مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

شرایط 2018 مهاجرت به بلژیک چگونه می باشد؟ آیا می خواهید مهاجرت به بلژیک داشته باشید؟ آیادرباره مهاجرت به بلژیک اطلاعاتی دارید؟ آیا با موقعیت های مختلف مهاجرت به بلژیک آشنایی دارید ؟  راه های مهاجرت به کشور بلژیک چه راه هایی هستند ؟ آیا مهاجرت از طریق تحصیل به بلژیک امکان پذیر می باشد ؟ آیا مهاجرت از طریق ویزای کار به بلژیک ممکن میباشد ؟ شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک به چه صورت است ؟ موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ، در این مقاله درباره ی بلژیک و راه های مهاجرت به بلژیک به صورت مختصر و کلی پرداخته است . شما با مطالعه ی این مقاله می توانید به تمامی سوالات خود درباره ی بلژیک دست پیدا نمایید . لازم به ذکر است که در صورت هرگونه سوال دیگر درباره بلژیک میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و حقوقدانان مجرب و وکلای رسمی این دفاتر مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید .

درباره ی بلژیک :

کشور بلژیک یک کشور سلطنتی در اروپای شمالی و جزء کشورهای بنیانگذار اتحادیه اروپا می باشد . کشور بلژیک تا قبل از سال ۱۸۳۰ میلادی جزئی از کشورهای هلند ، اسپانیا و فرانسه بود ، اما از سال ۱۸۳۰ به بعد به صورت رسمی استقلال خود را به دست آورد . مساحت کشور بلژیک بالغ بر ۳۰,۵۲۸ کیلومتر مربع و بر اساس سرشماری تخمینی سال ۲۰۱۱ جمعیتی حدود ۱۱,۰۰۷,۰۲۰ را دارا میباشد . پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل می باشد که این شهر بزرگترین شهر در این کشور به حساب می آید . نوع حکومت در کشور بلژیک به صورت مشروطه سلطنتی و دموکراسی ( پارلمانی ) می باشد . واحد پول در کشور بلژیک یورو بوده و زبان رسمی مردم این کشور ، فرانسوی ، هلندی و آلمانی می باشد .

موقعیت های جغرافیایی در کشور بلژیک :

کشور بلژیک دارای یک آب و هوای معتدل با بارندگی های نسبتا خوب می باشد ، فصل تابستان در کشور بلژیک تقریبا خنک و معتدل بوده و در فصل زمستان نیز از لحاظ سردی هوا متناسب می باشد . کشور بلژیک دارای سه منطقه ی جغرافیایی می باشد : یکی از این مناطق جغرافیایی دشت ساحلی است که در شمال غربی کشور بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای تپه های شنی شناخته شده ای می باشد .

دومین منطقه ی مهم جغرافیایی در کشور بلژیک ، فلات مرکزی می باشد که در قسمت جنوب شرقی بلژیک واقع شده است ، این منطقه دارای جلگه های متناسب برای امر کشاورزی می باشد ، همچنین این منطقه دره هایی معروف را دارا می باشد .

منطقه ی سوم جغرافیایی در کشور بلژیک کوه های آردن و فلات جنگلی خواهد بود که در شمال شرق بلژیک بوده که البته محل مناسبی برای امر کشاورزی در این کشور نمی باشد . از جمله رودهای معروف در کشور بلژیک می توان به رود سامبر ، رود موز و رود شلدت اشاره نمود

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک :

در یک نگاه کلی درباره ی وضعیت اقتصادی کشور بلژیک می توان گفت که کشور بلژیک تقریبا  ۸/۱ درصد دارای نرخ بیکاری بوده و تورم اقتصادی در این کشور نیز ۱/۸ درصد می باشد . نیروی کار در کشور بلژیک ۴/۹ میلیون نفر بوده که بخش عمده ی این نیروی کار در بخش کشاورزی سپس در بخش صنعت و پس از آن در بخش خدمات فعالیت دارند .

انقلاب صنعتی برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ میلادی در کشور بلژیک اتفاق افتاد .

در بخش صادرات کشور بلژیک در آهن و فولاد ، اتومبیل ، الماس ، تولیدات غذایی ، تولیدات نفتی ، منسوجات ، فلزات و پلاستیک فعالیت دارد .

در بخش واردات نیز ، نفت خام ، لباس و پوشاک ، ماشین آلات ، مواد شیمیایی ، تولیدات غذایی و الماس خام را از کشورهای فرانسه ، آلمان ، آمریکا ، انگلستان ، هلند و ایرلند وارد می نماید . همانطور که بیان شد واحد پول در این کشور نیز یورو می باشد .

فرهنگ ، زبان و مذهب در کشور بلژیک :

مهم ترین نکته  ای که مردم بلژیک به آن اهمیت میدهند بهداشت عمومی و نظافت شخصی می باشد و همین امر باعث شده است که حتی شهرهای صنعتی در این کشور نیز دارای آلودگی هوای پایینی باشند . معماری و هنرهای تجسمی و زیبایی در کشور بلژیک معروف میباشد . تقریبا ۶۰ درصد از مردم این کشور به زبان هلندی ، ۴۰ درصد به زبان فرانسوی و کمتر از ۱ درصد نیز به زبان آلمانی مکالمه مینمایند . ولی در شهر بروکسل ، پایتخت این کشور دو زبان فرانسوی و هلندی به طور رسمی رایج میباشد . از نظر مذهب نیز ۴۷ درصد مردم این کشور مسیحی می باشند . ۳/۵ درصد جمعیت آن نیز دارای دین اسلام می باشند.

چگونه به بلژیک مهاجرت کنیم :

چندین انتخاب برای دریافت تابعیت بلژیکی با توجه به شرایطی وجود دارد :

 • ازدواج با یک بلژیکی :

برای این وضعیت باید یکسری شرایط را داشته باشید . شما باید به طور قانونی حداقل ۵ سال در بلژیک اقامت داشته باشید و ۳ سال با همسر خود زندگی کنید . همچنین  باید ثابت کنید حداقل یکی از زبان های فرانسه ، هلندی یا آلمانی را می دانید ، به علاوه باید نشان دهید که در جامعه حضور خوبی داشته اید . بطور مثال عضو بودن در فعالیت های محلی یا شغل داشتن .می تواند بهترین دلیل برای اثبات این امر باشد .

 • اقامت طولانی مدت : اگر اقامت طولانی بیش از ۱۰ سال قانونی در بلژیک داشته اید می توانید برای تابعیت بلژیک درخواست نمایید ، شما باید یکسری شرایط خاص داشته باشید مانند دانش زبان و همبستگی اجتماعی را برآورده کنید .
 • فاقد ملیت بودن : اگر شما رسما به عنوان یک بی خانمان شناخته شوید و ۲ سال در بلژیک زندگی کرده اید میتوانید تابعیت  کشور بلژیک را دریافت نمایید .
 • اعمال خاص : این مورد برای مهاجرت به بلژیک یک شرایط خیلی خاص است که افراد زیادی را نمی پذیرد . ابتدا باید شما ثابت کنید که نمیتوانید از راه دیگری اخذ تابعیت بلژیک را داشته باشید  ، سپس باید شرایط استثنایی خود را از قبیل جایزه های علمی ، اثر بزرگ فرهنگی و نتایج استثنایی را ثابت نمایید ..

انواع ویزاهای اقامت در بلژیک :

به طور معمول ۳ نوع ویزا در مهاجرت به بلژیک وجود دارد :

Visa c برای مهاجرت به بلژیک :

این ویزا به شما اجازه میدهد تا ۹۰ روز در یک دوره ی ۱۸۰ روزه در بلژیک بمانید . این نوع ویزا اغلب برای مسافرت و اهداف توریستی استفاده می شود .

Visa D برای مهاجرت به بلژیک :

این نوع ویزا برای کار و اقامت بیش از  ۹۰ روز در بلژیک صادر میشود . اغلب برای مهاجرت به بلژیک از این نوع ویزا استفاده میشود . برای گرفتن این نوع ویزا شما باید ابتدا یک اجازه ی کار در بلژیک را کسب نمایید .

کارت آبی اروپایی برای مهاجرت به بلژیک :  :

این نوع ویزا نیز برای زندگی و کار بیش از ۹۰ روز ، اما بطور خاص برای کارهای با مهارت بالا صادر میگردد . برای اخذ این نوع ویزا شما باید حداقل مدرک لیسانس و یک قراردادبا یک شرکت بلژیکی با پرداخت حداقل ۵۰۹۷۴ یورو داشته باشید .

محل ثبت نام برای اقامت / کارت شناسایی بیگانگان (خارجی) در بلژیک :

یک شخص غیر از ملیت اتحادیه اروپا باید با بخش محلی خود در ۸ روز اول رسیدن به بلژیک ثبت نام نماید . حتی اگر آنجا به طور موقت جا داده شده باشد ، تا دو هفته بعد از انتقال به یک اقامتگاه دائمی باید یک درخواست برای دریافت کارت شناسایی فرستاده شود . برای درخواست کارت شناسایی اگر شما عضو اتحادیه اروپا باشید یا نه ، شما و اعضای خانواده ی خود با سن بیشتر از ۲۱ سال باید هر شخص خودش به شهرداری مراجعه نماید . کودکان زیر ۲۱ سال کارت شناسایی ( نام ) خواهند گرفت ، در حالی که کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال می توانند کارت کودکان یا یک کارت شناسایی بزرگسال دریافت نمایند . کارت شناسایی خارجی ( بیگانگان ) هرسال قابل تمدید است و افراد باید ۸ روز قبل از انتقال به محل اقامت دائمی درخواست یک کارت جدید نمایند .

مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل :

ویزای دانش آموزی و مجوزها :

اخذ ویزای تحصیلی در بلژیک بسته به شرایط و ملیت متقاضی متفاوت است . جز اینکه شما از اتحادیه اروپا  (EU) ، محدوده ی اقتصادی اروپایی ( EEA , EU ، به علاوه ایسلند ، لهستان و نروژ ) یا سوئد هستید ، نیاز به یک ویزای بلژیک برای تحصیل دارید . از قبل شما میتوانید برای یک ویزای تحصیلی بلژیک درخواست دهید ، اگر چه شما به طور معمول نیاز به پذیرفته شدن در یک دانشگاه شناخته شده یا موسسه ی تحصیلی بلژیکی دارید .

دانش آموزان EU /EEA / سویس :

دانش آموزان EU , EEA و سویس برای ادامه تحصیل در بلژیک نیاز به ویزا و مجوز ندارند و فقط باید در یک دانشگاه یا موسسه شناخته شده در مقاطع بالاتر رشته ی اصلی خود در بلژیک ثبت نام شوند و سرمایه کافی برای مطالعه در بلژیک و پوشش بیمه سلامت داشته باشند .

شهروندان غیر EEA /EU/ سویس :

ملیت های دیگر کشورها که قصد تحصیل در بلژیک برای مدتی بیش از ۹۰ روز را داشته باشند ، باید ویزای نوع D را با مراجعه به سفارت بلژیک در کشور خود قبل از رسیدن اخذ نمایند . در واقع متقاضیان اگر در یک موسسه شناخته شده در مقاطع بالاتر بلژیکی ثبت نام کرده باشند ، حق اخذ ویزای تحصیلی بلژیکی را خواهند داشت .

برای صلاحیت داشتن اخذ ویزای تحصیلی بلژیک باید موارد زیر را برآورده نمایید :

 • تحصیل باید حرفه ی اصلی شخص در طول اقامت در بلژیک باشد .
 • شخص متقاضی باید منابع کافی برای حمایت در طول اقامت در بلژیک را داشته باشد .
 • شخص متقاضی باید تحت پوشش بیمه سلامت باشد .
 • آنها نمی توانند یک تهدید برای امنیت عمومی باشند .

برای اثبات پذیرش موسسه ، متقاضی باید یکی از شرایط زیر را فراهم نماید  :

 • اجازه رسمی ثبت نام :

یک تصدیق که نشان دهد شما برای تحصیلات از پیش اقدام نموده اید . تصدیق باید وضعیت هایی که شما برای تکمیل ثبت نام هنگام مهاجرت به بلژیک نیاز دارید را شفاف سازی کنید .

 • مدرک ثبت نام برای ورود به امتحان
 • کپی مدارک و گواهی های تحصیلی
 • گواهینامه ی طبی و مدرک عدم سوء پیشینه کیفری برای افراد بیشتر از سن ۲۱ سال
 • ممکن است از شما خواسته شود که یک نامه درمورد دلیل برای انتخاب آن دوره خاص یا انتخاب بلژیک و مهاجرت تحصیلی به بلژیک درخواست شود . ممکن است نیاز باشد مدارک خود را به زبان های آلمانی _ فرانسه و هلندی توسط یک مترجم معتمد ترجمه کرده و آن را قانونی کنید . توضیحات بیشتر توسط وزارت خارجه بلژیک و راهنمای کامل ویزا و مجوز بلژیک .

مهاجرت به بلژیک از طریق بورس تحصیلی و پژوهشگری در بلژیک :

اگر شما توان مالی تحصیل در بلژیک را ندارید ، وزارت امور خارجه بلژیک جزئیات این کار را توضیح می دهد .

بعد از رسیدن به بلژیک : اجازه اقامت دائم و ثبت نام ظرف ۸ روز از رسیدن شما به بلژیک باید به شهرداری رفته و درخواست اقامت کرده و در جمعیت بیگانگان ( خارجیان ) ثبت نام کنید .

اطلاعات مربوط به شهرداری های محلی در سایت موجود است .

اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید هرچه سریعتر اقدام نمایید . شما میتوانید بعد از رسیدن در دانشگاه یا موسسه شناخته شده ثبت نام کنید و آنها را برای گرفتن مجوز اقامت به شهرداری ارائه نمایید .

کسانی که از طریق تحصیل اقدام به مهاجرت به بلژیک می نمایند میتوانند همراه ( همسر و فرزندانی که ملیت غیر EEU/EU/ سوییسی دارند ) را با خود ببرند و از سفارت بلژیک درخواست ویزا یا اجازه اقامت را نماید .

مهاجرت به بلژیک به عنوان یک محقق :

محققان نیز باید قوانین استاندارد مهاجرت را برای دریافت ویزا و مجوز کار دنبال کنند .

(see Expatica’s guide to Belgian visas and permits) and work permits (see our guide to working in Belgium).

تحت شرایط خاص ، محققان و اعضای پژوهشی ( فلوشیپ _  phd_ post doctoral ) معاف از نیاز به مجوز کار در بلژیک هستند . اگرچه به ویزا و مجوز اقامت نیاز دارند ، محققان علمی باید ابتدا موافقت نامه مهمان شدن را با موسسه تحقیقاتی امضا نمایند .

(see Expatica’s guide to Belgian visas and permits) and work permits (see our guide to working in Belgium).

Researches may find study and grant opportunities with the Belgian Science Policy Office.

Opportunities for study and training grants from the Belgian Science Policy Office – See more at: http://www.belgium.be/en/education/coming_to_study_in_belgium/ #sthash.7yRq0qF2.dpuf

Opportunities for study and training grants from the Belgian Science Policy Office – See more at: http://www.belgium.be/en/education/coming_to_study_in_belgium/ #sthash.7yRq0qF2.dpuf

Opportunities for study and training grants from the Belgian Science Policy Office – See more at: http://www.belgium.be/en/education/coming_to_study_in_belgium/ #sthash.7yRq0qF2.dpuf

 

مهاجرت به بلژیک به عنوان اینتون و کارآموز :

برای کار آموزی بعد از تحصیل خود اگر سن بین ۱۸ تا ۳۰ سال را دارید میتوانید به بلژیک مهاجرت نمایید و یک کمپانی باید از طرف شما درخواست مجوز کار کند . کارآموزی نمیتواند بیش از ۱ سال طول بکشد ، کار باید تمام وقت باشد و شما باید حداقل حقوق قانونی را دریافت نمایید .

مهاجرت به بلژیک از طریق ویزای کار :

کشور بلژیک سه نوع مجوز کار مخصوص دارد که در ذیل به توضیح مختصری از هر کدام می پردازیم :

مجوز کاری نوع A در بلژیک :

این نوع مجوز برای همه ی کارفرماها و مشاغل در بلژیک میباشد با مدت زمان نامحدود ، برای دریافت این مجوز شما باید ثابت نمایید که ۴ سال با مجوز نوع B در یک محدوده ی زمانی ۱۰ ساله در بلژیک به صورت قانونی کار کرده اید .

مجوز نوع A چگونه مجوزی است ؟

یک سری از کارمندها برای دریافت مجوز نوع A محدودیت دارند ؛ این افراد شامل : کارمندهای با تخصص بالا _ محققان _ کسانی که دارای یک ماموریت هستند  _ تکنسین های متخصص _ افرادی که عضو یک خانواده هستند و خود آنها مجوز نوع B را دارند ودر حال اشتغال هستند ، یا کسانی که نیاز به مجوز کار ندارند .

برای دریافت مجوز نوع A ، افراد متقاضی نیاز به پر کردن یک فرم مخصوص با مجوز کار نوع B ، فیش حقوقی و مجوز اقامت

مجوز نوع B در مهاجرت کاری به بلژیک :

این نوع مجوز برای یک سری مشاغل خاص و کارفرماهای خاص برای یک دوره ی تا ۱۲ ماهه ارائه و صادر میشود و قابلیت تمدید نیز دارد .

این نوع مجوز نیاز به حمایت مالی یک کارفرما دارد و کارفرما باید برای استخدام و مجوز کار افراد متقاضی درخواست نماید . این مجوز کار در بلژیک فقط برای اشتغال در همان شرکت و کمپانی و برای آن موقعیت مشخص شده اعتبار دارد . مجوز کار نوع B در کشور بلژیک در صورتی برای افراد غیر بلژیکی صادر میشود که تست بازار کار مارکت و کارگر EEA و خود کشور بلژیک در آن محدوده ی زمانی خاص وجود نداشته باشد . اما این نکته وجود دارد که در این نوع ویزا یک سری مقوله ها و شغل ها نیز وجود دارد که نیاز به درخواست و تست بازار کار نخواهند داشت مانند محققان ، کارمندان با صلاحیت بالا و متخصصین حرفه ای و تکنیکی .

در مهاجرت به بلژیک از طریق مجوز کار نوع B ، کارفرماها در صورتی که جزء یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه باشد و شامل لیست مثبت باشند ، میتوانند اقامت بلند مدت بگیرند .

به محض دریافت مجوز نوع B ، شخص متقاضی میتواند در سفارت کشور خود درخواست ویزای کار داده و برای کار کردن به بلژیک مهاجرت نماید ، و  اگر شخص متقاضی بخواهد کارفرما را تغییر دهد نیاز به مجوز جدید ویزای کار جدید دارد .

مجوز کار نوع c برای مهاجرت به بلژیک :

این نوع مجوز کار برای برخی از افراد با ملیت خارجی صادر میشود که میخواهند در بلژیک یک دوره ی اقامت موقت در بلژیک داشته باشند . مانند دانش آموزان ، اعضای خانواده ی سفیران ، کنسولگری ها و یا کسانی که به دنبال پناهندگی هستند . این نوع مجوز کار برای بار اول به مدت ۱ سال صادر میگردد و پس از آن قابلیت تمدید نیز خواهد داشت .

مجوز کار حرفه ای :

پروفشنال کارت : برای افرادی که ملیت آنها غیر EU وEEA و سوییس است و میخواهند خود اشتغالی و بیزنس و تجارتی در بلژیک انجام دهند حق درخواست این مجوز کار را دارند و این مجوز اجازه ی کار حرفه ای در حیطه ی همان بیزینس پلن را خواهد داشت  .

You can apply for this card when organising a Belgian visa, by contacting the Belgian embassy or consulate in your home country before you arrive.

یک نکته ی مهم در رابطه با مجز کار نوع c بلژیک این میباشد که اگر شخص متقاضی سن بین ۱۸ تا ۲۶ را داشته و داخل کشور بلژیک کار و شغل خاصی نداشته باشند و مجوز کار نیز نداشته باشند می توانند در بلژیک به مدت یک دوره ی ۱ ساله کار کنند و قبل از آن شخص کارفرما باید مجوز کار را برای این افراد دریافت نمایند . همچنین شخص متقاضی نیز باید یک سری شرایط خاص را داشته باشد :

 • تحصیلات خود را تا سن ۱۸ سالگی تمام کرده باشند .
 • یک گواهینامه ی عدم منع تحصیل را دریافت کرده باشند
 • حداقل دانش زبان خانواده ی میزبان را داشته باشند
 • در حال انجام این کار به به شغل دیگری اشتغال نداشته باشند
 • و یک دوره ی زبان تکمیلی در همان منطقه نیز گذرانده باشند

و در نهایت آن خانواده نیز باید به شخص متقاضی ماهیانه ۴۵۰ یورو به شخص متقاضی حقوق پرداخت نماید . و یک فرزند زیر ۱۳ سال داشته باشند و بیمه سلامت شخص متقاضی را پرداخت نمایند .

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

 • بلژیک پایتخت مالی اروپا به حساب می آید و بسیاری از افراد خواهان سرمایه گذاری در این کشور می باشند . کشور بلژیک به عنوان یک کشور جذاب برای دریافت اقامت محسوب میشود و مرکز تجارت های بین المللی می باشد .
 • سرمایه گذاران می توانند به مدت ۳ سال درخواست اقامت دائم در بلژیک نمایند .
 • کشور بلژیک ،یک کشور چند فرهنگی با زبان انگلیسی تقریبا گسترده می باشد .
 • افرادی که اقامت کشور بلژیک را داشته باشند می توانند بدون ویزا به ۱۰۰ کشور دیگر مهاجرت نمایند .

کشور بلژیک در اروپا تنها کشوری است که بعد از ۳ سال اقامت پیوسته در این کشور می توان درخواست پاسپورت و تابعیت کشور بلژیک را داد .

تابعیت بلژیک بعد از ۷سال به صورت قانونی یک حق شناخته میشود .

برنامه ی اقامت در بلژیک :

یک بسته برنامه اقامت در بلژیک را برای خارجی ها و شهروندان غیر EU برای کسب مجوز اقامت در بلژیک پیشنهاد می دهیم که بعدا به طوردائمی باخانواده ی خود به بلژیک منتقل شوند .

خارجی ها و اشخاص غیر……EU می توانند به عنوان سرمایه گذاری یا تجارت برای اقامت بلژیک  درخواست نمایند . در مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری معمولا ۳ تا ۸ ماه طول می کشد که مجوز اقامت در بلژیک  صادر شود .  برای کسانی که سرمایه گذاری آنها را  شرکت هایشان تشکیل می دهد امکان دارد نیاز باشد که مجوز اقامت خود را سالانه به مدت ۳سال تمدید کرده و بعد از آن برای مجوز اقامت دائم صلاحیت شخص متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد.

نیازهای شایستگی برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

 • سابقه کیفری پاک
 • پس زمینه تجاری و مالی خوب
 • مراجع خوب
 • شهروندان غیر EU نیاز به نشان دادن وابستگی بلژیک دارند ، یک راه خوب برای نشان دادن وابستگی ها ، تاسیس یک شرکت بلژیکی با پشتوانه مالی خوب می باشد .

حداقل سرمایه برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

سرمایه گذاران  برای ین اقدام باید حداقل ۳۰۰/۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشند  ، BVBA ، SPR مشهورترین شرکتها در بلژیک هستند .  BVBA به عنوان یک شرکت هرمی کار می کند . مالیات ها زیر ۳۰ درصد می باشد .

حق الزحمه ها و هزینه ها برای مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری :

هزینه برای درخواست اقامت مورد به مورد متفاوت است و هزینه های زیر برای مجوزاقامت تعریف شده اند :

داوطلب اصلی سرمایه گذاری در بلژیک :

۹۵۰۰۰ یورو برای بدست آوردن مجوز اقامت سال اول

۲۵۰۰۰ یورو برای تمدید سال دوم و سالهای بعد

۳۵۰۰۰ یورو برای درخواست تابعیت ( امکان پذیر بعد از سه سال )

مبالغ برای اعضای خانواده ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال ) به ازای هرنفر

۲۰۰۰۰ یورو برای بدست آوردن مجوز اقامت سال اول

۱۰۰۰۰ یورو برای تمدید سالانه از سال دوم و سالهای بعد

۲۰۰۰۰ یورو برای درخواست تابعیت ( بعد از سه سال در نزدیکترین زمان ) . هزینه های جذب شرکت

 • هزینه های ساخت شرکت ورئیس تقریبا ۱۰۰۰۰ یورو تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال اول و ۵۰۰۰ یورو سالانه بعد از آن
 • فضای اجاره :

دفتر : تقریبا ۶۰۰۰ یورو هر سال

 • هزینه های حسابداری ، پرداخت مالیات به خوبی جا دادن دریم آپارتمان مبله :

حدودا ۱۰۰۰ یورو در ماه

هزینه های بالا خدمات پایین را شامل می شوند :

 • راهنمایی و کمک در طول درخواست اولیه اقامت
 • کمک به جستجو برای منزل دادن مناسب
 • راهنمایی مالیاتی اولیه قبل از مالیات
 • دستیابی مستقیم به مراجع مختلف
 • ارتباط با مراجع محلی و دولت
 • تسلیم درخواست به مراجع مرتبط دولتی
 • نصیحت وکمک با توجه به منزل دادن محلی و تشریفات مرتبط .
 • کمک به ثبت نام در شهرداری
 • کمک و راهنمایی برای تمدید مجوزهای اقامت موقت در بلژیک ،
 • کمک به گرفتن اقامت دائمی
 • کمک و راهنمایی برای درخواست تابعیت
 • کمک به درخواست پاسپورت

درخواست آنلاین ،

اگر تمایل دارید درخواست اینترنتی ما را کامل کنید ما با شما تماس خواهیم گرفت و یک جلسه در بلژیک سوئد یا لندن با توجه به راحتی شما برگزار خواهد کرد.

http://business.belgium.be/en/

http://www.belgium.be/en/economy/how_to_create_a_company/

موسسه ی حقوقی ملک پور بزرگترین و باتجربه ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه یک بانک اطلاعاتی گسترده برای انواع راه های مهاجرت از جمله مهاجرت به بلژیک ، درباره ی بلژیک و تمامی سوالات شما عزیزان میباشد . شما همواره میتوانید با دفتر مرکزی واقع در وین و یا تمامی دفاتر همکار این موسسه در ایران تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و حقوقدانان معتبر و کارشناسان رسمی به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

 

Rating: 5
84 پاسخ
 1. مهاجر گفته:

  سلام وقت بخیر.من40 سالمه مجرد و بهمراه مادر و خواهرم زندگی میکنم. شرایط شغلیم طوریه که قوانینش با سایر کشورها متفاوته درواقع بدنبال شغل جدیدی در کشور مقصد باید باشم.بهترین پیشنهاد شما (بجز سرمایه گزاری) برای مهاجرت به کجا و از چه طریقیست؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست گرامی صرفا با دانستن سن نمی توان در خصوص راه های مهاجرت پیشنهادی برای شما ارائه داد و احتیاج به اطلاعات بیشتری از شما می باشد

   پاسخ
 2. نرگس گفته:

  سلام
  من ۲۸ سالمه و همسرم ۳۴ سالشه ما میتونیم از طریق سرمایه گذاری اقدام کنیم؟
  حدودا چه مقدار برای سرمایه گذاری لازمه؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت انجام سرمایه گذاری در اروپا یا کانادا و یا استرالیا اطلاعات بیشتری از شما لازم است تا بتوانیم بهترین مسیر را به شما معرفی نماییم. انواع سرمایه گذاری در دنیا وجود دارد که با توجه به مشخصات شما انتخاب می گردد. شما می توانید با شماره های موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید و یا می توانید در لینک زیر ثبت نام نموده تا کارشناسان ما از طریق واتس آپ با شما تماس داشته باشند
   https://malekpour.ir/contact-us/#whatsapp

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شرایط سنی شما و همسر محترم تان جهت مهاجرت بسیار مناسب می باشدو راه های متنوعی برای مهاجرت دارید. در پروسه های سرمایه گذاری حالت های بسیار متنوعی وجود دارد و بستگی به شرایط شما دارد. شرایطی مانند مدرک تحصیلی – مدرک زبان – سابقه کار و موارد دیگر و تنها با اعلام سن نمی توان توضیحی به حضورتان اعلام کرد

   پاسخ
 3. سمیه گفته:

  سلام وقت بخیر من خانمی 36ساله مجرد فوق دیپلم معماری دارم نزدیک 15سال توی همین زمینه ایران کارکرد ولی سابقه بیمه ای ندارم مدرک زبان ندارم ومیخوام جایی برم که برای رشته ام کارباشه وزندگی کنم به نظرتان کدام کشورمناسب شرایط من هست

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در اروپا نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.

   پاسخ
 4. حامد گفته:

  با سلام و خسته نباشید از سایت خوبتون
  بنده متاهل هستم و کاردانی برق دارم همچنین شغلم آزاده.
  برای گرفتن ویزای بلژیک یا هرکشوری که بتونم کارو زندگی در آن داشته باشم چه راه حلی ارائه میدین؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید شرایط همسر شما هم بررسی بشه
   که با توجه به رزومه شما دو عزیز بهترین کشور پیشنهاد داده شود
   شما میتوانید ویدئوهای مسیر مهاجرت را هم تهیه بفرمایید

   پاسخ
 5. javad گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید بنده 32 دو سالمه شعلم آزاده و لیسانس علوم سیاسی هستم به زبان انگلیسی هم تقریبا مسلط هستم آیا امکان مهاجرت به بلژیک یا کشور دیگری برای من هست ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز امکان مهاجرت به بلژیک و کشورهای دیگر برای شما هست. از طریق تحصیل اقدام کنید شانس موفقیت شما نسبتا بالاتر خواهد بود. پیشنهاد می شود برای بررسی شرایط خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. کبری گفته:

  سلام من ۲۸ سالمه و لیسانس پرستاری دارم و ۷سال سابقه کار دارم یه فرزند ۴ساله دارم و همسرم هم فنی هستن خواستم بدونم بدون مدرک زبان و با آگاهی متوسط به زبان انگلیسی به کدوم کشور و به چه روشی میشه مهاجرت کرد

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   برای شما بهتر است کشور هایی انتخاب شود که اجازه کار همراه نیز وجود دارد.کشورهای بسیاری از جمله اتریش،آلمان و … وجود دارند و باید شرایط شما با جزئیات بیشتر بررسی گردد تا مشاوره کامل تری در اختیار شما قرار داده شود.لطفا جهت اخذ اطلاعات با شماره ی 02149196000 تماس بگیرید.

   پاسخ
 7. عرفان گفته:

  سلام من 28 ساله مجرد هستم فوق لیسانس منابع طبیعی جنگل داری دارم میتونم برای اخذ ویزای کاری برای بلژیک یا کشور دیگه ارویایی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. میترا هورشاد گفته:

  سلام خسته نباشیدمن حدودا ۱۲ ساله بلژیک اقامت دارم ، میخواستم خواهرم رو بیارم بلژیک که مریض هستن و یه پدر پیر دارم که نمیتونه از اون پرستاری کنه ویا برای دوا و درمان همراهیش کنه در ضمن با وضعیت پیش آمده جدید در ایران، با مشکل کمبود دارو مواجه شده و سلامتیش به خطر افتاده، خیلی نگران ایشون هستم، آیا راهی چاره ای وجود داره که بیارمش بلژیک،ایشون سی هشت ساله شه، خودش هم کار میکنه ولی الان دوهفته میشه که با کمبود دارو مواجه شده که توانایی کار نداره و جوابش کردن و قراردادشو تمدید نکردن،خواهشا اگه میشه کمکم کنید، سپاسگزارم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. واحدی گفته:

  سلام من ۲۴ سالمه مجرد .دیپلم تجربی و پایان خدمت .میخوام ک ب این کشور مهاجرت کنم .برای زندگی و کار .ممنون اگر راهنماییم کنید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. امير ...ش ع ا گفته:

  با سلام ودرود
  مخواستم بدونم ايايك ماه قبل از تولد با ويزاي مسافرتي به بلزيك سفر كنم و فرزندم در بلزيك بدنيا بيايد ايا ميتوانم اقامت بگيرم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. سهیل گفته:

  سلام. من 29 سالمه فوق لیسانس توسعه اقتصادی دارم به همراه چندین مدرک در زمینه ی کشاورزی و دامداری و صنعت با چه شرایطی میتونم برم بلژیک.؟؟ آیا در زمینه کشاورزی و دامداری به صورت سنتی و صنعتی دولت بلژیک حمایتی داره یا نه؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 12. طاهره گفته:

  سلام
  من و خانواده ام مقیم بلژیک هستم و ملیت هلندی و ایرانی دارم . به مدت یک سال شرکت خود را با همسرم( شرکت معماری) در بلژیک به ثبت رسانده ایم . قصد اوردن خواهرم ( گرافیست ) و خانواده اش ( شوهر و یک فرزند نوزاد) را در بلژیک دارم . چه راههی را بعنوان بهترین راه پیشنهاد می کنید . خواهرم توان خرید خانه در بلژیک را هم دارد .
  مرسی

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. حمیدرضا گفته:

  سلام من خانمم کارشناس مهندس HSEداره قصد ادامه ارشد درکشور بلژیک داره که میخوایم بریم اگه امکانش هست راهنمایی کنید خودم 27سال خانمم 23سال داره

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید

   پاسخ
 14. پدرام کارگر گفته:

  سلام وقت بخیر بنده و همسرم ۲۸ سالمونه و کارشناس اتاق عمل هستیم(تکنسین اتاق عمل) میخواستم بدونم در بلژیک میتونیم با این مدرک کار کنیم؟! ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 15. رایان گفته:

  سلام. من ۴۵ سالمه و دکترای جانورشناسی دارم و عضو هیات علمی رسمی دانشگاه دولتی با ۱۹ سال سابقه کار. متاهل و دو فرزند ۱۰ و ۲ ساله. چه راهی برای مهاجرت به باژیک یا سوئد دارم.؟ ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. Suli گفته:

  سلام.خانمی ۳۴ساله و مجرد هستم..فوق لیسانس خانواده درمانی..با توجه به رشته تحصیلی کدوم کشورها بازار کار مناسبی دارند و بنده برای مهاجرت در کدوم کشورها میتونم اقدام کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای رشته شما کاریابی دشوار است باید مدارک شما بررسی بیشتری شود ومیتوانید با تحصیل ورود داشته باشید.

   پاسخ
 17. Amir گفته:

  با عرض سلام و خسته نبایشد خدمت شما…
  بنده 32 سال دارم و کارشناسی ارشد معماری دارم و در کار طراحی نما و داخلی در ایران مشغول بکار هستم.بهترین و سریع ترین راه برای اقامت بلژیک چگونه است؟…
  با تشکر از شما…

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید یا پیشنهاد شغلی داشته باشید و یا اینکه از طریق تحصیلی اقدام نمایید اما میتوانید با توجه به رشته تان یک دوره دیزاین و یا طراحی در اروپا و یا کانادا بگذرانید و بعد وارد بازار کار بشوید

   پاسخ
 18. محمد گفته:

  سلام من ۴۱ سالمه و کارشناسی مهندسی مکانیک و ارشد صنایع دارم.۱۷ سال سابقه کار در کشتی سازی دارم و مدیر کنترل کیفیت هستم. همسرم کارشناس مامایی و ارشد پرستاری و دکترای مدیریت آموزشی دارند و در بیمارستان دولتی کار میکند. یک پسر ۱۲ ساله داریم
  امکان مهاجرت به بلژیک با این شرایط برای خانواده ام چگونه است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما به علت سنتان بهتر است از طرقی مانند ثبت شرکت و یا کارافرینی و یا انواع سرمایه گزاری در اروپا اقدام نمایید تا بتوانید به همراه خانواده مهاجرت نمایید .

   پاسخ
 19. محمدرضا گفته:

  باسلام
  بنده مهندس کامپیوتر سخت افزار و کارمند پتروشیمی با گرایش غیر مرتبط و همسر بنده ارشد مشاوره خانواده و معلم است.سن ما ۳۰ و ۲۹ سال است و یک بچه ۲ ساله دارم.میخواستم ببینم چطور میتونم اقامت بلژیک رو بگیرم و اصن کجا واسه ما بهتر است تو اروپا.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 20. محمدرضا گفته:

  باسلام
  بنده مهندس کامپیوتر سخت افزار و کارمند پتروشیمی با گرایش غیر مرتبط و همسر بنده ارشد مشاوره خانواده و معلم است.سن ما ۳۰ و ۲۹ سال است و یک بچه ۲ ساله دارم.میخواستم ببینم چطور میتونم اقامت بلژیک رو بگیرم و اصن کجا واسه ما بهتر است تو اروپا.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 21. محمدرضا گفته:

  با عرض سلام
  بنده مهندس کامپیوتر سخت افزار و کارمند پتروشیمی غیر مرتبط با تحصیل هستم. خانم بنده معلم و ارشد مشاور خانواده است.سن ما۳۰ و ۲۹ و یک بچه۲ ساله دارم.میخواستم ببینم از چه راهی میتونیم واسه بلژیک اقدام کنیم و اصولا کجا واسه اقامت واسه ما بهتر هست.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 22. بهزاد گفته:

  با سلام . بنده مهندس برق قدرت با 18 سال سابقه در صنایع پتروشیمی و 40 سال سن دارای فرزند 9 سال متقاضی اقامت دایم کشور بلژیک لطفا” راهنمایی فرمایید.09336037493

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 23. علی کریمی گفته:

  سلام
  فوق لیسانس مهندسی متالوژی دارم
  شنیدم که کشور بلژیک در عرصه فولاد فعاله
  خانمم کارشناس ارشد محیط زیست هستش
  آیا راهی واسه رفتن به بلژیک داریم؟
  در ضمن زبان خارجه هم انگلیسی و در حد متوسط بلدیم
  سن ما هم ۳۲ و ۲۸ ساله

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید از طریق تسلط به زبان این کشور برای تحصیل اقدام نمایید و یا اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید برای کار اقدام نمایید اما میتوانید برای تحصیل در کشورهایی که نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد هم اقدام نمایید .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 24. فرهاد گفته:

  سلام
  من 26 سالم هستش و کاردانی مکانیک خودرو دارم. خدمت سرباز رو تموم کردم و پاسپورت هم دریافت کردم.تخصص اصلی من طراحی سایت هستش و همچنین مدت 2 سال هم تکنسین نصب کولر بوده ام.
  پسر عموی من مقیم بلژیک هست و میخواستم بدون با شرایطی که من دارم امکانش هست بتونم اقامت بگیرم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 25. زیبا گفته:

  سلام من 52 ساله هستم و کارشناسی مامایی دارم با 25 سال سابقه کار و چیزی حدود 70000 یورو سرمایه همچنین سه فرزند دارم که زیر 18 سالند با این شرایط چطور و از چه طریقی میتونم اقامت دائمی بلژیک رو بگیرم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما برای مهاجرت به بلژیک از 6 طریق اصلی مهاجرت میتوانید اقدام نمایید اما در صورتی که بخواهید برای تحصیل یا کار اقدام نمایید شرایط دشواری دارد زیرا مدارک شما باید معادل سازی گردد در حال حاضر این امکان برای المان برای شما فراهم میباشد .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 26. زرگر گفته:

  با سلام ، بنده 38 سالمه و مهندس معدن هستم و من حدود ده ساله بر اثر تصادف معلول شدم و از صندلیه چرخدار استفاده میکنم بازیکن تیم ملی جمهوری اسلامی هستم راهی هست من به عنوان بازیکن تیم ملی و معلول بودن بتونم اقامت بلژیکو بگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما باید مشاوره تخصصی با شخص اقای دکتر داشته باشید و در همین جهت با دفتر وین تماس حاصل بفرمایید.

   پاسخ
 27. هادی گفته:

  سلام
  اینجانب قصد مهاجرت به بلژیک را دارم با توجه به اینکه مجرد و حدوده 40 سالمه و مدرک کاردانی تاسیسات دارم ،ممنون آگه راهنمایی کنید برا ویزا ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار باید با مشاوره پلن مهاجرت شما مشخص گردد.
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 28. نیلوفر گفته:

  باسلام .بنده 37 ساله هستم و لیسانس پرستاری از دانشگاه سراسری با بیش از ده سال سابقه کار و همسرم هم فوق لیسانس عمران از دانشگاه سراسری با معدل الف و حدودا هشت سابقه کار .برای مهاجرت به بلژیک از چه طریقی بهتره اقدام کنیم ؟لطفا راهنمایی بفرمایید .ممنونم

  پاسخ
 29. علی گفته:

  با سلام بنده ۲۶سال سن دارم و لیسانس برق قدرت از دانشگاه پیام نور دارم ولی دوست دارم به هر طریقی که شده به بلژیک برم و در اونجا زندگی کنم در ضمن من مجرد هستم لطفا بنده رو راهنمایی بفرماییدبا تشکر.

  پاسخ
 30. محمدرضا گفته:

  با سلام من 19 سال درم و دانشجو کارشناسی تالورژی هستم روزانه در ضمن دونده حرفه ای هم هستم چه جوری میتنم ویزا تحصیل یا ورزشی بلزیک کسب کنم عملا میخوام که تابعیتی بلزیکی بگیرم

  پاسخ
 31. حلیه گفته:

  سلام لطفا بگید گرفتن ویزا برای یک خانواده چهار نفره ،البته دو بچه ما زیر پونزده سال سن دارن،وهزینه گرفتن اقامت برای کشور بلزیک حدودا چقدره،و چه مدت طول میکشه

  پاسخ
 32. محمد سعید خالدیان گفته:

  سلام
  من 47 سال دارم و دارای مدرک دکتری فیزیک و یک پسر 12 ساله دارم. تمایل دارم به بلژیک مهاجرت کنم، امکان‌های ممکن برای اینجانب چیست و چگونه میتوانید کمک کنید؟ استاد دانشگاه هستم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان اقدام از طریق تحصیل فرزندتان، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری، خرید ملک و … برای شما وجود دارد. اما شرایط شما برای هر یک باید مورد ارزیابی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 33. زهرا گفته:

  با سلام
  من ۳۳‌ساله هستم و قصد مهاجرت به بلژیک رو دارم. مدرک فوق لیسانس برق الکترونیک از دانشگاه روزانه شیرار دارم. اگه ویزای شینگن بگیرم و برم میتونم اونجا بمونم و ادامه تحصیل بدم یا رشته تحصیلی رو عوض کنم و کار کنم؟
  متشکرم از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی وجود ندارد و شما باید از طریق اخذ ویزای تحصیلی به این کشور وارد شوید. می توانید پس از اتمام تحصیل با کار در این کشور اقامت این کشور را اخذ نمایید.

   پاسخ
 34. ارسلان گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید بنده ۳۱سالمه وداری همسرویک فرزند۳ساله میباشم خودم وخانمم لیسانس حسابداری هستیم وهرسه نفرمون پاسپورت داریموشاغلم اگه لطف کنید راهنماییم کنیدازچه طریقی میتونم اقامت بلژیک روبگیرم .خیلی ممنون ازسایت مفید وجالبتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 35. کمال مرداسی گفته:

  باسلام بنده کاردانی کامپیوتر و ۳۱ ساله و خانم بنده لیسانس کامپیوتر و ۲۸ ساله چطوری میتونم واسه اقامت بلژیک یا هرکشور دیگری اقدام کنم اصلا واجد شرایط هستم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای بررسی راه های مهاجرت به این کشور متناسب با شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 36. سوگند گفته:

  با سلام. ۲۸ سالمه مدرک کارشناسی اویونیک هواپیما دارم عموم مقیم بلژیک هستش.میخواستم ببینم مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیلی و اینکه عموم برام دعوتنامه بفرسته امکان پذیر هست

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله این امکان برای شما وجود دارد. برای بررسی تحصیل در این کشور می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 37. iMan Luis گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  قصد ادامه زندگی در اروپا و پیشرفت در حرفه موزیک را دارم. ۲۳ ساله هستم و پاسپورت هم دارم و دانشجوی فوق لیسانس هستم.یعنی همه جوره واجدشرایط هستم.ولی توان مالی کافی ندارم.آیا امکانش هست کارفرمایی پیدا کنم که ایشان مخارج اقامت و ویزای من رو بدهند و بعدا از حقوقم کسر کنند؟اگر همچین چیزی امکان پذیر هست،از شما سروران گرامی درخواست راهنمایی دارم که چگونه میتونم کارفرما پیدا کنم؟ با احترام فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   اگر قصد مهاجرت به کشور بلژیک را داشته باشید باید به این موارد توجه نمایید که کشور بلژیک ویزای جست و جو کار را ندارد و امکان پیدا کردن کار یا کارفرما از خارج از بلژیک وجود ندارد . میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با کار در اروپا با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 38. ناشناس گفته:

  سلام.دایی من مقیم بلژیک هیتند و تابعیت آنجا را هم دارند.من ۲۰ سال دارم و دانشجو هستم در ایران.معاعیت سربازی هم ندارم.چگونه میتوانم برای ادامه تحصیل به بلژیک بروم؟دایی من چگونه میتواند مرا برای گرفتن ویزا ساپورت کند؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام رشته تحصیلی خود و شرایط را به صورت کامل ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط شما را بررسی نمایید و پاسخ دقیقتری به شما ارائه نماییم . میتوانید شرایط خود را در همین قسمت ذکر نمایید یا با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا شرایط شما دقیقا بررسی گردد .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.