین به مدت ۸ سال در کشور اروپایی اقامت دایم داشته باشد و اقامت کشور اروپایی را اخذ نماید فرزند متولد شده از این فرد هم اقامت و تابعیت کشور اروپایی را اخذ می نماید.
  • اگر فرزندی در کشور اروپایی متولد شود و پدر یا مادر فرزند هم در آن کشور متولد شده باشند در این صورت نیز فرزند می تواند اقامت کشور اروپایی را اخذ نماید.

 

در این مقاله سعی شد که به اجمال به شرح اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشورهای اروپایی پرداخته شود امید است مورد پسند شما همراهان همیشگی موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) قرار بگیرد مشخصا موارد ذکر شده بصورت کلی برای تمامی کشورهای اروپایی ذکر شد که شرایط و موارد استثنایی و جداگانه ای برای هر کدام از کشورهای اروپایی وجود دارد که در صورت نیاز به مشاوره رایگان می توانید با ما موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در وین در تماس باشید.