آزمون LSAT رشته حقوق

 

قوانین آزمون LSAT 2018 رشته حقوق و شرایط شرکت در این آزمون را بررسی مینماییم ، آیا تا به حال در مورد آزمون LSAT سخنی شنیده اید ؟

آیا می دانید LSAT کوتاه شده چه عبارتی و به چه معناست و در چه زمینه ای می باشد ؟

آیا می دانید برای ادامه تحصیلات خود در رشته حقوق چه کشورهایی نیاز به گذراندن آزمون LSAT دارید ؟

در مقاله ای که پیش روی شماست، موسسه حقوقی ملک پور بر آن بوده است تا اطلاعاتی در خصوص چیستی و چگونگی آزمون LSAT در اختیار شما عزیزان قرار دهد و ابهاماتی که داشته اید را بر طرف نماید.

 

آزمون  LSAT

LSAT چیست ؟

ابتدائا لازم است بگوییم LSAT  مخفف عبارت Law School Admission Test است که در واقع یک آزمون استاندارد و ورودیه دانشکده های حقوق ایالات متحده آمریکا، کانادا و چند کشور دیگر است.

نمره LSAT دانشجویان یکی از مهم ترین معیارهایی است که دانشکده های حقوق برای پذیرش و ثبت نام به آن توجه می نمایند. در واقع این نمره تعیین کننده این است که آیا فرد می تواند به دانشکده حقوق راه یابد یا خیر.

توصیه ما به شما این است که در ابتدا از خود سوال کنید “چرا میخواهم حقوق بخوانم ؟”. حقیقت این است که ورود و فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق همچون شاه کلیدی است که درهای بی شماری از فرصت های طلایی را به روی شما باز می کند. اما این انتخاب برای همه مناسب نیست. در حالیکه بسیاری از دانشجویان وقتی نمی دانند می خواهند با زندگی شان چه کنند، اولین گزینه ای که به ذهنشان خطور می کند وارد شدن به دانشکده حقوق است و سرانجام در موقعیتی قرار می گیرند که زمان و مبالغ زیادی از پول خود را صرف تحصیل در رشته ای کرده اند که هیچ ایده ای ندارند با مدرکش چه خواهند کرد. هر چند به محض اینکه یک دانشجو اطمینان یافت که می خواهد وارد دانشکده حقوق شود می بایست زمان کافی را جهت آماده شدن برای آزمون LSAT اختصاص دهد و مطالعه داشته باشد.

درخصوص آزمون LSAT، لازم است بدانید که :

 • طول امتحان: حدود 4 ساعت
 • محتوی: یک نمونه نوشتار شما، بعلاوه 4 بخش: درک مطلب ، استدلال تحلیلی، به اضافه دو بخش استدلال منطقی
 • بازه امتیازات: از 120 تا 180 امتیاز
 • قیمت: 180 دلار
 • مقدار زمانی که جهت آمادگی برای این آزمون به آن نیاز دارید: 2 تا سه ماه به مدت مجموعا 150 تا 300 ساعت

است.

بخش هایی که در آزمون LSAT با آن ها مواجه می شوید

 • دو بخش نخستین آزمون LSAT استدلال منطقی است. داوطلبین با 24 تا 26 سوال برای هر بخش مواجه خواهند شد و برای هر بخش هم 35 دقیقه فرصت دارند. داوطلبین هم چنین می بایست برای مجادله های یک پاراگرافی کوتاه آماده بوده و به سوال های چند گزینه ای پاسخ دهند. شایان ذکر است که دو بخش مذکور 50 درصد امتیاز LSAT را تشکیل می دهد بنابراین اهمیت بالایی دارد که در این دو مهارت آمادگی بالایی داشته باشید.
 • بخش سوم، بخش استدلال تحلیلی می باشد، که عموما به آن بازی های منطقی می گویند. به دانشجویان چهار معما یا بازی کوچک داده خواهد شد و هر کدام از این معماها 5 تا 7 سوال را در برمی گیرد. داوطلبین 35 دقیقه فرصت دارند تا به این سوالات پاسخ داده و این بخش را تکمیل نمایند. به احتمال زیاد شما هم همانند بسیاری دیگر از داوطلبین از این بخش آزمون LSAT هراس دارید، اما ما خبر خوبی برای شما عزیزان داریم ! بخش بازی های منطقی تنها 23 درصد امتیازات LSAT را تشکیل می دهند. و خبر خوش دیگر این است که بیشترین پیشرفت دانشجویان در پروسه مطالعه شان، در حوزه بازی های منطقی اتفاق می افتد. پس با تمرین و ممارست کافی می توانید پیشرفت قابل ملاحظه ای در این بخش داشته باشید.
 • آخرین بخش امتیازی، توانایی درک مطلب و خواندن است. بسیاری از داوطلبین در خصوص مهارت های خواندن و درک مطلبشان اعتماد به نفس بالایی دارند اما تجربه نشان داده است که افراد برای تقویت امتیاز این بخش نیاز به تلاش بسیاری دارند زیرا می بایست رویکرد فعلی شان در خصوص نحوه خواندن و پاسخ دادن به سوالات را تغییر دهند. دانشجویان اگر عزم خود را برای کسب نمره بالا در این آزمون و وارد شدن به بهترین دانشکده های حقوق دنیا جز کرده اند، می بایست توانایی شان در مواجهه با جدل های مختلف و نقطه نظرات و ایده ها، و استفاده از دلایل و مدارک، را بالا ببرند. به داوطلبین 4 متن طولانی که هر کدامشان حدود 500 لغت دارد داده می شود و آنها می بایست 5 تا 8 سوال را در هر متن پاسخ دهند. همانند بخش های دیگر، به دانشجویان برای پاسخگویی این قسمت 35 دقیقه فرصت داده خواهد شد. توانایی درک مطلب و خواندن 27 درصد امتیازات آزمون LSAT را به خود اختصاص می دهد.
 • سرانجام، باید به این نکته اشاره داشت که یک متن بدون امتیاز هم وجود دارد که دانشجویان می بایست بین یک یا دو جایگزین، انتخابی داشته و با مدارک و دلایلی که در وقایع پرونده به آن اشاره شده است، از جایگاه خود دفاع نمایند. این بخش در فرم تقاضانامه تمامی دانشکده های حقوق وجود دارد به منظور این که درکی از نحوه و قدرت نگارش دانشجویان بدست آید. نگارش این متن بطور کل، شانسی را برای داوطلبین فراهم می آورد که توانایی های نگارش خود را به نمایش بگذارند.

 

استدلال منطقی 1  
سوالات چند گزینه ای مباحثه محور 24-26 سوال
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

استدلال منطقی 2  
سوالات چند گزینه ای مباحثه محور 24-26 سوال
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

استدلال تحلیلی  
سوالات چند گزینه ای براساس متنهای بازی های منطقی 23-24 سوال
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

درک مطلب  
سوالات چند گزینه ای مبتنی بر متن 26-28 سوال
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

تجربی  
استدلال منطقی، بازیهای منطق یا بخش درک مطلب 24-28 سوال
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

نمونه نگارش  
نوشتن متن یک متن
زمان در نظر گرفته شده 35 دقیقه

 

تاریخ و ساعت برگزاری آزمون LSAT

شما عزیزان برای اطلاع از آخرین زمان بندی های آزمونهای LSAT می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.lsac.org/docs/default-source/jd-docs/testdateweb.pdf

لازم است بدانید که دانشجویان فقط 4 بار در سال _ ژوئن، اوایل پاییز ( اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر )، دسامبر و فوریه_ می توانند در این آزمون شرکت نمایند. دانشکده های حقوق فرآیند قبول و بررسی تقاضانامه ها را اوایل پاییز شروع می کنند و تا اواخر بهار این فرآیند ادامه خواهد داشت تا ظرفیت کلاس های آینده تکمیل شود. به همین دلیل است که بهتر است افراد اوایل ژوئن در این آزمون شرکت نمایند. این اقدام دانشجویان را از بسیاری از رقبایشان جلوتر می اندازد زیرا اکثریت افراد صبر کی کنند تا در پاییز در آزمون LSAT شرکت نمایند.

 

منابع آزمون LSAT

در وب سایت رسمی ISAC ، بخشی وجود دارد که شما می توانید منابع و کتاب های مورد نیاز خود جهت کسب نمره بالا را خریداری نمایید. برای این منظور تنها کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.lsac.org/jd/lsat/preptools

نکته دیگر این است که در کنار مطالعه و شرکت در آزمون های آمادگی LSAT  برای بیش از 100 ساعت در طول دو تا سه ماه، دانشجویان از طرق گوناگون دیگری نیز می توانند امتیازات خود را افزایش دهند. به عنوان مثال بعضی ها معتقدند شرکت در کلاس های فلسفه جهت بالا بردن توانایی تفکر منطقی و دلیل آوری افراد، ایده خوبی است.

چگونه برای آزمون LSAT آماده شوید

مهم ترین کارهایی که با انجام آنها می توانید برای این آزمون آماده شوید عبارتند از:

 • مرور آزمون های قبلی و آشنایی هر چه بیشتر با فرمت امتحان و نمونه سوالات ( قابل تهیه از سایت آمازون و سایر فروشگاه های اینترنتی ). در واقع روز آزمون، سوالات می بایست برای شما بسیار آشنا، ملموس و قابل درک باشند.
 • حداقل یک سری از کتاب های کمک آموزشی را مطالعه کرده و با استراتژی پیشنهادی آنها جهت حل سوالات آشنا شوید. خصوصا آن بخشی که اصطلاحا “بازی های منطقی” نام دارد.
 • هم از لحاظ ذهنی و هم جسمی، در روز امتحان آماده باشید. شب بیداری و مطالعه روز قبل آزمون به هیچ وجه توصیه نمی شود. خواب کافی داشته باشید ! به علاوه فراموش نکنید که در روز آزمون حتما صبحانه میل بفرمایید.

 

هزینه آزمون LSAT  ( Law School Admission Test ) و CAS ( Credential Assembly Service )

قیمت های 2017-2018 ( تمامی هزینه ها به دلار آمریکا میباشد )
هزینه های اساسی
LSAT                                                                                                                                                                                            180$
CAS                                                                                                                                                                                              185$
هزینه های کمکی
تغییر مرکز امتحانی                                                                                                                                                                     100$
تغییر تاریخ امتحانی                                                                                                                                                                    100$
مرکز امتحانی منتشر نشده                                                                                                                                     بین المللی: 380$

                                                                                                                                                                                         داخلی: 285$

درخواست تصحیح مجدد دستی                                                                                                                                                 100$
گزارش های دانشکده حقوق                                                                                                                                                         35$

 

 

روز آزمون و آنچه که می بایست به همراه داشته باشید

تمامی داوطلبین می بایست موارد ذیل را به مرکز برگزاری آزمون LSAT بیاورند:

 1. برگه پذیرش امضا نشده LSAT که شامل همان عکسی از فرد می باشد که از طریق حسابی که در وبسایت http://www.lsac.org/ ایجاد کرده ، آپلود نموده است. ( امضای شما در قسمت پذیرش و بازرسی حوزه آزمون از شما درخواست خواهد شد. )
 2. یک مدرک شناسایی معتبر که برای حال حاضر است یا نهایتا در طول 90 روز از تاریخ آزمون شما منقضی شده است. این مدرک شناسایی می بایست دربردارنده عکس جدید، واضح و قابل تشخیصی از شما باشد. فرم های شناسایی رایج می تواند شامل پاسپورت،گواهینامه رانندگی، کارت ملی و … باشد ( هر چند محدود به این ها نیست ).

 

 1. سه یا چهار مداد HB تراشیده شده با پاک کن های مناسب و با کیفیت جهت سهولت کار داوطلب حین پاسخ دهی به سوالات.

سایر نکاتی که لازم است به آنها دقت فرمایید

 • همانطور که می دانید این آزمون در کشورهای همسایه ایران از جمله ارمنستان نیز برگزار می شود و پیشنهاد ما به شما این است که وب سایت موسسه ای که میزبان برگزاری آزمون LSAT است را مطالعه کرده و همه مسیرها به محل آزمون بعلاوه اطلاعاتی در مورد جای پارک اتومبیل و نقشه محوطه دانشگاه یا موسسه مذبور را با دقت بررسی نمایید. نقشه های اینترنتی که منبعی جز وب سایت موسسه محل آزمون دارند، ممکن است کاملا معتبر و به روز نباشند و شما عزیزان را با مشکلاتی مواجه سازند.
 • نکته حائز اهمیت دیگر این است که شما عزیزانی که در مراکز بین المللی برگزاری آزمون LSAT حضور می یابید، می بایست توجه ویژه ای به تاریخ و زمان دقیق آزمون، که روی برگه پذیرش LSAT شما نوشته شده است، داشته باشید.
 • همچنین لطفا توجه داشته باشید که به محض ورود به بخش بازرسی و پذیرش دیگر تا بعد از آغاز بخش اول امتحان، اجازه خروج به شما داده نخواهد شد پس کارهایی از جمله استفاده از سرویس بهداشتی و … را پیش از ورود به این بخش انجام دهید.
 • پیشنهاد دیگر ما به شما عزیزان این است که لباسی بپوشید که قابل تطابق با هر درجه حرارتی در اتاق آزمون باشد.
 • بدیهی است که اجازه استعمال دخانیات به هیچکس داده نخواهد شد.
 • پس از اتمام بخش سوم آزمون یک استراحت 15 دقیقه ای خواهید داشت. اما داوطلبین چه در طول امتحان چه زمان استراحت اجازه ترک اتاق برگزاری آزمون را نخواهند داشت.
 • هم چنین لطفا توجه داشته باشید، زمانیکه به سوالات آزمون LSAT پاسخ می دهید نباید هیچ سوالی را بدون پاسخ باقی بگذارید به این دلیل که جواب نادرست شما امتیازی بیشتر از زمانیکه سوال مربوطه را خالی و بدون پاسخ رها می کنید، از شما کسر نخواهد کرد.

 

مقاله بالا در خصوص آزمون LSAT، را مطالعه کرده و همچنان سوالاتی در این خصوص دارید ؟

تمایل دارید بدانید وضعیت شما به چه صورت می باشد و آیا عاقلانه است در آزمون LSAT شرکت نمایید ؟

همین حالا تلفن را برداشته و با موسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید. مشاورین حاذق ما بصورت رایگان به سوالات شما پاسخ خواهند داد و ابهامات شما را برطرف می نمایند.

Rating: 5
16 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل دانشگاه تهران هستم آیا برای دوره دکترا در کانادا و آمریکا مانند گرایش های خصوصی و جزا نیاز به آزمون lsat می باشد ؟
  سوال دیگه اینکه آیا در آزمون سوالات حقوقی مربوط به هر گرایش پرسیده می شود(مثلا بین الملل، خصوصی، جزا…) یا سوالات اصلا حقوقی نیست.

  Rating: 5
  پاسخ
 2. زهرا گفته:

  سلام. برای دوره LLM در کانادا در صورتی که لیسانس حقوق از دانشگاه های ایران داشته باشیم باز هم نیاز به ازمون LSAT هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   یا سلام و عرض ادب. بله آزمون LSAT برای فارغ التحصیل رشته حقوق در کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا و بیشتر به دلیل تفاوت قانون و نظام حقوقی این کشورها با آمریکا و کانادا الزامیست. پیشنهاد می شود در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 3. محسن گفته:

  با سلام و احترام
  میخواستم ببینم برای تحصیل حقوق در امریکا و یا کانادا باید حتما لیسانس حقوق داشته باشم یا با مدارک لیسانس دیگر مثلا مهندسی هم میتونم حقوق بخونم؟ و اینکه سن مهم هست یا نه؟ ممنون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. نیلوفر گفته:

  مرررسی بابت این مطلب مفید . اگر بخواهیم حقوق آمریکا بخونیم برای دوره L.L.M باید لیسانس داشته باشیم یا فوق دیپلم کافیه ؟ ممنون از پاسخگویی تون .???

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.