مهاجرت به بلاروس و بررسی شرایط آن

مهاجرت به بلاروس راه های مهاجرت به بلاروس و دریافت اقامت و تابعیت بلاروس در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در رابطه با اخذ اقامت بلاروس سوالاتی مطرح شده است از جمله اینکه آیا مهاجرت به بلاروس آیا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؟ آیا با راه های دریافت اقامت و تابعیت در این کشور آشنا هستید؟ آیا کار کردن در این کشور منجر به اقامت شما در این کشور خواهد شد؟ آیا هزینه های پایین زندگی در این کشور می تواند دلیل قانع کننده ای برای مهاجرت و اخذ اقامت بلاروس باشد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ  داده شده است.

 • مهاجرت به بلاروس و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به بلاروس از طریق کار
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به بلاروس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به بلاروس و پناهندگی
 • مهاجرت به بلاروس و هزینه های زندگی در بلاروس
 • مهاجرت به بلاروس و اخذ تابعیت بلاروس
مهاجرت به بلاروس مهاجرت به بلاروس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به بلاروس و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به بلاروس از جهات مختلفی قابلیت بررسی و ارزیابی دارد. هدف ما از نگارش این مقاله، جمع بندی درباره مهاجرت و اخذ اقامت بلاروس می باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است، امید است با مطالعه مقاله پیش رو به تمامی سوالات و ابهامات شما در باب مهاجرت به بلاروس بر طرف گردد. در صورت نیاز به اطلاعات کامل و جامع می توانید با متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور ، با همکاری موسسه MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخصصی ما  بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب اقامت بلاروس

audio مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس و شرایط عمومی آن

مهاجرت به بلاروس، اخذ اقامت و تابعیت بلاروس از طرق مختلف به دلیل هزینه های پایین زندگی و تحصیل مورد توجه علاقه مندان مهاجرت قرار گرفته است.  بلاروس با کشورهای روسیه، لهستان، اوکراین، لتونی و لیتوانی هم مرز می باشد. از شهرهای مهم آن می توان به مینسک، برست، گرودنو، موگلیف و ویتبسک اشاره کرد که مینسک پایتخت این کشور می باشد. این کشور به 6 استان تقسیم شده است که هر شهر به عنوان یک مرکز اداری نامیده شده است. زبان رسمی این کشور روسی و بلاروسی  می باشد. نظام سیاسی آن بر اساس سیستم جمهوری بوده و می توان گفت که از نظام اقتصادی نسبتا پایداری برخوردار است.

83 درصد از جمعیت این کشور بلاروسی هستند و به ترتیب پس از آن قومیت های روسی، لهستانی و اوکراینی بزرگترین قومیت های این کشور هستند. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور برحسب شرایط خود  باید در ابتدا ویزا دریافت کنند. برای دریافت ویزا مبنی بر ورود به این کشور باید مدارک مورد نیاز را تهیه نموده و به سفارت این کشور تقدیم نمود. همانطور که پیشتر گفته شد، عمده ترین دلیل مهاجرت به این کشور برخورداری از هزینه های پایین زندگی می باشد که در ادامه مقاله سعی داریم  به تمامی روش های مهاجرت به این کشور بیردازیم.

شرایط عمومی بلاروس 3 مهاجرت به بلاروس

شرایط عمومی بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

مهاجرت به بلاروس بخصوص از طریق کار همیشه یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب  شده  است. افرادی که قصد مهاجرت از طریق کار به این کشور را دارند باید در ابتدا مجوز کار کسب نمایند. از این رو می توان گفت مهاجرت کاری به کشور بلاروس همانند کثیری از کشورهای دیگر از این قائده مستثنا نیست. مجوز کار یا مجوز مخصوص (Special Permission) توسط اداره کار بلاروس به متقاضی کار در این کشور اعطا می گردد. عموماً می توان گفت تمام افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند به جز شهروندان کشورهای روسیه و اوکراین به این مجوز نیاز خواهند داشت ، چرا که شهروندان این دو کشور از دریافت مجوز کار در بلاروس معاف می باشند.

روند اخذ این مجوز بدین شکل می باشد که متقاضیان کار در ابتدا باید با کارفرمایان در این کشور وارد مکاتبه و مکالمه شوند. در صورتی که کارفرمایانی موافق به جذب نیروی کار خارجی و استخدام آنان شوند، می توانند درخواست خود را به اداره کار بلاروس ارائه دهند. عموماً این مجوز برای 1 سال به متقاضیان کار در این کشور صادر می گردد، اما اگر افراد دارای حرفه و تخصص خاصی باشند ممکن است این مجوز برای 2 سال نیز صادر گردد. افرادی که به مدت 5 سال در بلاروس کار کرده و مالیات پرداخت نمایند می توانند درخواست اقامت دائم این کشور را ارائه دهند. با توجه به نرخ بیکاری در بلاروس، متقاضیان از کشورهای مختلف قصد کار در این کشور را داشته اند که در ادامه به درستی و یا نادرستی این تصمیم خواهیم پرداخت.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در چند سال اخیر در بلاروس مشهود بر شرایط مناسب برای کار در این کشور است.

نرخ بیکاری در بلاروس مهاجرت به بلاروس

نرخ بیکاری در بلاروس

در نمودار زیر میانگین درآمد و دستمزد در بلاروس را از سال 2014 الی اواخر 2018 در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

میانگین درآمد و دستمزد در بلاروس مهاجرت به بلاروس

میانگین درآمد و دستمزد در بلاروس

یکی از شرایط بسیار مهم در امر مهاجرت از طریق کار در بلاروس اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می باشد. متقاضیان کار در بلاروس برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق لینک زیر اطلاعات بیشتری را کسب نمایند.

اخذ ویزای کار در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که از آسیا قصد اقدام دارند گزینه خوبی تلقی خواهد شد. بلاروس در صدد به وجود آوردن شرایط مناسب توانسته با هزینه های پایین دانشجویان بسیاری را به سمت خود جذب کند. با توجه به این که بلاروس نزدیک به کشورهای اروپایی است می تواند گزینه مناسبی  برای ادامه تحصیل در این کشور باشد. همینطور به دلیل دشواری های بسیار کم برای اخذ پذیرش یکی از گزینه های مناسب برای دانشجویان محسوب می شود.

تحصیل در این کشور بیشتر به زبان روسی امکان پذیر است، البته دانشگاه ها پزشکی و مهندسی در این کشور وجود دارد که تحصیل در آن به زبان انگلیسی امکان پذیر است. بلاروس با 48 دانشگاه که اکثر آنها در مینسک پایتخت این کشور می باشد مستقر شده است. 4 دانشگاه بلاروس رنک بالایی دارند و جز برترین دانشگاه های جهانی محسوب می شوند. این دانشگاه ها عبارتند از :

 • دانشگاه ملی بلاروس
 • دانشگاه دولتی بلاروس
 • دانشگاه دانکا کوپلاگروندو بلاروس
 • دانشگاه دولتی اطلاعات و رادیو الکترنیک بلاروس
 • دانشگاه دانکا کوپلاگروندو بلاروس

افرادی که قصد دارند به زبان روسی در این کشور تحصیل کنند می توانند دوره زبان روسی را در این کشور بگذرانند. این دوره ها حدود 1800 دلار هزینه خواهد داشت. هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی در بلاروس (مقطع کارشناسی) سالیانه بین 2000 الی 3500 دلار  و در رشته های پزشکی سالیانه 4500 دلار هزینه در بر خواهد داشت. به ترتیب هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد در رشته های غیر پزشکی بین 4 الی 5 هزار دلار و در مقطع دکتری بین 5 الی 6 هزار دلار خواهد بود. در باب هزینه های زندگی در مقایسه با کشورهایی همچون روسیه از هزینه های کمتری بر خوردار است. در صورت استفاده از خوابگاه های دانشجویی مبلغی معادل 400 الی 500 دلار ماهانه هزینه زندگی برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

تحصیل در بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت  به بلاروس از طریق سرمایه گذاری این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند که آنان بتوانند از طرق مختلف سرمایه گذاری همچون خرید ملک و یا ثبت شرکت در این کشور در ابتدا اقامت موقت و بعد از آن اقامت دائم خود و خانواده شان را تحت شرایطی به دست آورند. از این رو نمی توان گفت که سرمایه گذاری در بلاروس مستقیماً باعث اخذ تابعیت در این کشور می شود.

یکی از شاخصه های مهم سرمایه گذاری در بلاروس فعالیت تجاری آزادانه با کشورهای عضو EEU می باشد. در این مقاله روش های مختلف سرمایه گذاری را شرح خواهیم داد. قانون اساسی بلاروس برای سرمایه گذاران خارجی از 12 ژانویه 2013 تصویب شد، بعد از آن سرمایه گذاران خارجی می توانند با شرایط مساوی در باب تجارت و به راحتی در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

سرمایه گذاری در بلاروس

مهاجرت به بلاروس و اخذ تابعیت از طریق تولد

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد معمولاً از دو روش امکان پذیر است. تبعیت از قانون خاک یا خون. می توان گفت در بیشتر کشورهای دنیا اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد بیشتر از قانون خون امکان پذیر است. بلاروس نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد و افرادی که در این کشور به دنیا می آیند برای اخذ اقامت و تابعیت حتماً باید والدینش تابعیت این کشور را داشته باشند.

البته باید ذکر کرد فرزندان فارغ از اینکه در کجا به دنیا آمده اند در صورتی که والدینش تابعیت بلاروس را داشته باشند، این تابعیت به فرزند نیز منتقل می شود. چنانچه فرزندی که والدینش تابعیت کشور دیگری را داشته باشند اما فرزند در خاک بلاروس به دنیا آید، وی تابعیت بلاروس را به دست نخواهد آورد. در نظر داشته باشید بلاروس برای جلوگیری از بی تابعیتی افراد، در صورتی که تابعیت و شهروندی والدین کودک قابل احراز نباشد، دولت بلاروس به فرزند تابعیت این کشور را اهدا می کند.

تولد در بلاروس

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج یکی از راه های کسب اقامت در این کشور می باشد. به عنوان یک قاعده کلی، ازدواج زمانی به طور رسمی مورد تائید دولت بلاروس قرار می گیرد که به یکی از روش های زیر صورت گرفته باشد و از قوانین این کشور پیروی کرده باشند:

 • شهروندان بلاروس اگر در خارج از خاک این کشور ازدواج کرده باشند اما ازدواج آنان در یکی از کنسولگری های این کشور به ثبت رسیده باشد، مورد تائید دولت بلاروس قرار می گیرد.
 • اگر ازدواج بین یک شهروند خارجی و یک شهروند بلاروس در خارج از کشور بلاروس انجام شود و به ثبت برسد و مطابق با قوانینی که دولت بلاروس اعلام کرده انجام شود مورد تائید دولت بلاروس قرار می گیرد.

از این رو برای اینکه افراد بتوانند اقامت این کشور را به دست آورند، همسر وی که تبعه بلاروس محسوب می شود باید یک درآمد ثابت ارائه دهد که در این صورت همسرش بتواند به وی در بلاروس ملحق شود که با گذشت 7 سال از اقامت وی در این کشور می تواند در خواست خود را برای پاسپورت ارائه دهد.

ازدواج در بلاروس

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس و پناهندگی

مهاجرت به بلاروس از طریق پناهندگی طبق قوانین کنواسین ژنو امکان پذیر می باشد اما شامل هر فردی نمی شود. در این قسمت از مقاله سعی شده  اطلاعات شما متقاضیان را در باب پناهندگی به بلاروس افرایش دهیم. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE هیچگونه خدماتی و حتی مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا در جهت افزایش آگاهی شما متقاضیان گرامی می باشد. مهاجرت به بلاروس طرق مختلفی دارد که پناهندگی یکی از روش های موجود می باشد. پناهندگی هیچگاه مورد تائید وکلای معتبر مهاجرت نمی باشد.

بلاروس از سال ۱۹۵۴ عضو کنواسیون ژنو می باشد. تمام کشورهایی که عضو کنواسیون ژنو می باشند، مسئولت هایی در قبال پناهجویان کشورشان خواهند داشت. اعضای کنواسین ژنو موظف به حمایت از پناهجویان می باشند. بعد از بررسی پرونده و تعیین وضعیت پناهجو، یک گواهی دال بر گواهی پناهندگی دریافت می کنند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به بلاروس و هزینه های زندگی در بلاروس

بلاروس را می توان از ارزان ترین کشورهای حال حاضر بر شمارد که هم هزینه تحصیل و هم هزینه زندگی در این کشور پایین است. در این بخش می خواهیم به هزینه های  اقلام ضروری و جزئیات هزینه زندگی در کشور بلاروس بپردازیم.

اقلام ضروری هزینه ها به دلار 
غذا در رستوران های ارزان 7.04 دلار
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 30 دلار
نوشابه 0.33 لیتری 0.8
آب 0.33 لیتری 0.51
شیر 1 لیتری 0.69
برنج 1کیلوگرم 1.15
تخم مرغ 12 عدد 1.15
پنیر 1 کیلو گرم 5.96
گوشت قرمز 1 کیلو گرم 6.52
بلیط 1 طرفه (حمل ونقل محلی) 0.30
تاکسی 1 کیلومتر 0.28
بنزین 1 لیتر 0.69
هزینه های زندگی در بلاروس

مهاجرت به بلاروس و اخذ تابعیت بلاروس

مهاجرت به بلاروس به طور کلی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. روش هایی که در این مقاله به آن پرداختیم با رعایت استاندارد های لازم در نهایت به اخذ اقامت و تابعیت در این کشور منتهی می شود. به عنوان مثال با تحصیل در بلاروس نمی توانید اقامت دائم در این کشور را به دست آورید و یا با سرمایه گذاری در این کشور به طور مستقیم منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت نخواهد شد. افرادی که بتوانند پس از تحصیل شغل مناسبی را در این کشور داشته باشند و مالیات پرداخت کنند، پس از 5 سال می توانند در خواست اقامت دائم را داشته باشند.

از طرفی افرادی که به قصد سرمایه گذاری در این کشور اقدام به عمل آورند، در صورتی که سوددهی و پیشرفت اقتصادی در این کشور داشته باشند پیشنهاد می شود به منظور تجربه بهتر و آینده ای درخشان تر در امر مهاجرت و اخذ اقامت دائم، به مهاجرت کشورهایی همچون آلمان و اتریش با سطح زندگی بهتر و رفاه بیشتر فکر کنید. پس از 7 سال اقامت دائم در بلاروس می توانند در خواست پاسپورت خود را ثبت نمایند. نکاتی که برای اخذ تابعیت الزامی می باشد:

 • دانش زبان بلاروسی یا روسی
 • 7 سال اقامت دائم در بلاروس
 • رد و ابطال تابعیت گذشته شخص
 • اثبات درآمد مکفی
پاسپورت بلاروس
مهاجرت به بلاروس و سخن پایانی

مهاجرت به بلاروس و روش های مهاجرت به بلاروس، اخذ اقامت دائم واخذ تابعیت بلاروس در این مقاله به طور علمی مورد بررسی قرار گرفت. در صورت کلی می توان گفت به دلیل هزینه های پایین تحصیل و هزینه های کم زندگی بسیاری از دانشجویان تمایل به ادامه تحصیل بالاخص ادامه تحصیل در رشته های پزشکی را در این کشور دارند. بلاروس، روسیه و لهستان نمی تواند گزینه های مناسبی برای دانشجویان باشد، چرا که کشورهایی با استانداردهای بالاتر زندگی همچون آلمان و اتریش برای این امر وجود دارند. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای انتخاب مسیر مهاجرت با وکلای خبره و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور مشاروره دریافت نمایید تا بتوانید کشورهای دیگری را نیز به مقیاس گذاشته و از شرایط آنان آگاه شوید. مقایسه کشورها و برخورداری از شرایط می تواند در انتخاب مسیر شما بسیار موثر واقع شود. پیشنهاد می شود در صورت نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تخخصی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه مهاجرت به بلاروس در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

law مهاجرت به بلاروس
2 پاسخ
 1. الهام گفته:

  با سلام و خدا قوت خدمت شما و همکاران عزیزتان.جناب دکتر ملک پور عزیز از اینکه وقت می گذارید و هم میهنانتان را در امر تصمیم به مهاجرت و راههای مهاجرت راهنمایی میفرمایید بی نهایت سپاسگزارم.من دکترای فیزیک و معلم و دارای ۴۳ سال سن و دارای شوهر و دو بچه می باشم.مدتهاست که به فکر مهاجرت هستم.با مطالعه مطالب شما و گوش کردن به ویسهایتان متوجه شدم که سرمایه لازم برای اخذ اقامت در کشورهایی مثل پرتغال را ندارم.متاسفانه در یرنامه خودحمایتی هم نمی توانم شرکت کنم چون حقوق چندانی ندارم.به تازگی در بعضی سایتها دیدم که اقامت گرجستان با خرید ملک را گذاشته اند که ادعا شده که با خرید خانه حداقل به قیمت ۳۵۰۰۰ دلار می توانید ابتدا اقامت یک ساله و بعد از شش سال اقامت گرجستان را گرفت.البته نوشته بودند که اخذپاسپورت گرجستان بعد از اخذ اقامت و دارای شرایط خاص است.الان سوال من این است که آیا این مسیله صحت دارد.یعنی من با خرید خانه ای به ارزش ۳۵۰۰۰ دلار در گرجستان می توانم امیدوار به اخذ اقامت دایم در گرجستان باشم؟
  روش دیگری هم که گفته بودند اخذ اقامت از طریق اقامت کارمندی بود که البته گویا کارمند بودن صوری است و گفته شده که باید ۷۰۰ دلار در ابتدا و حدود ۱۴۰ لاری برای هر ماه بابت مالیات مثلا حقوقی که دریافت میشه باید پرداخت کرد و بعد از یک سال این اقامت می تواند به اقامت دایم تبدیل شود.می خواهم بدانم این ادعاها راست است.چون تصمیم گرفته ابودم این کار را انجام دهم ولی ناخودآگاه یاد شما افتادم و تنها کسی که می توانم به او و حرفهایش اطمینان کنم شما هستید.منتظر جواب شما هستم چون نمی خواهم گام اشتباهی بر دارم و خدای ناکرده در دام شیادان بیفتم.خداوند به شما سلامتی و خیرربی پایان عنایت فرماید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای بررسی شرایط خرید ملک در کشور گرجستان و اخذ اطلاعات کامل در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.