ازدواج در آلمان و بررسی شرایط آن

ازدواج در آلمان، شرایط ازدواج در این کشور و امکان اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق ازدواج با شهروند آلمان، در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا در صورت ازدواج با یک تبعه آلمانی امکان اخذ تابعیت این کشور وجود دارد؟ شرایط و قوانین مربوط به ازدواج در آلمان چگونه است؟ آثار حقوقی ازدواج در آلمان چیست؟ ازدواج در آلمان می تواند مقدمات اخذ تابعیت این کشور را برای افراد فراهم کند، زیرا که آلمان به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شرایط ایده آل کاری موجود، مقصد بسیاری از مهاجران خارجی است. علاوه بر آن، پاسپورت معتبر و امنیت اجتماعی بالای این کشور، بر جذابیت آن می افزاید. با مطالعه این مقاله، به اطلاعات سودمندی در این زمینه دست خواهید یافت. همچنین می توانید از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش و بهره مندی از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه، اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه روش های مختلف مهاجرت تکمیل نمایید.

 • ازدواج در آلمان و شرایط عمومی آن
 • ازدواج در آلمان و اخذ اقامت آلمان
 • ازدواج در آلمان و ازدواج ایرانی با آلمانی
 • ازدواج در آلمان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن
 • ازدواج در آلمان و بررسی ازدواج صوری
 • ازدواج در آلمان و روند اخذ اقامت
ازدواج در آلمان اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ازدواج در آلمان و شرایط عمومی آن

کشور آلمان، از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن است. پایتخت این کشور و بزرگ ترین شهر آن برلین، بعد از لندن پرجمعیت ترین شهر اروپا به حساب می آید. بر اساس رتبه بندی شهرهای جهان به لحاظ کیفیت زندگی، سه شهر مونیخ، دوسلدروف و فرانکفورت، به ترتیب با قرارگیری در جایگاه های سه، شش و هفت، جزو ده شهر برتر دنیا محسوب می شوند. واحد پول این کشور، یورو بوده و به شیوه جمهوری فدرال پارلمانی اداره می شود.

رتبه بندی شهرهای جهان بر اساس شاخص های مربوط به کیفیت زندگی در جدول زیر نمایش داده شده است.

Country City Rank
Austria Vienna  1
Switzerland Zürich  2
Canada Vancouver  3
Germany Munich  3
New Zealand Auckland  3
Germany Düsseldorf  6
Germany Frankfurt  7
Denmark Copenhagen  8
Switzerland Geneva  9
Switzerland Basel  10

از جمله شرایط عمومی مورد نیاز برای ازدواج در آلمان، این است که جز در موارد خاص، فردی که می خواهد به همسر خود در آلمان بپیوندد، باید آشنایی ابتدایی با زبان آلمانی معادل با سطح A1 را داشته باشد. همچنین شخصی که همسرش فوت کرده و یا طلاق گرفته است، باید مدارکی را جهت اثبات این امر و اتمام ازدواج قبلی خود، ضمیمه پرونده نماید. همچنین در نظر داشته باشید که حداقل سن ازدواج در آلمان 18 سال است، اما در سن بین 16 تا 18 سال نیز، امکان ازدواج برای افراد، با اجازه والدین فراهم خواهد بود.

تولد در آلمان 2 اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

ازدواج در آلمان و اخذ اقامت آلمان

ازدواج با یک فرد تبعه آلمان پس از اخذ اقامت، امکان درخواست برای تابعیت را فراهم می کند. بعد از 3 سال اقامت مداوم در این کشور، در حالی که 2 سال از ازدواج نیز گذشته باشد، می توان برای اخذ تابعیت آلمان اقدام نمود. شرایط اصلی و عمومی لازم برای درخواست تابعیت کشور آلمان به شرح زیر است.

 • داشتن اقامت دائم
 • انحلال تابعیت قبلی
 • آشنایی با نظام حقوقی، اجتماعی و وضعیت زندگی در کشور آلمان
 • توانایی حمایت از خود بدون نیاز به کمک های اجتماعی
 • مهارت شنیداری و نوشتاری زبان آلمانی در سطح B1
 • تعهد به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی
انواع راه های مهاجرت به آلمان

ازدواج در آلمان و ازدواج ایرانی با آلمانی

به طور کلی، در کشورهای مختلف، قوانینی متفاوتی در زمینه ازدواج با تبعه خارجی وجود دارد. مثلاً در ایران، اگر مرد آلمانی با زن ایرانی ازدواج کند، تابعیت ایران را دریافت نخواهد کرد و به تبع آن از حقوق شهروندی نیز محروم می ماند. در مقابل اگر یک زن آلمانی با مرد ایرانی ازدواج کند، تابعیت همسر به وی تحمیل خواهد شد. اما در قوانین ازدواج در آلمان، تفاوتی بین مرد و زن وجود ندارد و اگر یک فرد ایرانی با آن ها ازدواج کند، پس از اخذ اقامت کشور آلمان، می تواند برای داشتن تابعیت نیز اقدام نماید. باید در نظر داشت که در اکثر موارد کشور آلمان قانون تابعیت مضاعف را نپذیرفته و تبعه ایران، برای درخواست تابعیت آلمان، باید تابعیت ایرانی خود را باطل نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

audio اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج
پاسپورت آلمان

ازدواج در آلمان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن

در قوانین مربوط به ازدواج در آلمان، هیچ منعی برای ازدواج مرد و زن آلمانی با تبعه خارجی وجود ندارد. همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد، ازدواج در آلمان منجر به اخذ اقامت و تابعیت برای شخص غیر آلمانی شده، در نتیجه امکان کار و تحصیل نیز برای فرد فراهم است. پس از اخذ تابعیت یک کشور، فرد با آن کشور رابطه سیاسی، حقوقی و معنوی پیدا کرده و می تواند در انتخابات سیاسی آن کشور شرکت نماید. همچنین پاسپورت آن کشور را نیز دریافت خواهد نمود، که در مورد پاسپورت کشور آلمان، با توجه قرارگیری آن در جایگاه دوم رتبه بندی پاسپورت های دنیا، امکان سفر بدون ویزا به 168 کشور دنیا، برای شخص فراهم می شود.

ازدواج در آلمان و بررسی ازدواج صوری

از جمله مواردی که باید در این روش مهاجرتی، بدان توجه نمود این است که گاهی باید مدارکی مبنی بر وجود علاقه بین دوطرف، مانند عکس و نامه و غیره ارائه داد، تا بدین ترتیب مشخص شود که هدف شما از ازدواج در آلمان، تشکیل خانواده بوده و قصد انجام یک ازدواج صوری، صرفاً به جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور را ندارید. بدین ترتیب کشورهای مختلف معمولاً برای جلوگیری از ازدواج صوری، قوانین مختلفی را وضع نموده اند. مطالب گفته شده در این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (همکار موسسه MIE اتریش) تهیه شده است و استفاده از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. بنابراین بهتر است که شما زمانی تصمیم به ازدواج با یک فرد خارجی بگیرید، که دلیل شما تنها علاقه، تفاهمات مشترک و تصمیم به تشکیل خانواده باشد.

ازدواج در ایسلند 4 اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

روش های اخذ اقامت در آلمان

ازدواج در آلمان و روند اخذ اقامت

اگر شما قصد ازدواج با یک تبعه آلمان یا فردی با اقامت دائم و زندگی در این کشور را دارید، ابتدا باید برای ویزای اقامت طولانی مدت با هدف ازدواج در آلمان و تشکیل خانواده درخواست نمایید. در نظر داشته باشید که تنها یک درخواست کامل پذیرفته می شود. بنابراین تکمیل مدارک به شرح زیر ضروری است. البته در نظر داشته باشید که سفارت آلمان، ممکن است به صلاح دید خود، مدارک دیگری را نیز درخواست نماید.

 • دو فرم درخواست کامل شده "درخواست برای یک ویزای ملی" (فرم ها می بایست امضا شوند)

  در صورتی که پرداخت مبلغ در بانک انجام شود.

 • یک پاسپورت معتبر با دو صفحه سفید و حداقل شش ماه اعتبار پس از بازگشت به کشور خود

  افرادی که همسر یا پارتنر ایسلندی دارند، باید فرم D-201 و کسانی که همسر یا پارتنر خارجی دارند، D-202 را تکمیل کنند.

 • دو عکس گذرنامه ای جدید

  35 میلی متر و 45 میلی متر

 • دو اظهارنامه از اطلاعات صحیح و کامل مطابق با بند 53 (2)8 و 54 قانون اقامت با تاریخ و امضا

  این فتوکپی باید شامل صفحه اطلاعات شخصی و صفحه حاوی امضای فرد متقاضی باشد. پاسپورت باید حداقل 90 روز پس از پایان اعتبار اجازه اقامت، معتبر باشد.

 • یک تأییدیه کتبی توسط اداره ثبت در آلمان، که نشان می دهد تمامی الزامات مورد نیاز برای تشکیل خانواده، تکمیل شده و همچنین در بردارنده یک چهارچوب زمانی است.

  در زمان ارائه برای درخواست اقامت، نباید بیش از 6 ماه از صدور این گواهی گذشته باشد. این گواهی باید شامل تمام کشورهایی باشد که متقاضی در 5 سال گذشته در آن ها زندگی کرده است. علاوه بر این، مرجع صادر کننده گواهی باید مجوز صدور گواهی عدم سوء پیشینه را داشته باشد و بالاترین مرجع صادرکننده این گواهی، در آن کشور باشد. توجه داشته باشید که گواهی باید تایید آپوستیل یا اعتبار دوگانه داشته باشد.

 • مدرک بین المللی زبان، در سطح A1 از موسسه گوته، که بیش از دو سال از زمان اخذ آن نگذشته باشد.

  تنها در صورتی که گواهی به غیر از زبان های انگلیسی یا نوردیکی نوشته شده باشد. در صورتی که گواهی توسط یک مترجم رسمی غیر ایسلندی ترجمه شده باشد، نیاز به تایید آپوستیل یا اعتبار دوگانه وجود دارد.

 • یک دعوتنامه که در آن آدرس محلی که شخص متقاضی با نامزد خود زندگی خواهد کرد، مشخص شده باشد.

  تنها گواهی بیمه شرکت های بیمه ایسلندی و یا شرکت های بیمه خارجی دارای مجوز فعالیت در ایسلند، مورد قبول می باشد. بیمه نامه حداقل به مدت 6 ماه پس از تقاضای اقامت، اعتبار داشته باشد و حداقل مبلغ 2 میلیون کرون ایسلند را پوشش دهد.

 • یک کپی از پاسپورت نامزد (در صورتی که شخص پاسپورت آلمان را ندارد، یک کپی از مجوز اقامت دائم)

  اگر فرد با یک ایسلندی ازدواج کرده باشد؛ در صورتی که همسر ایسلندی فرد، از نظر مالی او را حمایت کند، به موجب تعهد متقابل قانونی حمایت از همسر، فرد نیازی به اثبات تمکن مالی ندارد. اما اگر فرد پارتنر یک ایسلندی باشد، باید شخص متقاضی، تمکن مالی خود را اثبات کند.

 • یک گواهی از بیمه سفر معتبر

  اگر فرد با یک ایسلندی ازدواج کرده باشد؛ در صورتی که همسر ایسلندی فرد، از نظر مالی او را حمایت کند، به موجب تعهد متقابل قانونی حمایت از همسر، فرد نیازی به اثبات تمکن مالی ندارد. اما اگر فرد پارتنر یک ایسلندی باشد، باید شخص متقاضی، تمکن مالی خود را اثبات کند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ازدواج در آلمان و سخن پایانی

ازدواج در آلمان از جمله روش هایی است که می توان از طریق آن به اخذ اقامت و تابعیت این کشور مبادرت نمود. باید در نظر داشته باشید، با ازدواج در آلمان و یا با فرد تبعه این کشور، شما ابتدا اقامت آلمان را دریافت می کنید و پس از گذشت مدتی و تحت شرایطی که در این نوشتار به تفصیل به آن پرداخته شد، امکان درخواست اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور برای شما فراهم می شود. اگر قصد به مهاجرت به کشور آلمان را دارید، لازم است علاوه بر روش ازدواج در آلمان، شیوه های دیگر مهاجرت را نیز بررسی کنید تا بتوانید با توجه به شرایط خود و متناسب با آن، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در صورتی که در این زمینه، پرسشی برای شما به وجود آمده است، می توانید در زیر همین مقاله آن را درج نمایید تا در اسرع وقت جواب خود را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

43 پاسخ
 1. بهروز گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور

  من پسری 27 ساله و مجرد هستم دارای مدرک کارشناسی پیوسته مهندسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 14/5 . همچنین دارای تجربه در زمینه ساختمان سازی و نرم افزارهای مهندسی عمران می باشم . توانایی ارایه تمکن مالی را دارم و همچنین یکی از آشنایان اینجانب مقیم آلمان است . قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یا ویزای کار را دارم .
  برای تحصیل داشتن مدرک دانشگاه آزاد ایرادی ندارد ؟؟
  و اینکه شما کدام روش مهاجرت را پیشنهاد میکنید ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   مدرک دانشگاه آزاد برای دانشگاه های آلمان معتبر است و مشکلی ایجاد نمی کند. همان طور که احتمالا می دانید وقت سفارت آلمان برای ویزای کار بسیار طولانی است و بیش از 1 سال به طول می انجامد. رشته تحصیلی شما نیز نیاز به معادل سازی دارد بنابراین نمی توانید در فرصت 6 ماهه ویزای جستجوی کار به طور همزمان مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنید و استخدام شوید.
   بنابراین روش تحصیل برای شما مناسب تر می باشد.

   پاسخ
 2. علی گفته:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم میشه با یه دختر داخل آلمان ازدواج کرد بعد که قانعشون کردیم صوری نبوده و اقامت گرفتیم از دختره طلاق بگیریم و اونجا به زندگی ادامه بدیم؟

  ایا اقامتون باطل میشه ؟؟ یا همچین اجازه ای رو میدن؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تا زمانی که تابعیتتون رو بگیرید باید با ایشون زندگی کنین و گرنه اقامتتون باطل میشه و جریمه نقدی و دیپورت میشین و همچنین منع ورود موقت یا دائم.

   پاسخ
 3. shari گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم اگر من بخوام از طریق ازدواج به المان مهاجرت کنم
  به اجازه پدرم نیاز دارم؟ خانم 29 ساله هستم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای خروج شما از کشور اجازه پدرتان لازم نیست.
   اما برای اینکه ازدواجتان در ایران ثبت شود به اجازه پدر نیاز دارید. در ضمن برای ازدواج همسر آلمانی شما می باست برای شما اقدام کنند و نیازی به مراجعه شما به آلمان نیست.

   پاسخ
   • سوگل گفته:

    دختر مجرد بالای ۱۸ سال برای خروج از کشور نیاز به اجازه پدر نداره لطفا اطلاعات غلط ندین .برای دریافت قند بین الملیم میتونن برن گرجستان ازدواج کنن که نیاز به اجازه پدر نیست .اطلاعاتتونو بروز کنین

    Rating: 4
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     باسلام. شما برای ازدواج نیاز به اذن پدر دارین.
     دررابطه با ازدواج دختر بدون اجازه پدر ماده ۱۰۴۴ قانون مدنی بیان می‌کند: «در صورتیکه پدر یا جد پدری در محل حاضر نباشد و استیذان از آنها نیز عادتا غیرممکن بوده و دختر نیز احتیاج به ازدواج داشته باشد، وی می‌تواند اقدام به ازدواج کند. ثبت این ازدواج در دفترخانه منوط به احراز موارد اجازه ازدواج در دادگاه خانواده می‌باشد».
     در مورد راه های دور زدن قانون اذن پدر ما نمیتونیم به شما مشاوره ای بدیم.

     پاسخ
 4. آزاده گفته:

  سلام
  من تو اتریش پناهنده هستم و می خوام با یک آقای ترک که مقیم آلمان هست و اقامت دایمی آلمان رو داره ازدواج کنم ! پیشنهاد ایشون اینه که از ترکیه اقدام کنیم ولی من نمی خوام برم ترکیه ! نظر اون آقا اینکه اگر از اتریش اقدام کنیم به خاطر پناهندگی من امکان داره نتونم ویزای نامزدی بگیرم و البته تفاوت سنی هم داریم !

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در ابتدا می بایست با اداره مهاجرت و پناهندگی اتریش مشورت نمایید چرا که پناهجوی آن کشور محسوب می شوید و با مشورت با آنان اطلاعات دقیق و کاملی را اخذ خواهید نمود. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که بتوانید اثبات نمایید ازدواج شما صوری نیست و مراحل ازدواج شما طبق استاندارد پیش برود با ارائه مدارک و داشتن شرایط مالی از سوی همسر شما جهت تشکیل زندگی مشترک، می توانید در ابتدا اقامت موقت و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک و عدم وقوع طلاق اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.
   مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/اقامت-از-طریق-ازدواج/

   پاسخ
 5. لیلا گفته:

  سلام، من با آقای ازدواج کردم که اقامت المان دارد و من میخواهم به ایشان پیوست شوم باید چه کاری انجام دهم؟
  همسر من BLAU CARD اتحادیه اروپا را هم دارد.
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

  ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • a.nouri گفته:

   با سلام
   این امکان وجود دارد که شما نیز اقامت دریافت کنید. شما باید به وبسایت سفارت آلمان مراجعه کنید و یک وقت ملاقات رزرو کنید. در روز ملاقات به سفارت مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. سعید گفته:

  سلام من یک ماه است که در المان اقامت گرفته ام. یک بار وقتی تو ایرا بودم ازدواج کردم وطلاق گرفتم همزمان وقتی ایران بودم با زدن دوم فقط عقد کردیم یعنی ان را ثبت نکردم. حال ایا من می تونم با تاریخ ثبت امروز خانم را بیارم المان. به عبارتی ایا المان ایراد نمیگیرد.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. دوست عزیز ویزای ازدواج شامل ازدواج رسمی و دائمی است و به همسر عقدی تعلق نمی گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با سفارت ایران در آلمان مکاتبه نمایید.

   پاسخ
 7. نلی گفته:

  سلام من حدود یک سال هست که با آقایی ایرانی ساکن آلمان قرار ازدواج گذاشتیم ولی پدرم رضایت نمیدن، من ساکن ترکیه هستم و ماه گذشته برای تسریع در امور گرفتن ویزای ازدواج تصمیم به عقد بین المللی گرفتیم، اما سفارت بدون اجازه پدر به من گواهی تجرد نداد،من ۳۰ ساله هستم و سال‌ها تنها زندگی می‌کنم، چه راهی برای عقد من بدون نیاز به این اجازه هست؟

  پاسخ
 8. زیبا گفته:

  درود. من یک خانم 31ساله هستم که قبلاطلاق گرفتم ودرایران زندگی میکنم و الان میخوام باآقایی که سه ساله درآلمان زندگی میکنن ازدواج کنم و ویزای ازدواج بگیرم آیا اون آقا باید حتما تبعه آلمان بشن ویا دوره رو کامل بگذرونن ویا پاس آبی یا قرمز داشته باشن تا بتونن ازمن دعوت کنن؟ یا اینکه فقط باهمون ویزای ازدواج میشه اقدام به رفتن کرد؟ و چقدر زمان باید از ازدواج بگذره تامن بتونم اقدام به دریافت ویزای ازدواج کنم؟ لطفا راهنمایی کنید .باتشکر

  پاسخ
 9. مریم گفته:

  سلام من قصد ازدواج با مردی در ایران رو دارم
  اما خودم مقیم المان هستم . من باید چه شرایطی داشته باشم ؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما بسیار مهم و تخصصی میباشد و اتفاقاً اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص آقای ملک پور مشاوره گردد. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. سعید خانی گفته:

  با سلام من 29 سالمه میخوام با یه خانم ایرانی آلمانی که تابعیت آلمان رو دارن ازدواج کنم ولی ما 24 اختلاف سن داریم آیا برای ویزای پیوست به همسر من مشکلی پیش نمیاد با وجود این اختلاف سن زیاد ؟؟آیا شرایط خاصی داره؟؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 11. pedram گفته:

  با سلام و خسته نباشید…چه مدت باید از اقامت یک فرد ایرانی در آلمان بگذره که من بتونم از طریق ازدواج بهش ملحق شم و اقامت بگیرم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. شهرزاد گفته:

  سلام. من 31 ساله هستم و فعلا ایرانم. هیچ شناختی از مهاجرت ندارم و قبلا قرار بود با مردی که مقیم آلمان هست ازدواج کنم که فهمیدم طرف اصلا جواب نگرفته و خودش پا در هواست. من ترنسکشوال هستم و زندگی در ایران برام واقعا سخت شده. جراحی کردم و مدارکم قانونی عوض شده و حاضرم بصورت قانونی به آلمان مهاجرت کنم. میترسم به کسی اعتماد کنم و پولی که با زحمت دارم جمع میکنمو بخورن. میشه راهنماییم کنید با شرایطی که دارم چطور میتونم ه آلمان برم؟ برای مسئله ازدواج هم مشکلی ندارم و پاسپورتم چندسال دیگه هم اعتبار داره چون پارسال گرفتمش.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار پاسخ به سوال شما امری تخصصی بوده و نیاز به مشاوره دارد .
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 13. Nahid گفته:

  با سلام
  من حدودا ۱۱ ماه پیش از طریق ازدواج به آلمان آمده ام متاسفانه همسر بنده بشدت بد اخلاق بود و بشدت منو کتک میزد بعد از دوماه مجبور به تماس با پلیس و شرح حالم شدم و پلیس منو از منزل به خانه زنان برد نامه پزشک هم دارم که مورد ضرب و شتم قرار گرفته ام.اما متاسفانه الان اداره خارجی ها به من اقامت سه ماهه داده است و من خیلی نگران این هستم که مرا به ایران برگردانند. شرایط یک زن مطلقه در ایران خیلی دشوار است.
  میتوامید لطفا مرا راهنمایی کنید من باید چه کنم تا اقامت بگیرم.ایا مرا برمیگردانند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفتر وین از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. Hellma گفته:

  من به آلمان رفت و آمد میکنم واگر ازدواج کنم ،بعد از ازدواج در دوران ۳ سال تا پاسپورت و اقامت رو بگیرم ،اجباری هست که حتما در آلمان زندگی کنم ؟ یا میتونم رفت و آمد کنم و بیشتر در یک کشور والث باشم ؟در اینقورت باز هم پاسپورت بمن داده میشه ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما باید تا زمانی که به پاسپورت برسبد در انجا حضور داشته باشید و بعد از ان میتوانید 6 ماه در سال را در جای دیگری حضور داشته باشید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۰۰۴۳۱۵۱۲۱۹۶۹ ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. نويد گفته:

  سلام
  من یه دوست دارم در ایران هستن که با یه ایرانى ازدواج صورى کردن که بیان اینجا ولى این شخصه ایرانى بعد ازدواج زیر حرفش زده و میگه باید با من بمونى این جریان راهى داره خانمى که از ایران میاد میتونه درخواسته پناهندگى کنن و به این اقا کارى نداشته باشن دولت المان بهشون کیر نمیدن ؟

  پاسخ
  • نويد گفته:

   سلام
   من يه دوست دارم در ايران هستن كه با يه ايرانى ازدواج صورى كردن كه بيان اينجا ولى اين شخصه ايرانى بعد ازدواج زير حرفش زده و ميگه بايد با من بمونى اين جريان راهى داره خانمى كه از ايران مياد ميتونه درخواسته پناهندگى كنن و به اين اقا كارى نداشته باشن دولت المان بهشون گير نميدن ؟

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای ازدواج با فرد آلمانی و اخذ تابعیت آلمان نیاز است که ثابت شود رابطه شما حقیقی بوده و هدف از ازدواج صرفا اخذ تابعیت آلمان نمی باشد. شریک عاطفی شما باید شرایطی را برای حضور شما در آلمان اثبات نماید. برای اخذ اطلاعات کامل در خصوص راه های ورود به آلمان با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  سلام. من ساکن ایران هستم و مدتیست با یک مرد آلمانی رابطه دارم. ما قصد داریم در آلمان با هم زندگی کنیم اما نه از طریق ازدواج قانونی. یا حداقل نه برای مدتی… فعلا در کشوری ثالث همدیگر را ملاقات می کنیم اما برای زندگی در آلمان نیاز به راهنمایی داریم. با تشکر

  پاسخ
 18. محمدجواد گفته:

  سلام
  من قصد ازدواج با خانم آلمانی دارم
  آیا ممکنه ک به من ویزای ازدواج بدهند و بعد من در آلمان ازدواج کنم؟
  یا اینکه حتما باید در ایران ازدواج کنم و سپس ویزای ازدواج صادر میشود؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 19. هانیه گفته:

  من قصد ازدواج با کسی رو دارم که سی سال در المان زندگی میکن و فقط پاس ایرانی داره یعنی هنوز آلمانی نشده آیا من میتونم توسط ازدواج با ایشان تابع آلمان بشم؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
Rating: 5